poster

Zmatené vztahy

 • Francie

  La confusion des genres

 • anglický

  Confusion of Genders

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2000, 94 min

 • slunicko2
  ***

  Mít ženu, milenku, milence a milovat ještě dalšího chlapa - to opravdu není snadné. 1) Alainův svět důvěrně znám. Pocity vykořeněnosti, tak typickými pro mnoho mladých lidí v současné západní civilizaci a pro gaye obzvláště, jsem prošel a prožil je s naléhavostí, umocněnou zkušeností vlastní i mého okolí. Nebylo, čeho se chytit, hledal jsem a nenacházel. 2) Skličující poselství filmu je o to naléhavější, že jeho nositelem není adolescent či homosexuál před svým coming outem, ale zralý muž. 3) 37letý režisér Ilan Duran Cohen (zde spoluscénárista a koproducent, jinak i spisovatel) pojal svůj druhý celovečerní film jako bolestivou výpověď o potřebě životního naplnění, které práce zpravidla nedodá, a o marné snaze toto naplnění najít. 46letý Pascal Greggory (právník Alain) se záviděníhodnou vyrýsovanou postavou je výborným představitelem této nenaplněné touhy. 24letý přitažlivý Cyrille Thouvenin (Alainův milenec Christophe) představuje dychtivé mládí, které ví, co chce a tvoří tak kontrapunkt k prázdnotě hlavního hrdiny. Nominace na Césara jen potvrzuje kvalitu obou zmíněných herců. 4) Vždy mě fascinovalo, s jakou lehkostí až elegancí se s nevěrou ve stovkách podob ve francouzských filmech tvůrci vyrovnávají. Nadhled, úsměv a vtip - inu, Francouzi. La confusion des genres demonstruje, že za lehkovážnou fasádou se může skrývat lidská tragédie. 5) Měl bych být dojatý, ale nejsem. Zcela emocionálně nezasažen dávám jenom tři hvězdičky.(26.11.2012)

 • petrsv
  ***

  Právník Alain spí s Laurence, která je teď s ním těhotná. Alain spí i s Christophem, jenž momentálně chodí s jednou z expřítelkyň Alaina, ale klučičí tělo ho láká mnohem víc. Alainovi ovšem nedá spát jeho nový klient Marc. Ten by udělal cokoliv, jen aby se dostal z vězení, třeba se i vyspal s Alainem a mohl tak spatřit svou přítelkyni Babette. Ta ale již dávno Alainovi podlehla... (gatitulky.info)(2.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace