Úsvit (TV film)

Rozbrieždenie

Úsvit

Sci-Fi / Romantický

USA, 1993, 88 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• Lacike

Je to hlavne romantický film odohrávajúci sa v sci-fi prostredí blízkej budúcnosti v ktorej nekompromisne izolujú ľudí nakazených nejakým vírusom a nechávajú ich chcípnuť. Hlavná hrdinka postupne zisťuje pravdu ktorú vláda tají, spoznáva miestny odboj a zamiluje sa do jedného člena. Celé to akože temné sci-fi pozadie tu je len do počtu. Akčných scén je minimum. Film pôsobí strašne lacno. Väčšina filmu sa venuje romantickej línii, ktorá je tuctová. Takže zaujme len pár povedomých ksichtov, ktoré ale nemajú čo hrať. 4/10.(26.1.2020)

Svět postihla nákaza "moru" či co to bylo. A vytváří se totalitní společnost, kde domobrana honí nakažený lidi a likviduje je. Sestra jednoho z nich v centru kde si chce nechat udělat testy jestli není nakažená, ale zjišťuje , že to není jen tak , že se tam děje něco nekalého, utíká a seznamuje se s odbojem. Do jejich vůdce se zamiluje a pomáhá jim. Jenže jim to překazí její bratr. Film je spíš o tom jak se vyrovnat s nákazou a o tom jak bojovat za práva lidí.(19.11.2009)

Filmeček toho nemá v dnešní době už mnoho co říct. Ano, je to lacině natočené. Ano, je to spíše romanťák. Ano, děj se moc nehýbe a je to hlavně o romantice. A ano, z pandemie ala AIDS tam toho není opravdu moc, takže jako sci-fi bych o moc nebral. A to byl důvod, proč jsem to pustil. Zklamání. Důvod, proč se na to dívat? Snad že páru v hlavních rolích to fakt sluší, Moira Kelly se navíc ukáže..(18.5.2020)