Odemčená identita

• Jižní Korea Unlocked (více)
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní
Jižní Korea, 2023, 117 min

VOD (1)

Ztratit mobil se prostě nevyplácí! Ten její se totiž dostal do rukou nebezpečného muže, který teď přes něj sleduje každý její krok. (Netflix)

Trailer

oveckaoa

Ze začátku dobré bohužel je to zbytečně dlouhé a ke konci tomu dochází dech. Škoda je i to, že jí nikdo nic takřka nedělá a víme od začátku kdo to je.  Ženská jede autobusem a ztratí telefon najde ho chlápek a jelikož má obchod na zjištění hackování mobilů tak jí ho hackne a pak vrátí. Díky tomu ví vše co dělá a tenhle chlápek už zabil dříve několik ženských a jednoho chlápka a policie po něm jde. Hlavní policajt si myslí, že je to jeho ztracený syn a tak nechce vzbudit velkou pozornost. 60 procent ()

HanzoBureshi

Celkem v pohodě jednohubka, která nám ukazuje asi nejhorší případ toho, co se může přihodit, když ztratíte svůj nejcennější mobil. Ten film perfektně vystihuje dnešní společnost, u které se stává mobilní telefon vším. Takže díky sociálním sítím a dalšími funkcemi má hacker dostatečně velký přehled o tom, jak dané osobě zničit život. Tohle samo o sobě bylo prostě skvělé a dost zajímavé a v něčem i trochu mrazivé. Ten film ukazuje vlastně dvě strany a každá z nich řeší něco jiného, ale cíl je společný, a to je super. Dívka s mobilem (Woo-hee Cheon) je super, akorát strana s policií by chtěla trochu více rozšířit, více se s policajty poznat a celkově to vylepšit nebo i spíše nebýt vůbec. Ale i tak je to prostě pohodový lehčí nadprůměr, který si podle mého názoru pozornost zaslouží. Mé hodnocení: 6.5/10 ()

Drozdo57 odpad!

Mohol to byť celkom zaujímavý nápad. Ale hlavná hrdinka sa prvú hodinu a pol chová úplne vypatlane, bez akéhokoľvek uvedomenia o bezpečnosti. Idem Ti vymeniť display, daj mi kód na odomknutie telefónu? Ok, to možno ešte beriem. Ale od druhej hodiny to ide úplne z kopca, všetci sa tam chovajú ako banda blbcov a v momente, keď toho chalana nechali na ulici ísť, pretože sa im začal vyhrážať obvinením z policajného obťažovania som to vypol. Natvrdo. Vôbec ma nezaujíma ako to skončí (ano viem o tom twiste a stále sa tí policajti zachovali ako neschopní idioti). Je to píčovina. P.S. Ešte že u nás v ČR by takýmto spôsobom sledovania mi začali posielať od T-mobile upozornenia na prekročenie dátového limitu za pár hodín. lol... ()

Ingtar2

Podobný počin ako pár rokov stará Sosyeolpobia, pojednávajúci o nebezpečenstve moderných technológií. Zo Socialfobie si toho veru veľa nepamätám, a obávam sa, že Unlocked na tom skončí o pár hodín rovnako, keďže po Jung_E nám Netflix naservíroval tento rok druhý neveľmi zaujímavý kórejský film. Začíname zaujímavou kamerou na život cez mobil, zaujímavou zápletkou (pri ktorej ma prvý záber v lese mierne nadhodil), avšak čím dlhšie film pokračuje, tým viac mu dochádza para, tým viac stráca na zaujímavosti, až nakoniec ho takmer dokonale vystihuje sterilný dizajn kúpeľne. Záporák je nevýrazný a dosť by mu (aj záverečnému odhaleniu) prospelo, keby sa jeho identita odhalila až na konci. Taktiež hlavná hrdinka je dosť hlúpa a naivná a jej vzťahu s otcom som akosi neveril. Celkom určite by filmu prospela kratšia stopáž, lepšie vyjadrenie motivácií a ideálne aj lepšia hudba. Tl:dr; For the love of god, make it shorter. Aspoň, že tatko mal doma pekné Patio. 45%, 2* ()

JimiH

Thriller, ve kterém je všem postavám s výjimkou antigonisty sníženo uměle IQ na úroveň prvního stupně ZŠ. Díky tomu záporák působí jako strašný genius, ve skutečnosti je to průměrný stalker, dělající neustále chyby. Dokonce ani fakt, že není tak úplně obyčejným slídilem, nazakryje pocity trapnosti a nudy. Filmařsky rovněž podprůměrné a kromě několika efektivních scén i napětí prosté. Druhá hvězda je za sice nevěrohodnou, ale ve výsledku povedenou, proměnu chování hlavní hrdinky v poslední čtvrtině. ()

• Film sa natáčal od marca do júna 2021. (Arsenal83)
  • Úvodní píseň filmu je „Hello“ od PiPiBand. Později ve filmu Na-mi (Woo-hee Cheon) prodává jedno z CD skupiny Jun-yeongovi (Siwan). (mikki089)