Kuťáci

Lubomír Beneš

Jiří Kubíček

Jiří Šafář

Luboš Fišer

Nieco malo k tomuto dielu chybalo. Mimochodom rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. Kazdopadne tomuto serialu davam 90%.(5.3.2009)

Zacatek obrovskeho kultu techto dvou kutilu je jednoduse genialni; genialne jednoduchy. Kdo si je okamzite nezamiluje bud nema smysl pro humor nebo se mu stalo neco velmi zleho pri vlastnim kutilstvi a diky tomu nema pro tyhle dva koumaky pochopeni. Zkratka a dobre Pat a Mat je dle meho nazoru vrchol ceske animovane tvorby a nic a nikdo je zatim neprekonal a nejspise ani neprekona.(12.3.2005)

Umím si spolehlivě ublížit při jakékoli domácí práci a tak rád sleduji chyby zkušenějších, abych se mohl dopustit chyb vlastních. Nicméně některé úvahy dvou ze tří nejzkušenějších československých kutilů daleko překračují hranici geniality. Mám na mysli zejména zastavení proudu vody zauzlováním vodovodní baterie, což nedokážu napodobit ani svým revolučním hmatem pro tři ruce, jedno ucho a všechny čtyři palce u nohou.(22.7.2014)

První díl sice ještě nemá ten správný šmrnc jeho následovníků, ale už je zaděláno. Tahle dvojka se mi líbí možná i proto, že opravy kola, spravování a vyrábění čehosi vypadají u nás hodně podobně. Skvěle vyrobená zábava, která ovšem v novějších dílech po r. 90 přebírá spoustu prvků crazy komedií a působí malinko předimenzovaně. O absenci geniální hudby ani nemluvě.(10.4.2005)

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +doplněné o moc pěkné polské vyprávění, to u nás nemáme, zábavné, odlišné od pozdějších -slabší hudba, slabší zpracování/// Hned zmíním, že jsem to viděl v polském vydání. Ale je tomu docela rozumět, takže je to zajímavé. Trošku zvláštní, že poláci u toho mají mluvený komentář, ale je docela trefný. Jinak tady to začalo a jak víme, začalo to dobře. Což mě těší, zrodil se totiž kult a jeden z nej večerníčků./// Celkem 79%///(4.4.2008)

• - Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)