poster

Gladiátor

 • anglický

  Gladiator

 • slovenský

  Gladiátor

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1992, 101 min

 • Gyl
  *****

  Bohužel tenhle film přišel dávno dávno po Rockym a proto má asi tak malý ohlas. Mě se ale líbil daleko víc než všechny filmy se Stallonem dohromady. Žádná super nadupávací muzika, žádné extrémně přehnané posilovací a běhací scény. Žádné skákání někde na schodech. Dokonce i ta holka tam zapadala nějak líp než Rockyho manželka... Ale i kdybych ty filmy neporovnával, tak mě to prostě bavilo. A pět hvězd dám za to, že James Marshall je nemluvný kliďas a Cuba Gooding tady nehraje nějakého stupida, ale docela normálního kluka, což se u něj hned tak nevidí. Dal bych i jen 4 hvězdy, ale když to tu všichni tak haní, tak dám naschvál pět :-)(19.9.2013)

 • DJ Rocco iNc
  ****

  Tak samozrejme, že to nie je "Rocky dráma" na akú sme zvyknutý, ale má to niečo do seba. Tommy, napriek svojmu talentu, nemal hlavu v oblakoch a nerobil zo seba niečo viac ako bol, ba naopak. Bol skromný, utiahnutý, no nebol hlúpy, snažil sa ako aj v škole, tak aj v práci. A ešte aj pomáhal ľudom kolo seba. A to sa cení.Preto ma tento film zaujal.(26.12.2011)

 • JJ.Gibson
  ***

  Mně osobně se tento film docela líbil. Připadalo mi, že byl pojat lehce undergroundově. Hlavního hrdinu v podání Jamese Marshalla by zahrál sice asi každý, kdo má jen trochu svaly, ale co se dá dělat. Řekl bych, že box byl zde propagován v nejsurovější podobě, co jsem kdy viděl. Nebýt malinko tupého scénáře, měl by tento snímek určitě na víc!(29.3.2006)

 • DonPedro
  ****

  Hodně zábavné je už to, jak scénář s úsilím stachanovce plní sociálně-boxerské schéma na 200%. Další body získává nevídaně tuhý James Marshall, který celým filmem prochází s výrazem čerstvě vyorané myši s pláčem na krajíčku. A korunu všemu nasazuje Brian "Kredenc" Dennehy. Gladiátor vs. DonPedro: knockout v prvním kole.(16.3.2004)

 • majo25
  ***

  Nie zlá športovo-akčná dráma, aj keď je v nej až príliš (televíznych) klišé. Chlapec je aj skvelý boxér, aj skvelý študent, aj si hneď v novom pôsobisku nájde prácu a babu, aj skvelý syn, ktorý ťahá zadlženého otca zo šlamastiky, aj dobrý kamoš, ktorý ťahá kamošov z brindy. Ten box je typický americky naivný...čo tam po bránení, hlavné je, že sa stredoškoláci trepú hlava nehlava a žiadny z rodičov o ich milom koníčku ani netuší. Popri dobre obsadenej hl. postave nemôže diváka nechať chladného ani Brian Dennehy, ktorý sa v tejto zápornej roli dobre vyžíva a jednu do zubov by si zaslúžil už skôr, nielen v závere.(1.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace