Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý reportér z prostředí zločinu, Raymond St. Ives má elegantní styl, slabost pro hazardní hry a nedokončený roman v psacím stroji. Když se však zkříží kroky zločinci Oliveru Procanu, přibude mu problém. Nedokončená novela představuje nově zpracovaný žánr klasických napínavých filmů s tajemnou zápletkou, takových jako byl např. snímek Maltézský sokol. Kromě Charlese Bronsona si ve filmu zahráli Jacqueline Bisset jako moderní femme fatale a skvělý John Houseman v roli ďábelského Procanea. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pan St. Ives není mým kamarádem a rozhodně s ním nikdy nepůjdu na schůzku. Ti, co šli, se totiž nakonec raději vyprali v pračce, vyletěli z okna, nechali se zapíchnout či zastřelit a na to nemám náladu. Na co však mám kdykoli náladu je Jacqueline Bisset, jíž kalhotové kostýmy náramně slušely a náznaky její nahoty mi také nebyly zcela proti mysli. Příběh samotný se však zcela samoúčelně příliš zauzloval a kdyby v něm hlavní postava vůbec nehrála, tak by se asi nic nestalo. A pokud tohle není skandál, tak je to minimálně na pováženou. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nejedná sa o dobrodružný film, ale o krimi s pár trilerovými prvkami a zaujímavým obsadením - už postarším Bronsonom a krásnou Bissetovou. Zaujímavé sú aj drobné skorozačínajúce roličky Englunda a Goldbluma. Večne drsný Bronson je určite ťahákom, hoc sa na detektívne založeného spisovateľa príliš nehodí. Príbeh má trochu kostrbatú linku v závere s očakávanou pointou a pár odľahčených vsuviek, ale aj slušnú atmosféru, vďaka ktorej si dokáže držať pozornosť. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Na rok svého vzniku dost slušný krimi thriller, který v úvodní části výborně šlape (vybroušené dialogy, dokonale zvládnuté prostředí, napětí), v prostřední však zadrhne, přičemž konec je již takový skoro očekávaný. Zde už se zaskvěje jen hláška: „Je odpoledne!“, ale dala se čekat i ta. Škoda, že nebyly rozvinuty více okolnosti St. Ivesova psaní a znalostí, vším totiž proplouvá naprosto ležérně, ale chvílemi by mne zajímalo, zda si jen natolik věří, nebo je jen tak naivní. Více nám mohl být představen i hlavní podvodník, takhle z toho mám pocit jen nahozeného tématu, a ne postavy s dlouhou minulostí. Celkově však příběh pobaví, vleče se jen chvílemi, a patří spíše k tomu lepšímu v tomto žánru. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Od čeho máte ty popáleniny? Ujel mi výtah, tak jsem sjel dolů po kabelu! Mno spíš slabší Bronsonovka vzešlá z další spolupráce s režisérem Thompsonem. Na vině je především trochu zbytečně překombinovaný děj, ani to není ve finále tak zajímavé jak se to tváří, ani herci nevypadají, že si to kdo ví jak užili. Snad aspoň Bronson se sem tam objeví v nějaké té akci nebo aspoň hodí do placu výživnou hlášku, tak na ten slabší průměr to nakonec bude, ale neznalým bych asi z Charlesem doporučil jiné kousky.50% ()

Damiel 

všechny recenze uživatele

35 % - Snímek, který vznikl podle románové předlohy Rosse Thomase, patří v žánru krimi k průměru. Všichni tady jsou jaksi unavení a mdlí, jakoby se právě rozespalí vyloupli z postele. Podivně působí i Bronsonův neustálý lišácký úsměv, který vyvolává dojem, že jeho St Ives bere všechno jenom jako hru. Příběh nemá moc šťávy, je spíš jako vyschlá treska. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • DVD obsahuje aj dokumentárny film o filme s názvom Bronson: St. Ives (1976). (m.a.t.o.)
  • Cameo úlohu vo filme si zahral aj Jeff Goldblum, ktorý dva roky predtým debutoval v inom Bronsonovom projekte - Prianie smrti (1974). (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama