Bleskový Jack

Lightning Jack

Bleskový Jack

Komedie / Western

USA / Austrálie, 1994, 94 min

Výborná westernová komedie srovnatelná třeba z Melovým Mevericem. První film kde jsem zřel Cubu z luparou, jak nosí varlata kolem krku. Opět trochu nadsazuji, protože jsou zde všichni neobjektivní a leč není Hogan v kurzu tak i výbornému vtipnému filmu mlaskají 2 hvězdy, když si přitom zaslouží 4!(29.12.2011)

• kingik

Paul Hogan se asi nechtěl smířit jen s úspěchem jedné svojí filmové postavy a tak přišel na svět Bleskový Jack. Stárnoucí pistolník, který nikdy nemine svůj cíl a notorický bankovní lupič v jedné osobě. A tak když při jedné ze svých loupeží přijde o všechny svoje kumpány, je rozhodnutý ve své lupičské kariéře pokračovat sólo. Při jedné akci vezme jako rukojmí němého černocha, který jeho "práci" obdivuje, a chce se stát jeho oddaným pomocníkem. A duo dvou pitomců začne přepadávat banky s nevalnými úspěchy a nevtipným dopadem na divákovu bránici. Hogan angažoval svého krajana Simona Wincera, aby spíchli westernovou komedii, která vejde do podvědomí jako stará dobrá ozvěna Divokého západu. Jenže Wincer nepracuje s dobrým scénářem, ani s herci. Hogan s Goodingem jsou trapní až hrůza. Je s podivem, jak film režijně málo funguje, maximálně zaujme jen pěknými lokacemi a výpravou. Vytrapní se však bohatě. 40%(13.6.2012)

Na film jsem šel kvůli Paulu Hoganovi. To si musíme přiznat hned z kraje. Nečekal jsme tedy nic než komedii s hercem který zaujal jako Krokodýl Dundee. Co musím uznat je, že legrace to byla... jen ne tak třeskutá jak se čekalo, ale byla. Trošku jsem z toho cítil "televizní zábavu" (epizodu z nějakého komediálního seriálu nataženou na dvojnásobek délky) nebo něco jako pilot nového seriálu. Paradoxně kdo má ve filmu co se týče zábavy prim je postava - jsem němý, ne blbý - alias Ben kterou hraje Cuba Gooding Jr. Protože pokud si budete pamatovat nějaký vtip, tak on byl přitom ("Kdo je?"... "vysaj ten jed" nebo scéna s "náhrdelníkem"). A kvůli těm mi stojí se na film podívat ještě jednou = zařadit ho ne níže než mezi průměr.(16.7.2012)

Určitě to znáte i ze svého okolí: Postarší moula co toho moc zažil, moc toho neumí ale hlavně moc se snaží vypadat světácky a rozdávat rozumy těm mladším… Tuhle modelovou situaci přeneste do westernu a je tu… Bleskoví Jack! Komedie, na kterou určitě rádi kouknou všichni, co měli náročný den nebo se jim nechce moc přemýšlet.(20.4.2011)

Docela vydařená westernová komedie. Paul Hogan sice bez svého nože, ale za to s rychlými kolty je sice dobrý, ale mě nejvíce zaujal Cuba Gooding jr. jako němý Ben. O komické situace ve filmu není nouze a nuda také žádná není. Zkrátka příjemná oddychovka na odreagování. Nic víc nic míň (ani nemělo být).(19.2.2005)