Reklama

Reklama

Pat a Mat: Klíč

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1989, 8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Pat bol u Mata na návšteve a pri snahe sa dostať k svojmu domu zisťuje, že nemôže nájsť kľúč od bránových dverí. Keď ho úspešne nájde tak od radosti si ho pohadzuje a touto neopatrnosťou mu kľúč spadne do kanála. A začína sa záchranná akcia. (pravo)

Recenze (32)

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Právě ve chvílích, kdy sledujete podobné příhody, vás napadne, že už nikdy nebudete parkovat auto nad kanálem nebo dělat podobné vylomeniny, jejichž charakter by se zprvu nemusel zdát klíčový, ale...:) ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Nad kanálem preventivně ani neparkuju auto. Při mé smůle by mi tam klíče určitě zapadly a já bych je ze zoufalství chtěla taky nějakým způsobem vylovit. Ovšem jestli bych na to šla zrovna takhle, tak to bych si radši šla pro náhradní a pak si nechala udělat nové. ()

punk_zero 

všechny recenze uživatele

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Zajímavosti (4)

  • V prvním díle Pata a Mata Kuťáci (1976) měl Mat červený svetr a Pat žlutý. Cenzorům ale kombinace svetrů vadila (žlutý, že představuje Čínu a červený Sovětský svaz). Proto měl Mat v sérii A je to! (od r. 1976) šedý svetr. Červený si mohl zpátky vzít až v této epizodě. (halkovka)
  • Jedná sa o prvú epizódu, kde je na začiatku epizódy napísané "zo seriálu Pat & Mat". (MerlinPolcic)

Reklama

Reklama