Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Paříži začínají přehlídky modelové konfekce, kterou slavní módní návrháři vytvořili pro obyčejné smrtelníky a které každoročně určují módní trendy na příští rok pro tvůrce na celém světě. A jako každý rok se do metropole nad Seinou sjíždějí všichni ti, kdo mají ve světě módy své slovo - tvůrci, modelky, novináři píšící o módě, fotografové, celebrity a různé hvězdy a hvězdičky. A bizarní kolotoč marnivosti se roztáčí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Qasa 

všechny recenze uživatele

Mnohými hvězdami obsazený film o módních přehlídkách v Paříži. Šéf přehlídkového festivalu se udáví sendvičem, poté co ho kontaktuje manžel jeho ženy, který jí, své čerstvé mladé nevěstě, upláchl jako komunista do Moskvy. Když se mu ji konečně podaří najít, tak při sexu usne (Mastroianni, Lorenová). Syn návrhářky Lo prodá firmu obchodníku s kovbojskými botami a ona pak udělá nahou přehlídku. Dva američtí žurnalisté (Julia Roberts) se ocitnou v jednom pokoji a místo chození na přehlídky se oddávají vášni. A mnohé další příběhy propletené v jednom velkolepém filmu. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Altmanova intervence do módního zákulisí nese všechny znaky jeho díla: mozaikovitou stavbu, kousavý humor, přehršel hlavních postav a... nevyrovnaný výsledek. Ať chcete nebo ne, některé postavy vás zaujmou víc, jiné míň nebo vůbec ne, takže cestu k zajímavým místům si musíte proklestit skrz džungli nudné vaty. Mačetu s sebou. Mě osobně třeba mnohem víc zajímala tajemná historie Mastroianniho a Lorenové než dejme tomu nudná Julia Roberts. A jedna věc mě pobavila na českém znění: hlas Alexeje Pyška nepřečetl titul filmu jako "prétaporté" (tip top, O.K., doslova ale "připraveno k obléknutí"), ale "Pret a Porter" (asi podle vzoru Bonnie a Clyde nebo Randall a Hopkirk ;-) Zřejmě vůbec netušil, o čem to je. 60 % ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Už som si nepamätala dôvod, prečo som si tento film nahrala, ale nejaký som musela mať... tak som sa uvelebila, uvoľnila a začala pozerať... veľmi rýchlo som zistila, že sa príjemne bavím, že taká fajnová Altmanovka po čase opäť poteší, a že sa bavím postupne stále lepšie. Široký úsmev ešte aj pol hodinu po skončení filmu mu zabezpečil 4 hviezdy :-) ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Když Woody Allen točil Celebrity s tím, že chce natočit sarkastický film o "společenské smetánce", naříkal, že ví, že to stejně nedovede tak, jak by chtěl - což je jeho syndrom, může ho však těšit to, že to před ním o čtyři roky dříve zvládl dokonale mistr nad mistry, který v jízlivém pohledu na Dolce Vita tohoto druhu lidí složil další nemilosrdnou mozaiku, která groteskně sleduje hemžení a pinožení této havěti, zvané celebrity. Tento film je taková dlouhometrážní podoba VIP zpráv, akorát nahlížená sarkastickou optikou, která odhaluje pravou tvář světa, který je blýskavý na povrchu, ale uvnitř je stejně "špinavý" a banální jako životy nás obyčejných smrtelníků. Myslím, že Altman to natočil i za Wůdyho. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Povedený pohled do světa Haute couture a módního šoubyznysu vůbec... Cynická i s vlídným nadhledem, leč opravdová (byť lehce stylizovaná), chvílemi až téměř dokumentárně pojatá satirická sonda, ukazující lesk a bídu tolik idealizovaného světa topmodelek, návrhářů, obchodníků i všudypřítomných parazitů a jiných celebrit kolem takzvané vysoké módy. Geniální závěrečná scéna s přehlídkou k uzoufání vyzáblých, fyzicky nenormálně >krásných< světových topmodelek, dusajících si to >ladným< krokem po molu kamsi k anorekticko-bulimickému módnímu nebi, nutí člověka se nad těmi chuderami až ustrnout :-) . . . Rozporuplný film o rozporuplném světě, jaký si mohl dovolit natočit jen velikán Altman... ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Poprvé ve filmu modelka Adriana Sklenaříková-Karembeu. (M.B)

Reklama

Reklama