Reklama

Reklama

Úpadek amerického impéria

  • Kanada Le Déclin de l'empire américain (více)
Trailer

Obsahy(1)

Historička Dominique napsala knihu o tom, že stojíme před úpadkem amerického impéria. Muži nevěří ve smysl intelektuální činnosti, která je živí, a vyžívají se v krátkodobých vztazích, ženy se rozvádějí, trpně snášejí nevěry manželů či zůstávají svobodné a chovají se stejně promiskuitně jako muži. (Letní filmová škola)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavý film, který ukazuje, že konverzační drama může fungovat, může být zábavné, ale také může trochu nudit a možná nic neříct. Jenže to téma je přece jen natolik zajímavé, a když o něm trochu začnete přemýšlet, uvědomíte si, kde je vlastně místo pro sex ve vašem životě. Neovládá vás také? ()

nzTomParys 

všechny recenze uživatele

Počátek jedné velmi zajímavé trilogie. Nahlédnete na krátký okamžik na život několika intelektuálních lidí, a jejich pohled na svět. Západní civilizace se v jejich očích rozpadá. Muži podvádějí, ženy se rozvádějí, osobní štěstí žene všechny k sobeckosti. Vše co zbývá je sex. Velice zvláštní film, který se mi dostal pod kůži a ještě dlouho tam zůstal. Pokud jste ten typ člověka, co se občas na chvíli zasní nad podstatou bytí, vřele doporučuji. ()

Reklama

troxor 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že Arcandovi se podařilo trefit se do černého. To podstatné v tomto filmu je to, že ukázal jistý nenápadný, leč ničivý proces v naší společnosti. Intelektuálové (zvlášť ti humanitní) ztrácejí jakoukoli víru ve smysl své práce a věnují se jiným zábavám, dokud je čas (i tu svou vědu dělají hlavně pro sebe a svou zábavu). To vypadá nevinně, ale skrývá se za tím strašně mnoho - elity totiž tak rezignují na zodpovědnost za společnost ve které žijí (což je skutečný smysl humanities - věd, které člověku pomáhají zůstat člověkem). Ono není se co divit - hedonismus je věc lákavá a nakažlivá, velké nosné ideje jaksi netáhnou a když nakonec člověk zjistí, kde si jde konečně pořádně pokecat o milenaristickém hnutí... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Premýšľam, prečo Arcand nazval svoj film Úpadok amerického impéria a nie svetového. Dobre, je Kanaďan, ale cesta do Éurópy, Ázie, Austrálie a Afriky by jeho teórie iba potvrdila. Blížim sa vekom hrdinom tejto snímky a som rád, že sa takto spoločne s priateľmi často nestretávame, pretože napríklad bývame ďaleko od seba a ani niet času, ale pochybujem, že by sme si začali pokukovať po ženách a priateľkách. Preto beriem tento film skôr ako synekdochu či metaforu celej spoločnosti, ktorým reprezentantom Arcand vkladá do úst svoje myšlienky a úvahy o tom, kam sme sa to dopracovali. Z jeho filmu mi tak nakoniec vyplynulo, že žijeme jednoducho v chaose, kde všetko prestalo dávať zmysel. A to sem ešte poriadne nezapracoval kapitalizmus, ten však v podhubí dialógov a vyobrazených vzťahov rozhodne cítiť. ()

Terminus 

všechny recenze uživatele

Předchůdce oscarové Invaze barbarů s neméně matoucím názvem (marketingový tah?) sleduje skupinku intelektuálů (muže a ženy, nejprve zvlášť, a poté pospolu) hovořících o sexu. Takto banální označení lze však rozvést do mnoha směrů. Film může být výpovědí o upadající společnosti či zajímavou variací na role pohlaví (muži vaří, zatímco ženy cvičí ve fit centru). Postavy jsou výtečně napsány, režie je svižná. Toto kanadské dílo se stalo překvapivým úspěchem ve Spojených státech, kde do té doby kanadské filmy jen paběrkovaly. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama