Pat a Mat - Série 2 (1989) (série)

Klíč (S02E01)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1989, 8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat bol u Mata na návšteve a pri snahe sa dostať k svojmu domu zisťuje, že nemôže nájsť kľúč od bránových dverí. Keď ho úspešne nájde tak od radosti si ho pohadzuje a touto neopatrnosťou mu kľúč spadne do kanála. A začína sa záchranná akcia. (pravo)

Gemini

Právě ve chvílích, kdy sledujete podobné příhody, vás napadne, že už nikdy nebudete parkovat auto nad kanálem nebo dělat podobné vylomeniny, jejichž charakter by se zprvu nemusel zdát klíčový, ale...:) ()

boshke

Že si to chlapci za socialismu takhle komplikovali. Ti kapitalističtí, z roku 2003, už nejen že branky nezamykají, ale už jimi ani neprocházejí a rovnou skáčou přes plot nebo přelézají přes balkon. Každopádně povedená kanálová anabáze... 80% ()

blackrain

Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Nad kanálem preventivně ani neparkuju auto. Při mé smůle by mi tam klíče určitě zapadly a já bych je ze zoufalství chtěla taky nějakým způsobem vylovit. Ovšem jestli bych na to šla zrovna takhle, tak to bych si radši šla pro náhradní a pak si nechala udělat nové. ()

IllIlIlIIl

stration

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()