Gladiátor

• slovenský

Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

Fasa účes z Jamesa Marshalla Draga neurobí. Mladý nenajedený šrác s veľkým sebavedomím v černošskom gete si myslí že sa stačí nepozerať čiernym bratom do oči a všetko bude ok. Bohu žiaľ život sa mu zamotal skôr ako chcel a okrem toho že je film takou sfušovanou predlohou filmov ako život je boj alebo nikdy to nevzdávaj. V niečom lepšie a v niečom horšia predloha. Za filmové prostredie by som dal plusku gladiátorovi a aj za obsadenie (okrem hlavnej postavy mladého Draga). Strašne patetické momenty ma dosť rušili ale dali sa v konečnom dôsledku prečkať. Film zachránil pre mňa skvelí Cuba Gooding Jr. Nebiť jeho film asi ani nedopozerám takže vďaka mu za výkon.(26.12.2011)

Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)

Tak samozrejme, že to nie je "Rocky dráma" na akú sme zvyknutý, ale má to niečo do seba. Tommy, napriek svojmu talentu, nemal hlavu v oblakoch a nerobil zo seba niečo viac ako bol, ba naopak. Bol skromný, utiahnutý, no nebol hlúpy, snažil sa ako aj v škole, tak aj v práci. A ešte aj pomáhal ľudom kolo seba. A to sa cení.Preto ma tento film zaujal.(26.12.2011)

Nie zlá športovo-akčná dráma, aj keď je v nej až príliš (televíznych) klišé. Chlapec je aj skvelý boxér, aj skvelý študent, aj si hneď v novom pôsobisku nájde prácu a babu, aj skvelý syn, ktorý ťahá zadlženého otca zo šlamastiky, aj dobrý kamoš, ktorý ťahá kamošov z brindy. Ten box je typický americky naivný...čo tam po bránení, hlavné je, že sa stredoškoláci trepú hlava nehlava a žiadny z rodičov o ich milom koníčku ani netuší. Popri dobre obsadenej hl. postave nemôže diváka nechať chladného ani Brian Dennehy, ktorý sa v tejto zápornej roli dobre vyžíva a jednu do zubov by si zaslúžil už skôr, nielen v závere.(1.10.2016)

Mně osobně se tento film docela líbil. Připadalo mi, že byl pojat lehce undergroundově. Hlavního hrdinu v podání Jamese Marshalla by zahrál sice asi každý, kdo má jen trochu svaly, ale co se dá dělat. Řekl bych, že box byl zde propagován v nejsurovější podobě, co jsem kdy viděl. Nebýt malinko tupého scénáře, měl by tento snímek určitě na víc!(29.3.2006)