Táta lump

Father Hood

Otec vagabund

Komedie

USA, 1993, 95 min

Patrick Swayze během svojí kariéry toužil po kvalitních rolích a vehementně odmítal plytké role. V jednom období tak stihl natočit poměrně rozpačité filmy (Město radosti) anebo atypické road movie, ve kterém táta hříšník svým dvěma dětem ukáže, jak se o ně umí postarat, i když má za sebou pobyt v kriminále a dokáže se i polepšit. Chybou bylo samotné Swayzeho obsazení do role otce, protože vedle svých dvou dětí vypadal jako jejich o několik let starší a výstřední sourozenec. Přesto film dokáže utáhnout, protože mu herecké kvality nikdy nechyběly. Dočkáme se nesnadného sbližování dětí se svým problémovým tátou, ale film si netroufne překonat určitá zaběhaná scenáristická schémata, a tak se z nesvědomitého táty postupně vyklube táta s morálními hodnotami. Podle mého bylo zaděláno na víc. Film se rozhodl vydat méně komplikovanou cestou a nesnadná úskalí uklidil po americku z cesty. Příznivci road movie a filmů pro celou rodinu si film dají mile rádi. 60%(19.5.2012)

• Rocky62

Nikdy jsem neměl rád čistokrevné komedie, neboť můj smysl pro humor je záhadný a jen velmi malé procento komedií mě dokázalo pobavit. Táta lump není vyloženě špatný film. Na deštivé nedělní odpoledne je to dobrá volba, ale proplouvá tak strašně kýčovitými vodami, že náročný divák se během projekce chytne za čelo a bude prosit Boha o odpuštění, že DVD vložil do přehrávače. Filmu dost chybí nápaditost. Rodinná road movie je otřepané téma, emotivní útok na city v podobě dětí je pro mě přímo nesnesitelný a co se týče komediální stránky, tak o té snad ani nemůže být řeč. Pobavila mě pouze scénka, kdy se J. Charles svěří, že se v kufru auta pochcal jako koroptev.(30.4.2009)

Je to spíš taková rodinná komedie, ale zase teda nějak zvlášť moc dobrých vtipů nebo vtipných situací se tam nenachází a i tak se mi to líbí a docela dobře jsem se bavil. Sice příběh je jako u stovek dalších podobných filmů, ale Patrick Swayze je tady skvělej, teda do tý doby než ze sebe začne dělat hodnýho tatíka a celej příběh se nakonec v dobré obratí a ten konec je už fakt trapnej, ale co čekat od podbných, který maj navodit dobrou atmosféru a nechat oddychnout, to by asi nějaký usekaný hlavy nebo nějakej špatnej konec nenavodily, ale přece jenom by tomu neškodil líp vymyšlenej konec. A taky je trochu škoda, že se tam víc neukázala začínající Halle Berry, ale i tak si myslim že si to průměrný hodnocení zaslouží(22.6.2005)

• Malarkey

Kdybych byl malej, tak by se mi tenhle film určitě líbil, ale dneska už mi to přijde jako pěkná kravina, nudná, bez jakékoliv špetky humoru a grácie. U filmu jsem se ani jednou nezasmál a už když jo tak nuceně u toho jak se Swayze ohrazuje tím že neni žádný táta. Ty dvě hvězdičky si snad zaslouží opravdu jen pár světlejších scén a mladičká Halle Berry. Film má do komedie hodně daleko a Swayzemu se role táty vůbec nehodí.(4.8.2006)

Já miluji tuhle bezve cestu amerikou s frajerským tátou, který je odvážný jak James Bond znásobený desetkrát. Líbilo se mi jak se dostali na loď a poté seskočili u mostu. Jak se dostali na loď na kolech a ujížděli před policajty. Jak ta holka řídi, protože se její otec potřebuje vyspat. Tohle je sbírka neskutečně hříšných minipříběhů, celkově smíchaná, aby udělala dojem a nezapomnělo by se na ní. Tento film bych rád viděl znova a čtyři hvězdy to jen potvrdí.(10.10.2008)

• - Původní název filmu byl Honor Among Thieves. (Zdroj: ČSFD.cz)