Gladiátor

• slovenský

Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

Fasa účes z Jamesa Marshalla Draga neurobí. Mladý nenajedený šrác s veľkým sebavedomím v černošskom gete si myslí že sa stačí nepozerať čiernym bratom do oči a všetko bude ok. Bohu žiaľ život sa mu zamotal skôr ako chcel a okrem toho že je film takou sfušovanou predlohou filmov ako život je boj alebo nikdy to nevzdávaj. V niečom lepšie a v niečom horšia predloha. Za filmové prostredie by som dal plusku gladiátorovi a aj za obsadenie (okrem hlavnej postavy mladého Draga). Strašne patetické momenty ma dosť rušili ale dali sa v konečnom dôsledku prečkať. Film zachránil pre mňa skvelí Cuba Gooding Jr. Nebiť jeho film asi ani nedopozerám takže vďaka mu za výkon.(26.12.2011)

Bohužel tenhle film přišel dávno dávno po Rockym a proto má asi tak malý ohlas. Mě se ale líbil daleko víc než všechny filmy se Stallonem dohromady. Žádná super nadupávací muzika, žádné extrémně přehnané posilovací a běhací scény. Žádné skákání někde na schodech. Dokonce i ta holka tam zapadala nějak líp než Rockyho manželka... Ale i kdybych ty filmy neporovnával, tak mě to prostě bavilo. A pět hvězd dám za to, že James Marshall je nemluvný kliďas a Cuba Gooding tady nehraje nějakého stupida, ale docela normálního kluka, což se u něj hned tak nevidí. Dal bych i jen 4 hvězdy, ale když to tu všichni tak haní, tak dám naschvál pět :-)(19.9.2013)

Tak samozrejme, že to nie je "Rocky dráma" na akú sme zvyknutý, ale má to niečo do seba. Tommy, napriek svojmu talentu, nemal hlavu v oblakoch a nerobil zo seba niečo viac ako bol, ba naopak. Bol skromný, utiahnutý, no nebol hlúpy, snažil sa ako aj v škole, tak aj v práci. A ešte aj pomáhal ľudom kolo seba. A to sa cení.Preto ma tento film zaujal.(26.12.2011)

Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)

Mně osobně se tento film docela líbil. Připadalo mi, že byl pojat lehce undergroundově. Hlavního hrdinu v podání Jamese Marshalla by zahrál sice asi každý, kdo má jen trochu svaly, ale co se dá dělat. Řekl bych, že box byl zde propagován v nejsurovější podobě, co jsem kdy viděl. Nebýt malinko tupého scénáře, měl by tento snímek určitě na víc!(29.3.2006)