Kuťáci

Jiří Kubíček

Jiří Šafář

Luboš Fišer
  • WANDRWALL

Oč se Přemek Podlaha roky snažil, tohle Ti dva zkazí za pár minut! Dětem bych zakázal sledování takového kutilství. Malé děti napodobováním se učí a proto potom mohou klidně zdemolovat celou domácnost. Vliv podobných drsných filmečnů začal právě v této době pronikat i do kreslených filmů zdejší provinience. Kam se na ně hrabou Americké a Asijské drsňárny. jen se podívejme na nebezpečné hodnocení tohoto dílu! Nyní je to 92 procent těch, co hodnotí tuhle hrůzu KLADNĚ! K tomu není co dodávat.(17.6.2010)

Umím si spolehlivě ublížit při jakékoli domácí práci a tak rád sleduji chyby zkušenějších, abych se mohl dopustit chyb vlastních. Nicméně některé úvahy dvou ze tří nejzkušenějších československých kutilů daleko překračují hranici geniality. Mám na mysli zejména zastavení proudu vody zauzlováním vodovodní baterie, což nedokážu napodobit ani svým revolučním hmatem pro tři ruce, jedno ucho a všechny čtyři palce u nohou.(22.7.2014)

Nieco malo k tomuto dielu chybalo. Mimochodom rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. Kazdopadne tomuto serialu davam 90%.(5.3.2009)

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +doplněné o moc pěkné polské vyprávění, to u nás nemáme, zábavné, odlišné od pozdějších -slabší hudba, slabší zpracování/// Hned zmíním, že jsem to viděl v polském vydání. Ale je tomu docela rozumět, takže je to zajímavé. Trošku zvláštní, že poláci u toho mají mluvený komentář, ale je docela trefný. Jinak tady to začalo a jak víme, začalo to dobře. Což mě těší, zrodil se totiž kult a jeden z nej večerníčků./// Celkem 79%///(4.4.2008)

Pat a Mat je vlastně taková česká obdoba k Americkému Tomovi s Jerrym a Sovětskému Jen počkej zajíci a dovolím si tvrdit, že nadmíru vydařená. Dnes už kultovní je rovněž hudební doprovod, bez něhož by to skutečně bylo o polovinu slabší. První díl jsem samozřejmě viděl a už ten je skvěle podchycený. Je to jednoduché a v jednoduchosti tkví krása.(9.10.2005)

• - Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)