Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

Komedie / Horor

Jugoslávie / USA, 1985, 93 min

• Han22

Potrhlá komedie u které jsem si půlku filmu říkal jestli to tvůrci myslí vážně, hlavně toho šíleného sluhu na zámku. Ale jakmile dvojice hrdinů přestane šaškovat, objeví se šílený doktor a monstra, začíná to být kupodivu docela vtipné, včetně odhalení co jsou monstra vlastně zač. Nicméně pocit trapnosti to nepřekryje ani odhalením, ani sympatickým Goldblumem.(25.2.2015)

Hororové komedie mám rád. Proto jsem jim ochoten odpustit i některé věci, co bych jiným filmům neodpustil. Hlavně to, že některé pasáže jsou vyloženě nudné. Jistě, je tam pár zajímavých nápadů + Jeff Goldblum + Geena Davis, ale na celý film to nestačí. A nakonec se ukáže, že se vlastně téměř nic nestalo a všichni jsou v pohodě...Dávám 3 hvězdy, pokud tento žánr nemusíte, jednu si odečtěte.(3.2.2010)

• Falko

Myslel som si, ze s Jeffom Goldblumom a s Geenou Davis nemoze byt horsi film ako sci-fi komedia POZEMSTANKY JSOU LEHCE K MÁNÍ (1988), ale toto uz bola taka kravina, ze som sa zbytok filmu pozeral na hodinky, ako dlho to bude este trvat. Nejake to motanie sa novinarov v Transylvanii kvoli pisaniu clanku o Frankensteinovi, ktory nema s Transylvaniou nic spolocne, pretoze je zname, ze odtial pochadza Dracula a potom vsetky tie chaoticke akoze komicke, ale pre mna nudne sceny nedokazal zachranit ani moj oblubeny herec Jeff Goldblum, takze nakoniec s touto dvojicou Goldblum - Davis, ktori natocili spolu 3 filmy zostava najlepsim filmom horor MOUCHA (1986)... 09.05.2010 ______ Jeff Goldblum - (Jack Harrison) +++ Ed Begley Jr. - (Gil Turner) +++ Joseph Bologna - (Dr. Malavaqua) +++ Carol Kane - (Lupi) +++ Jeffrey Jones - (Lepescu) +++ Geena Davis - (Odette) +++ Rudy De Luca - (Lawrence Malbot) +++ Hudba: Ira Hearshen, Lee Holbridge, Alfie Kabiljo +++(9.5.2010)

• Caelos

Mohla to být sranda, ale tak nějak není. Geena Davis jako upír vypadala Dr. Frank-N-Furter. Nejzábavnější byl asi Michael Richards.(6.4.2011)

Rozpočet $3miliónyTržby USA $7,196,872Tržby Celosvetovo $-(16.4.2010)

• - Distribuci filmu měla na starost firma New World Pictures, která zanikla v roce 1997, 12 let po uvedení filmu Transylvania 6-5000. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Název titulu je odkazem na melodii Glena Millera "Pennsylvania 6-5000". (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režii měl na starost Rudy De Luca, pro kterého to byl první (a poslední) režírovaný film. (Zdroj: ČSFD.cz)