Nastala chyba při přehrávání videa.
 • plechulka
  ****

  Kdybych hodnotila po prvním shlédnutí, váhala bych, jestli tři hvězdičky není mnoho - no a teď to vidím s klidným svědomím na čtyři - tenhle film je totiž tak rozkouskovaný a rozstříhaný, že větší počet shlédnutí je myslím nutný... Napoprvé je divák většinou oslněn budď modelkami nebo stále krásnou Sophií Loren (a parafrází její a Mastroianniho "postelové scény") a jde po téhle linii - ale i ostatní stojí za pozornost....(23.10.2013)

 • Jehan
  ***

  Altman zábavné filmy vždycky uměl. Tento mu možná má leckdo za zlé. Nevím, bizarní svět módního návrhářství je mi vpravdě cizí, ale věřím, že je v něm možné cokoliv. Díky nezaujatému pohledu jsem se bavil velmi dobře. Už jen tím, jakou kolekci hvězd nám velký alchymista opět naservíroval v překvapivých rolích (nejvíce mě pobavil F. Whitaker). No a uznejte, že ta scéna, kdy Mastroianni (hrající jednu z nejtrapnějších a nejsměšnějších rolí své fenomenální kariéry) usne při "striptýzu" babičky Lorenové, je prostě báječná. Nemluvě o nesourodém hotelovém páru Robertsová - Robbins.(14.5.2015)

 • igi B.
  *****

  Povedený pohled do světa Haute couture a módního šoubyznysu vůbec... Cynická i s vlídným nadhledem, leč opravdová (byť lehce stylizovaná), chvílemi až téměř dokumentárně pojatá satirická sonda, ukazující lesk a bídu tolik idealizovaného světa topmodelek, návrhářů, obchodníků i všudypřítomných parazitů a jiných celebrit kolem takzvané vysoké módy. Geniální závěrečná scéna s přehlídkou k uzoufání vyzáblých, fyzicky nenormálně >krásných< světových topmodelek, dusajících si to >ladným< krokem po molu kamsi k anorekticko-bulimickému módnímu nebi, nutí člověka se nad těmi chuderami až ustrnout :-) . . . Rozporuplný film o rozporuplném světě, jaký si mohl dovolit natočit jen velikán Altman...(15.2.2006)

 • Oskar
  ***

  Altmanova intervence do módního zákulisí nese všechny znaky jeho díla: mozaikovitou stavbu, kousavý humor, přehršel hlavních postav a... nevyrovnaný výsledek. Ať chcete nebo ne, některé postavy vás zaujmou víc, jiné míň nebo vůbec ne, takže cestu k zajímavým místům si musíte proklestit skrz džungli nudné vaty. Mačetu s sebou. Mě osobně třeba mnohem víc zajímala tajemná historie Mastroianniho a Lorenové než dejme tomu nudná Julia Roberts. A jedna věc mě pobavila na českém znění: hlas Alexeje Pyška nepřečetl titul filmu jako "prétaporté" (tip top, O.K., doslova ale "připraveno k obléknutí"), ale "Pret a Porter" (asi podle vzoru Bonnie a Clyde nebo Randall a Hopkirk ;-) Zřejmě vůbec netušil, o čem to je. 60 %(4.7.2005)

 • Franki69
  ****

  Tenhle film rozhodně stojí za podívání. A věřím, že publikum jednou Altmanovu rafinovanou propletenost doslova desítek drobných příběhů z nejvyšších pater vládců módní říše docení. Už jen castingem je tenhle snímek neuvěřitelný. Jako kdyby se zvedly přední řady hlediště oscarových ceremoniálů roku 1993-94 a vrhly se do společného projektu. A i když je hlavních hrdinů nejméně do dvou desítek, každý z nich v pravou chvíli vynikne, zazáří a následně ustoupí v ději dalšímu herci, aniž by si překáželi. Režijně je to prostě naprosto mistrně zvládnuté. Jednotlivých drobných jemných vtípků jsou ve filmu stovky…a nemusejí být ani řečené… Výraz ve tváři Julie Roberts, když zaslechne za svými zády lupnutí špuntu od šampusu, nebo Forest Whitaker jako gay návrhář, nebo Marcelo Mastroiani, plížící se Paříží jako ruský komunista. Svět haute-couture mi opravdu nic neříká, radši bych měl levou kulku přivřenou ve svěráku, než abych kupoval značkový drahý hadry. Ale ten bizardní mikrosvět vládců světa módy vás na ty dvě hodinky může bez problémů pohltit. Dávám 80% a možná po letech ještě přidám. U poctivé filmařiny, točené na dlouhé záběry v přelidněných scénách a s vynikajícími herci se to může klidně stát. Zejména, když si jednu celou hvězdu ponechává Sophia Loren, pravá královna evropské kinematografie minulého století. I v babičkovském věku z ní vyzařuje tolik šarmu a elegance, že zastíní i modelky, které vedle ní postávají…(4.1.2019)

 • - Poprvé ve filmu modelka Adriana Sklenaříková-Karembeu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace