Pat a Mat - Série 2 (1989) (série)

Dveře (S02E06)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1990, 8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat si ide pred dom povešať prádlo, ale neustále sa mi privierajú dvere od domu až sa nakoniec vymkne. Spolu s Matom sa snažia dostať do domu aj napriek zabuchnutým dverám. (pravo)

duklak2

Tyto příběhy o dvou kutilích, kteří vždycky najdou způsob jak něco opravit, postavit se mi líbí dodnes. Když jsem měl ve škole praxi, tak mi někdy mistr dal nějakou práci a když se přišel podívat po půl hodině, tak si ze mě dělal srandu, že odvedené dílo je jak od Pata a Mata. ()

Gemini

Pokračování kultovního seriálu všech kutilů, tentokrát o v zásadě banálních zabouchnutých dveřích, ze kterých tihle dva dovedové vykřešou brilantní grotesku kombinovanou s horrorem. ()

blackrain

Tak velmi jednoduchý nápad a co se s ním dá užít srandy. Dveře dokážou člověku někdy pěkně znepříjemnit život. Pokud je někdo od přírody stejného ražení jako Pat s Matem, tak má zaděláno na skutečně pořádnou bojovku okořeněnou velkou dávkou adrenalínu. A pak, že je věšení vypraného prádla nuda. Stále se nepřestávám udivovat tomu, co ti dva dokážou udělat. Sice se nevyhnou menší destrukci, ale hlavní je, že se dílo podaří. ()

IllIlIlIIl

stration

Zbyisek

Achjo, proč si Pat prostě nestrčil do kapsy klíče od domu, když věděl, že se mu ty dveře pořád, ale pořád zavírají. :-) ()

duddek

Ano, v 90. letech už bohužel u Pata a Mata vítězila nad vynalézavostí náhoda. Pozoruhodné je, že za Matem se dveře zabouchávají co chvíli, ale dovnitř se dostane, kdy se mu zlíbí... ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()