Gladiátor

• slovenský

Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

Bohužel tenhle film přišel dávno dávno po Rockym a proto má asi tak malý ohlas. Mě se ale líbil daleko víc než všechny filmy se Stallonem dohromady. Žádná super nadupávací muzika, žádné extrémně přehnané posilovací a běhací scény. Žádné skákání někde na schodech. Dokonce i ta holka tam zapadala nějak líp než Rockyho manželka... Ale i kdybych ty filmy neporovnával, tak mě to prostě bavilo. A pět hvězd dám za to, že James Marshall je nemluvný kliďas a Cuba Gooding tady nehraje nějakého stupida, ale docela normálního kluka, což se u něj hned tak nevidí. Dal bych i jen 4 hvězdy, ale když to tu všichni tak haní, tak dám naschvál pět :-)(19.9.2013)

Dosť tu tento film podcenujete. Samozrejme nieje to žiadny skvelý akčný film, ale aj tak som sa nenudil. James Marshall je dosť nezaujímavý, oveľa lepší sú Cuba Gooding Jr., ktorý už vtedy ukázal že má na viac, a skvelý záporák Brian Dennehy. Existuje oveľa viac horších akčných filmov ako je tento. Gladiátor je proste nenáročná zábava, za trochu slabšie 3 hviezdičky.(24.3.2004)

Mně osobně se tento film docela líbil. Připadalo mi, že byl pojat lehce undergroundově. Hlavního hrdinu v podání Jamese Marshalla by zahrál sice asi každý, kdo má jen trochu svaly, ale co se dá dělat. Řekl bych, že box byl zde propagován v nejsurovější podobě, co jsem kdy viděl. Nebýt malinko tupého scénáře, měl by tento snímek určitě na víc!(29.3.2006)

Nie zlá športovo-akčná dráma, aj keď je v nej až príliš (televíznych) klišé. Chlapec je aj skvelý boxér, aj skvelý študent, aj si hneď v novom pôsobisku nájde prácu a babu, aj skvelý syn, ktorý ťahá zadlženého otca zo šlamastiky, aj dobrý kamoš, ktorý ťahá kamošov z brindy. Ten box je typický americky naivný...čo tam po bránení, hlavné je, že sa stredoškoláci trepú hlava nehlava a žiadny z rodičov o ich milom koníčku ani netuší. Popri dobre obsadenej hl. postave nemôže diváka nechať chladného ani Brian Dennehy, ktorý sa v tejto zápornej roli dobre vyžíva a jednu do zubov by si zaslúžil už skôr, nielen v závere.(1.10.2016)

Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)