Reklama

Reklama

V nepříliš vzdálené budoucnosti smrtící epidemie napadla Ameriku. A jedinou odpovědí represivní vlády je izolace obětí. Banda rebelů si však troufne systému vzdorovat ... a dva mladí milenci najdou naději v beznadějném světě. V nepříliš vzdálené budoucnosti smrtící epidemie napadla Ameriku. Cílem tyranské vlády je udržet veřejnost neinformovanou a ustrašenou. Uvnitř tohoto světa charizmatický rebel Torch vede riskantní boj proti vládě. Jeho rebelové svádějí pod rouškou tmy nelítostné bitvy za zachování lidstva. Blue je zklamaná chudá žena v New Yorku, která se zapojí do nebezpečného protivládního tažení ... a při tom se zamiluje do Torcha. Úsvit je příběh o lásce ve společnosti, kde hrdiny jsou vyděděnci. (HBO Europe)

(více)

Recenze (4)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to hlavne romantický film odohrávajúci sa v sci-fi prostredí blízkej budúcnosti v ktorej nekompromisne izolujú ľudí nakazených nejakým vírusom a nechávajú ich chcípnuť. Hlavná hrdinka postupne zisťuje pravdu ktorú vláda tají, spoznáva miestny odboj a zamiluje sa do jedného člena. Celé to akože temné sci-fi pozadie tu je len do počtu. Akčných scén je minimum. Film pôsobí strašne lacno. Väčšina filmu sa venuje romantickej línii, ktorá je tuctová. Takže zaujme len pár povedomých ksichtov, ktoré ale nemajú čo hrať. 4/10. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Svět postihla nákaza "moru" či co to bylo. A vytváří se totalitní společnost, kde domobrana honí nakažený lidi a likviduje je. Sestra jednoho z nich v centru kde si chce nechat udělat testy jestli není nakažená, ale zjišťuje , že to není jen tak , že se tam děje něco nekalého, utíká a seznamuje se s odbojem. Do jejich vůdce se zamiluje a pomáhá jim. Jenže jim to překazí její bratr. Film je spíš o tom jak se vyrovnat s nákazou a o tom jak bojovat za práva lidí. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

,,Rozbrieždenie" je film HBO so sľubným začiatkom. Príbeh je o spoločnoti ovládanou fašistickou vládou a skupinou odporu, ktorá pomáha chorým ľuďom a dáva im dôstojnosť. Myšlienka odporu proti vláde nie je originálna, ale zvyčajne je pútavá. Žiaľ, dôjde k zvratu a príbeh sa zmení na otravnú melodrámu. 5/10 ()

starydivak 

všechny recenze uživatele

Filmeček toho nemá v dnešní době už mnoho co říct. Ano, je to lacině natočené. Ano, je to spíše romanťák. Ano, děj se moc nehýbe a je to hlavně o romantice. A ano, z pandemie ala AIDS tam toho není opravdu moc, takže jako sci-fi bych o moc nebral. A to byl důvod, proč jsem to pustil. Zklamání. Důvod, proč se na to dívat? Snad že páru v hlavních rolích to fakt sluší, Moira Kelly se navíc ukáže.. ()

Reklama

Reklama