poster

Bleskový Jack

 • USA

  Lightning Jack

 • Slovensko

  Bleskový Jack

Komedie / Western

USA / Austrálie, 1994, 94 min

 • Dromed
  *****

  Výborná westernová komedie srovnatelná třeba z Melovým Mevericem. První film kde jsem zřel Cubu z luparou, jak nosí varlata kolem krku. Opět trochu nadsazuji, protože jsou zde všichni neobjektivní a leč není Hogan v kurzu tak i výbornému vtipnému filmu mlaskají 2 hvězdy, když si přitom zaslouží 4!(29.12.2011)

 • kingik
  **

  Paul Hogan se asi nechtěl smířit jen s úspěchem jedné svojí filmové postavy a tak přišel na svět Bleskový Jack. Stárnoucí pistolník, který nikdy nemine svůj cíl a notorický bankovní lupič v jedné osobě. A tak když při jedné ze svých loupeží přijde o všechny svoje kumpány, je rozhodnutý ve své lupičské kariéře pokračovat sólo. Při jedné akci vezme jako rukojmí němého černocha, který jeho "práci" obdivuje, a chce se stát jeho oddaným pomocníkem. A duo dvou pitomců začne přepadávat banky s nevalnými úspěchy a nevtipným dopadem na divákovu bránici. Hogan angažoval svého krajana Simona Wincera, aby spíchli westernovou komedii, která vejde do podvědomí jako stará dobrá ozvěna Divokého západu. Jenže Wincer nepracuje s dobrým scénářem, ani s herci. Hogan s Goodingem jsou trapní až hrůza. Je s podivem, jak film režijně málo funguje, maximálně zaujme jen pěknými lokacemi a výpravou. Vytrapní se však bohatě. 40%(13.6.2012)

 • kenkaku
  ***

  Na film jsem šel kvůli Paulu Hoganovi. To si musíme přiznat hned z kraje. Nečekal jsme tedy nic než komedii s hercem který zaujal jako Krokodýl Dundee. Co musím uznat je, že legrace to byla... jen ne tak třeskutá jak se čekalo, ale byla. Trošku jsem z toho cítil "televizní zábavu" (epizodu z nějakého komediálního seriálu nataženou na dvojnásobek délky) nebo něco jako pilot nového seriálu. Paradoxně kdo má ve filmu co se týče zábavy prim je postava - jsem němý, ne blbý - alias Ben kterou hraje Cuba Gooding Jr. Protože pokud si budete pamatovat nějaký vtip, tak on byl přitom ("Kdo je?"... "vysaj ten jed" nebo scéna s "náhrdelníkem"). A kvůli těm mi stojí se na film podívat ještě jednou = zařadit ho ne níže než mezi průměr.(16.7.2012)

 • RAPTTTOR
  ***

  Určitě to znáte i ze svého okolí: Postarší moula co toho moc zažil, moc toho neumí ale hlavně moc se snaží vypadat světácky a rozdávat rozumy těm mladším… Tuhle modelovou situaci přeneste do westernu a je tu… Bleskoví Jack! Komedie, na kterou určitě rádi kouknou všichni, co měli náročný den nebo se jim nechce moc přemýšlet.(20.4.2011)

 • sud
  ***

  Docela vydařená westernová komedie. Paul Hogan sice bez svého nože, ale za to s rychlými kolty je sice dobrý, ale mě nejvíce zaujal Cuba Gooding jr. jako němý Ben. O komické situace ve filmu není nouze a nuda také žádná není. Zkrátka příjemná oddychovka na odreagování. Nic víc nic míň (ani nemělo být).(19.2.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace