Na nože

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2023, 60 min

Na obrazovky TV Markíza prichádza ďalšia celosvetovo úspešná šou Na nože, ktorú v Česku aj na Slovensku pod názvom Áno, šéfe! výrazne spopularizoval šéfkuchár Zdeněk Pohlreich. V slovenskej verzii gastronomickej reality šou sa divákom predstaví renomovaný a viacerými prestížnymi oceneniami ovenčený šéfkuchár Martin Novák, ktorý si taktiež nekladie servítku pred ústa a vie byť poriadne prísnym kritikom. Za prítomnosti televíznych kamier sa bude snažiť vytiahnuť z problémov reštaurácie, ktoré sa z najrôznejších dôvodov ocitli v kríze, alebo dokonca na hranici krachu. Budú ich majitelia počúvať dobre mienené rady skúseného odborníka, alebo si naďalej budú všetko robiť po svojom? Po nejakom čase sa do každej reštaurácie vráti so skrytou kamerou, aby preveril, či naozaj došlo k zlepšeniu. Na nože je formát plný emócií, pri ktorého sledovaní sa diváci TV Markíza rozhodne nebudú nudiť! (TV Markíza)

fabecc1222

Dal jsem čtyři díly a dost. Zajímavé, že se z tohoto stal na Slovensku hit. Spíš bych jim doporučil nakoukat naši verzi, která je o mnoho lepší. Taky si z ní to nejlepší kuchař Martin Novák vzal, od Zdendy okoukal co šlo, a přenesl do této verze jeho gresta a grimasy. Jinak to ale s naším konceptem nemá skoro nic společného. Úplně vypadli ty nejlepší části, jako zátěžový test, dávání hvězd, a hlavně závěrečný návrat po měsíci, který měl ukázat, jak se restaurace posunula. Z nějakého důvodu je tu místo toho titulková prezentace, kterou si mohl restauratér komplet vycucat z prstu...Absolutně nicneukazující a vesměs je tak vše předtím vlastně zbytečné, když nevidíme, kam se restaurace posune. Další věcí je přepálená stopáž, 75 minut je prostě moc. Zvlášť, když se polovinu dílů řeší rodinné problémy lidí v restauraci. ()

ostre_pero

Veľmi dobré. Martin má charizmu, dokonca možno porovnateľnú s Pohlreichom. Pôvodne som si to pozrel len zo zvedavosti, reku, po pár minútach to asi vypnem, bude to nuda. Nebola. Kvalitne spracované, pútavé príbehy, pôvodný formát zachovaný, nerobí mu hanbu, práve naopak. Konečne aj na Slovensku na úrovni... ()

argus123

Takže hned na začiatku zbytočne dlhe intro, po ktorom prakticky je už zbytočne pozerať celu relaciu ked vám Markíza urobila 5 minutovy zostrih, kde ukazali scenu ktorá nakoniec ani nebola v deji zahrnutá. Na môj vkus sa kuchár prezentuje príliš pompézne, nieje tam žiadna skromnosť. Neustále kecy, kecy, kecy, vzdychanie a dalšie kecy. Doslova zo šou o varení spravili telenovelu typu Rodinné prípady, to zaklincoval aj ten nabožensky príbeh o tom ako majitel počul hlasy. Chytám sa za hlavu ale nikde nepovedali ich profesionalnu/amatersku minulosť s varením, ale kecy o modlení to nesmie chýbať ! Totalne chýba ukažka kucharskej profesionality v praxi od kuchára Nováka, a po dlhom mučivom nudnom deji kde sa len kecá, som sa dočkal.......ničoho proste fotky toho čo kupil nove do kuchyne, žiadne take že Novák pride po 3 mesiacoch otestovaťa zhodnotiť a dať nalepku s hviezdičkou, nič z toho ! :D Takže na záver české Ano šéfe je dynamické, energické, jednoduché. Na nože je nudné, pomalé, zbytočne zložité s iritujúcou hudbou piana a huslí  pozadí (do prdele Markíza mi znechutila klasicku hudbu) a miesto dôležitých scén o varení vidíme to ako otec a syn sledujú futbal ! Markíza sa snaži proste byť originálna ale výsledok stojí za hovno. Z peknej myšlienky o zlepšovani gastronomie spravili Rodinné prípady. A za to si zaslužia podpriemerne hodnotenie. Dalšie zbytočne vyhodene peniaze. Chcelo by to relaciu kde by miesto jedál takto kritizovali režisérov a scenáristov či jednotlivé televízne spoločnosti. Lebo toto je na úrovni vysmažaneho syru s rajčinovošalatovou oblohou a s hranolkami TESCOidného typu. :D ()

Spevo

Dosť verná kópia Kitchen Nightmares, za mňa veľmi fajn. Dobrý strih a réžia, niekedy vybafulované a vyfabrikované dramatické scény, dialógy a napätie, ale je to reality show po vzore hlavne tej z USA, a je to urobené dosť uveritelne. Martin ako chef v pohode, hodí sa do toho konceptu, dobré nápady na vylepšenie reštaurácii. Nato,  že to je slovenská produkcia a zo Slovenska, kde ľudia nie su takí prirodzení pred kamerou a podobne, si myslím že v rámci tohto druhu reality show produkcia uplietla kvalitný bič. ()

Aljak

Tento overený formát relácie á la Kitchen Nightmares je sám o sebe výborný, takže k tomu námietky rozhodne nemám a podobný typ TV programov si pozriem celkom rád. Slovenská verzia s poetickým názvom "Na nože" ma však svojim prevedením moc nepotešila. Problémom je pre mňa už samotný kuchár, hlavná "hviezda" show, Martin Novák. Príliš sa mi do tejto role nehodí, aj keď oceňujem to, že dokáže nielen kritizovať, ale sem tam aj niečo pochváliť. No až príliš sa snaží napodobňovať svojich slávnejších kolegov, a to mu akosi nejde. Navyše, tých zopár reštaurácií, ktoré "zachránil", som si pozeral na nete, a to ich menu bolo často skôr snobské (nielen jedlo, ale aj ceny), a pre priemerného Slováka to asi nebude zrovna ideálna voľba. 2* ()