Kuťáci

Lubomír Beneš

Jiří Kubíček

Jiří Šafář

Luboš Fišer

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

Je-li špatně vycentrovaná vodovodní baterie, tak je potřeba posunout dřez. Dojde-li posunutím dřezu k přerušení odpadových trubek, tak je potřeba vyvrtat díru v podlaze, kterou proteče odpad k sousedovi o patro níž. K vysušení mokrého souseda je nejlepším přístrojem vrtačka. Pečené kuře letící z pekáče do oblak někdy nelze zastavit ani vypnutím digestoře. Rozpůlit vejce pilou nebo sekáčkem je těžší, než to vypadá. Čekat s obědem na vylíhnutí kuřete z vejce se poněkud protáhne. Taková ponaučení jsem si odnesl z prvního dílu seriálu A je to!(21.3.2010)

Já ten první díl viděl a bylo mi divný, proč se to tak divně jmenuje :-) Tyhlety neuvěřitelně vtipné příběhy o dvou kutilech (kdoví, zda v tom nemá prsty Přemek Podlaha ;-), kteří vždcky všechno zkazí (docela by mě zajímalo, zda to není spoiler ;-), vtvoření podle animací Vladimíra Jiránka, jsou opravdovým kultem...(4.12.2003)

Umím si spolehlivě ublížit při jakékoli domácí práci a tak rád sleduji chyby zkušenějších, abych se mohl dopustit chyb vlastních. Nicméně některé úvahy dvou ze tří nejzkušenějších československých kutilů daleko překračují hranici geniality. Mám na mysli zejména zastavení proudu vody zauzlováním vodovodní baterie, což nedokážu napodobit ani svým revolučním hmatem pro tři ruce, jedno ucho a všechny čtyři palce u nohou.(22.7.2014)

Pat a Mat je vlastně taková česká obdoba k Americkému Tomovi s Jerrym a Sovětskému Jen počkej zajíci a dovolím si tvrdit, že nadmíru vydařená. Dnes už kultovní je rovněž hudební doprovod, bez něhož by to skutečně bylo o polovinu slabší. První díl jsem samozřejmě viděl a už ten je skvěle podchycený. Je to jednoduché a v jednoduchosti tkví krása.(9.10.2005)

• - Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)