Gladiátor

• slovenský

Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

Bohužel tenhle film přišel dávno dávno po Rockym a proto má asi tak malý ohlas. Mě se ale líbil daleko víc než všechny filmy se Stallonem dohromady. Žádná super nadupávací muzika, žádné extrémně přehnané posilovací a běhací scény. Žádné skákání někde na schodech. Dokonce i ta holka tam zapadala nějak líp než Rockyho manželka... Ale i kdybych ty filmy neporovnával, tak mě to prostě bavilo. A pět hvězd dám za to, že James Marshall je nemluvný kliďas a Cuba Gooding tady nehraje nějakého stupida, ale docela normálního kluka, což se u něj hned tak nevidí. Dal bych i jen 4 hvězdy, ale když to tu všichni tak haní, tak dám naschvál pět :-)(19.9.2013)

Fasa účes z Jamesa Marshalla Draga neurobí. Mladý nenajedený šrác s veľkým sebavedomím v černošskom gete si myslí že sa stačí nepozerať čiernym bratom do oči a všetko bude ok. Bohu žiaľ život sa mu zamotal skôr ako chcel a okrem toho že je film takou sfušovanou predlohou filmov ako život je boj alebo nikdy to nevzdávaj. V niečom lepšie a v niečom horšia predloha. Za filmové prostredie by som dal plusku gladiátorovi a aj za obsadenie (okrem hlavnej postavy mladého Draga). Strašne patetické momenty ma dosť rušili ale dali sa v konečnom dôsledku prečkať. Film zachránil pre mňa skvelí Cuba Gooding Jr. Nebiť jeho film asi ani nedopozerám takže vďaka mu za výkon.(26.12.2011)

Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)

Dosť tu tento film podcenujete. Samozrejme nieje to žiadny skvelý akčný film, ale aj tak som sa nenudil. James Marshall je dosť nezaujímavý, oveľa lepší sú Cuba Gooding Jr., ktorý už vtedy ukázal že má na viac, a skvelý záporák Brian Dennehy. Existuje oveľa viac horších akčných filmov ako je tento. Gladiátor je proste nenáročná zábava, za trochu slabšie 3 hviezdičky.(24.3.2004)

Tak samozrejme, že to nie je "Rocky dráma" na akú sme zvyknutý, ale má to niečo do seba. Tommy, napriek svojmu talentu, nemal hlavu v oblakoch a nerobil zo seba niečo viac ako bol, ba naopak. Bol skromný, utiahnutý, no nebol hlúpy, snažil sa ako aj v škole, tak aj v práci. A ešte aj pomáhal ľudom kolo seba. A to sa cení.Preto ma tento film zaujal.(26.12.2011)