Gladiátor

• slovenský

Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

Bejt hlavní hrdina trošku v roli tak to má mnohem více hvězd, poněvadž já pro tyhle filmy mám slabost.Jsou jednoduché a prosté jako já.(29.8.2006)

• gouryella

Naprosta fraska, soubor vsech moznych i nemoznych klise, ktere si lze jen predstavit - americani se opet predvedli.(23.5.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,223,441Tržby Celosvetovo $-(26.5.2009)

V case kinopremiery v roku 1992 ma tento film velmi bavil, ale uz si na to moc nepamätam, takze davam aspon 3*... 21.09.2010(21.9.2010)

Mně osobně se tento film docela líbil. Připadalo mi, že byl pojat lehce undergroundově. Hlavního hrdinu v podání Jamese Marshalla by zahrál sice asi každý, kdo má jen trochu svaly, ale co se dá dělat. Řekl bych, že box byl zde propagován v nejsurovější podobě, co jsem kdy viděl. Nebýt malinko tupého scénáře, měl by tento snímek určitě na víc!(29.3.2006)

Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)

"Dělej že si slabej, když máš sílu." ...James Marshall tentokrát vyměnil motorku za boxerské rukavice a střihnul si roli týpka - tichá voda břehy mele. Příběh, který mě nenudil + pěkný songy + pro Twin Peaksácký kluky mám slabost = Jamesi máš to u mě za **** rockový. ♪♬♫ We Will Rock You ♪♬♫(13.7.2015)

• civalII

jednoduché, ale fajn. škoda hl. role, ta to kurví... bejt tam někdo jinej mohle to bejt i za 4hvjesdi:-)(17.6.2010)

Nie zlá športovo-akčná dráma, aj keď je v nej až príliš (televíznych) klišé. Chlapec je aj skvelý boxér, aj skvelý študent, aj si hneď v novom pôsobisku nájde prácu a babu, aj skvelý syn, ktorý ťahá zadlženého otca zo šlamastiky, aj dobrý kamoš, ktorý ťahá kamošov z brindy. Ten box je typický americky naivný...čo tam po bránení, hlavné je, že sa stredoškoláci trepú hlava nehlava a žiadny z rodičov o ich milom koníčku ani netuší. Popri dobre obsadenej hl. postave nemôže diváka nechať chladného ani Brian Dennehy, ktorý sa v tejto zápornej roli dobre vyžíva a jednu do zubov by si zaslúžil už skôr, nielen v závere.(1.10.2016)

• lskala

Nudný pokus o akční film, který zapadne a neštěkne po něm ani pes. Navíc bez charismatického hrdiny nelze natočit nic zásadního. 30% - 2**(18.11.2009)

Tak tento film som mal v mladosti veľmi rád.(19.2.2010)

Tak samozrejme, že to nie je "Rocky dráma" na akú sme zvyknutý, ale má to niečo do seba. Tommy, napriek svojmu talentu, nemal hlavu v oblakoch a nerobil zo seba niečo viac ako bol, ba naopak. Bol skromný, utiahnutý, no nebol hlúpy, snažil sa ako aj v škole, tak aj v práci. A ešte aj pomáhal ľudom kolo seba. A to sa cení.Preto ma tento film zaujal.(26.12.2011)

Tolko hviezd vo vedlajsich rolach, pritom to vobec nebol zly film ked vidim tie hodnotenia u vecsiny. Len 47% ? Sranda(23.1.2011)

• vojo

veľmi zábavné, ale určite nechtiac.(22.10.2008)

Fasa účes z Jamesa Marshalla Draga neurobí. Mladý nenajedený šrác s veľkým sebavedomím v černošskom gete si myslí že sa stačí nepozerať čiernym bratom do oči a všetko bude ok. Bohu žiaľ život sa mu zamotal skôr ako chcel a okrem toho že je film takou sfušovanou predlohou filmov ako život je boj alebo nikdy to nevzdávaj. V niečom lepšie a v niečom horšia predloha. Za filmové prostredie by som dal plusku gladiátorovi a aj za obsadenie (okrem hlavnej postavy mladého Draga). Strašne patetické momenty ma dosť rušili ale dali sa v konečnom dôsledku prečkať. Film zachránil pre mňa skvelí Cuba Gooding Jr. Nebiť jeho film asi ani nedopozerám takže vďaka mu za výkon.(26.12.2011)

• fantomas19

* box, vydieranie *(26.5.2014)

Náhodou, celkom dobrý film. Brian Dennehy do svojej úlohy zapadol perfektne a na konci sa ukázal ako poriadne hovado. Film nie je zbytočne naťahovaný a dobre sa na to pozerá takže až na niektoré maličkosti dávam 4.(8.6.2008)

75%(20.11.2012)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 20.8.1992 (Jalta)(28.4.2013)

Dosť tu tento film podcenujete. Samozrejme nieje to žiadny skvelý akčný film, ale aj tak som sa nenudil. James Marshall je dosť nezaujímavý, oveľa lepší sú Cuba Gooding Jr., ktorý už vtedy ukázal že má na viac, a skvelý záporák Brian Dennehy. Existuje oveľa viac horších akčných filmov ako je tento. Gladiátor je proste nenáročná zábava, za trochu slabšie 3 hviezdičky.(24.3.2004)

<< předchozí 1 2