Nastala chyba při přehrávání videa.
 • thymus
  ****

  Áno! Takhle nějak si představuji, že to v módním průmyslu funguje. Bláznivý svět plný bezprostředních modelek i podivných mužů, plný rozmarů, povrchnosti i podrazů, ale také kreativity a elegance. Množství postav a jednotlivých příběhů působilo – aspoň zpočátku – trochu chaoticky, ale koneckonců i ten chaos je pro tuto branži charakteristický. Takže všechno bylo, jak má být. Fajn film.(14.12.2012)

 • kobejn
  *****

  Když Woody Allen točil Celebrity s tím, že chce natočit sarkastický film o "společenské smetánce", naříkal, že ví, že to stejně nedovede tak, jak by chtěl - což je jeho syndrom, může ho však těšit to, že to před ním o čtyři roky dříve zvládl dokonale mistr nad mistry, který v jízlivém pohledu na Dolce Vita tohoto druhu lidí složil další nemilosrdnou mozaiku, která groteskně sleduje hemžení a pinožení této havěti, zvané celebrity. Tento film je taková dlouhometrážní podoba VIP zpráv, akorát nahlížená sarkastickou optikou, která odhaluje pravou tvář světa, který je blýskavý na povrchu, ale uvnitř je stejně "špinavý" a banální jako životy nás obyčejných smrtelníků. Myslím, že Altman to natočil i za Wůdyho.(30.10.2011)

 • Oskar
  ***

  Altmanova intervence do módního zákulisí nese všechny znaky jeho díla: mozaikovitou stavbu, kousavý humor, přehršel hlavních postav a... nevyrovnaný výsledek. Ať chcete nebo ne, některé postavy vás zaujmou víc, jiné míň nebo vůbec ne, takže cestu k zajímavým místům si musíte proklestit skrz džungli nudné vaty. Mačetu s sebou. Mě osobně třeba mnohem víc zajímala tajemná historie Mastroianniho a Lorenové než dejme tomu nudná Julia Roberts. A jedna věc mě pobavila na českém znění: hlas Alexeje Pyška nepřečetl titul filmu jako "prétaporté" (tip top, O.K., doslova ale "připraveno k obléknutí"), ale "Pret a Porter" (asi podle vzoru Bonnie a Clyde nebo Randall a Hopkirk ;-) Zřejmě vůbec netušil, o čem to je. 60 %(4.7.2005)

 • igi B.
  *****

  Povedený pohled do světa Haute couture a módního šoubyznysu vůbec... Cynická i s vlídným nadhledem, leč opravdová (byť lehce stylizovaná), chvílemi až téměř dokumentárně pojatá satirická sonda, ukazující lesk a bídu tolik idealizovaného světa topmodelek, návrhářů, obchodníků i všudypřítomných parazitů a jiných celebrit kolem takzvané vysoké módy. Geniální závěrečná scéna s přehlídkou k uzoufání vyzáblých, fyzicky nenormálně >krásných< světových topmodelek, dusajících si to >ladným< krokem po molu kamsi k anorekticko-bulimickému módnímu nebi, nutí člověka se nad těmi chuderami až ustrnout :-) . . . Rozporuplný film o rozporuplném světě, jaký si mohl dovolit natočit jen velikán Altman...(15.2.2006)

 • Qasa
  ****

  Mnohými hvězdami obsazený film o módních přehlídkách v Paříži. Šéf přehlídkového festivalu se udáví sendvičem, poté co ho kontaktuje manžel jeho ženy, který jí, své čerstvé mladé nevěstě, upláchl jako komunista do Moskvy. Když se mu ji konečně podaří najít, tak při sexu usne (Mastroianni, Lorenová). Syn návrhářky Lo prodá firmu obchodníku s kovbojskými botami a ona pak udělá nahou přehlídku. Dva američtí žurnalisté (Julia Roberts) se ocitnou v jednom pokoji a místo chození na přehlídky se oddávají vášni. A mnohé další příběhy propletené v jednom velkolepém filmu.(5.12.2008)

 • - Poprvé ve filmu modelka Adriana Sklenaříková-Karembeu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace