poster

Ztracený Izaiáš

 • Česko

  Ztracený Iziáš

 • USA

  Losing Isaiah

 • Slovensko

  Stratený Izaiáš

Drama

USA, 1995, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlexDLarge
  ***

  Těžko si o tomto filmu udělat úsudek. Jako celek nevyznívá nijak špatně. To, co ho ale potápí jsou spíše maličkosti. Zaprvé chlapec, o kterého obě ženy vedou litý boj, je naprosto příšerný. A ve scéně, kdy začně na školní představením vyvádět, bych ho nejradši hodil zpátky do tý popelnice. Pak jsou to jednotlivé scény atd. Co je ale naprosto nejhorší je způsob, jakým scénáristé řeší dané téma. Neřeší ho. A v tom je ten problém. Ukážou nějaký problém, a poté ho nějakým způsobem zatlučou do země, aby nemuseli odpovídat na otázky. A ten konec je absolutně nepovedený.(29.1.2006)

 • Luraj
  ****

  Boj 2 matek o chlapce z amerického prostředí, protože u nás si myslím by to absolutně nešlo. Pravá matka feťačka odloží dítě u popelnic a po třech letech se soudí, aby získala dítě zpátky. U nás, kdyby se přiznala k tomu, že to ona pohodila sotva narozené dítě před třemi lety k popelnicím, tak by šla okamžitě sedět a ne že by se k ní pohlíželo jako k rovnoprávné matce. Jasně, že to není úplně tak jednoznačné, že se musí přihlížet k různým i jiným aspektům, ale překvapilo mě to, že v tom filmu se tohle ale vůbec nebralo v úvahu.(21.4.2011)

 • blackrain
  ****

  Nebylo snadné se rozhodnout, na kterou stranu se postavím. Jednu chvíli jsem stála na straně Jessicy Lange, která malého Izaiáše milovala jako své vlastní dítě a byla schopná pro něho udělat cokoliv. Pak jsem stála na straně Halle Berry. Byla přece jenom Izaiášovou biologickou matkou. Když ji hnala touha po droze, tak malého chlapce odložila mezi odpadky. Teď už byla čistá. Měla práci a i bydlení. Ve filmu je pronesena jedna věta: "Dítě patří matce." už nevím, kdo ji řekl, jestli advokát nebo sociální pracovnice. S tou větou souhlasím. Dítě skutečně patří matce, ale já se ptám za jakou cenu a koho lze považovat za matku? Je to osoba, která dítě neporodila, ale miluje ho jako svého vlastního syna, láskyplně se o něho stará, sleduje jeho první krůčky a vychovává ho nebo je to osoba, která ho porodila, pak ho odložila, protože měla absťák a nutně se potřebovala skouřit a najednou si vzpomněla, že někdy měla dítě, rozhodne se ho najít a zabojovat o něj?(26.3.2010)

 • gotham
  **

  Jedna herecká hvězda vedle druhé, ale výsledek je tedy hodně mizerný !!! Každý průměrně inteligentní člověk pozná po deseti minutách, oč tady poběží, a ten sentimentální konec ? Hrůza, spíš se mi chtělo smát než plakat, jak to bylo průhledné a fádní. Film zachraňují velmi dobří herci, zejména David Strathairn a Jessica Lange v roli adoptivních rodičů. 30%(15.12.2009)

 • Lacike
  **

  Obohratý námet o súdnom procese o dieťa medzi biologickou čiernou matkou, ktorá ho ako totálna fetka nechala v zime v smetnom kontajnery a adoptívnou bielou rodinou je tu zatienený otázkou farby pleti, ktorá sa tu rieši až príliš a podľa mňa by mala byť nepodstatná. Súdne rozhodnutie a hlavne jeho prevedenie mi pripadalo k dieťaťu totálne bezcitné. Utopický koniec ako to tu niekto nazval, by mal byť jediným možným spôsobom pri prehadzovaní decka z jednej rodiny do druhej ak už k tomu musí dôjsť. No a ani herecké výkony hviezdneho obsadenia ma nenadchli a tomu šablonovitému príbehu nedokázali dodať potrebné emócie. 5/10.(9.1.2020)

 • - Snímek byl původně filmován jako televizní film. (..Lucas..)

 • - Jessica Lange prohlásila, že film natočila jen proto, že už nějakou chvíli na ničem nepracovala. Nebyla přitom se scénářem ani výsledkem spokojená. (..Lucas..)