Reklama

Reklama

Kuťáci

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1976, 7 min

Obsahy(1)

Prvé dobrodružstvo dvojice Pat a Mat. Mat sa vracia domov s nákupom a chystá sa pripraviť večeru pre seba a Pata. Kurča sa už pečie a už treba len umyť taniere. Pat prichádza na večeru, ale je celý mokrý. A čo vlastne bude na večeru? (pravo)

Recenze (58)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Umím si spolehlivě ublížit při jakékoli domácí práci a tak rád sleduji chyby zkušenějších, abych se mohl dopustit chyb vlastních. Nicméně některé úvahy dvou ze tří nejzkušenějších československých kutilů daleko překračují hranici geniality. Mám na mysli zejména zastavení proudu vody zauzlováním vodovodní baterie, což nedokážu napodobit ani svým revolučním hmatem pro tři ruce, jedno ucho a všechny čtyři palce u nohou. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Je-li špatně vycentrovaná vodovodní baterie, tak je potřeba posunout dřez. Dojde-li posunutím dřezu k přerušení odpadových trubek, tak je potřeba vyvrtat díru v podlaze, kterou proteče odpad k sousedovi o patro níž. K vysušení mokrého souseda je nejlepším přístrojem vrtačka. Pečené kuře letící z pekáče do oblak někdy nelze zastavit ani vypnutím digestoře. Rozpůlit vejce pilou nebo sekáčkem je těžší, než to vypadá. Čekat s obědem na vylíhnutí kuřete z vejce se poněkud protáhne. Taková ponaučení jsem si odnesl z prvního dílu seriálu A je to! ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

První díl sice ještě nemá ten správný šmrnc jeho následovníků, ale už je zaděláno. Tahle dvojka se mi líbí možná i proto, že opravy kola, spravování a vyrábění čehosi vypadají u nás hodně podobně. Skvěle vyrobená zábava, která ovšem v novějších dílech po r. 90 přebírá spoustu prvků crazy komedií a působí malinko předimenzovaně. O absenci geniální hudby ani nemluvě. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já ten první díl viděl a bylo mi divný, proč se to tak divně jmenuje :-) Tyhlety neuvěřitelně vtipné příběhy o dvou kutilech (kdoví, zda v tom nemá prsty Přemek Podlaha ;-), kteří vždcky všechno zkazí (docela by mě zajímalo, zda to není spoiler ;-), vtvoření podle animací Vladimíra Jiránka, jsou opravdovým kultem... ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Napíšu komentář k prvnímu dílu, protože abych psal za všechny se mi zdá blbý. Pat a Mat jsou fakt super kuťáci, jedině díky nim mám super fantazii, ale ne tak dobrou jako oni. Pokaždý když něco zkazím a snažím se opravit, dopadnu jako oni a ostatní se smějou. Pracoval jsem ve skladě, kde mi jeden kámoš tyto dvě postavičky připoměl a od té doby jsme oba dva pracovali jako Pat a Mat. Oblíbili jsme si jejich, tvz. gesto a to jsme používali. Bohužel už je s tím konec, protože on se oženil a našel si jinou práci. Ale vrátím se k tomuto seriálu. Stalo se to kultem pro děti a díky jejich fantazii dokonce píšou po každé pohádce upozornění, že jsou to jen animované postavičky, kterým se nic nemůže stát a aby se je nepokoušeli napodobovat. ()

Zajímavosti (3)

  • Snímok Kuťáci sa pôvodne vysielal ako predfilm. Neskôr, keď sa stal večerníčkom, Česká televízia zatrhla výrobu nových dielov, pretože večerníčky v tej dobe mali vychovávať. Slovenská televízia však záujem prejavila a Bratislava si ich nakoniec objednala 28. (MerlinPolcic)
  • Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)

Reklama

Reklama