poster

Pat a Mat: Kuťáci

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1976, 7 min

Režie:

Lubomír Beneš

Scénář:

Jiří Kubíček

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Luboš Fišer
 • Godhaj
  ****

  První díl a hned takový rozjezd. Problémy s dřezem a vodovodní baterií zná asi každý, ale komu už prolétlo pečené kuře digestoří? Inu dle tohoto dílu je vidět, že se to může stát. Mimo všech těch šíleností, co tu Pat a Mat provádí, se mi také líbil filosoficky ladění závěr, který tak trochu řeší otázku, jestli dřív byla slepice, nebo vejce.(16.5.2014)

 • berg.12
  ****

  První díl sice ještě nemá ten správný šmrnc jeho následovníků, ale už je zaděláno. Tahle dvojka se mi líbí možná i proto, že opravy kola, spravování a vyrábění čehosi vypadají u nás hodně podobně. Skvěle vyrobená zábava, která ovšem v novějších dílech po r. 90 přebírá spoustu prvků crazy komedií a působí malinko předimenzovaně. O absenci geniální hudby ani nemluvě.(10.4.2005)

 • petaspur
  ****

  Je-li špatně vycentrovaná vodovodní baterie, tak je potřeba posunout dřez. Dojde-li posunutím dřezu k přerušení odpadových trubek, tak je potřeba vyvrtat díru v podlaze, kterou proteče odpad k sousedovi o patro níž. K vysušení mokrého souseda je nejlepším přístrojem vrtačka. Pečené kuře letící z pekáče do oblak někdy nelze zastavit ani vypnutím digestoře. Rozpůlit vejce pilou nebo sekáčkem je těžší, než to vypadá. Čekat s obědem na vylíhnutí kuřete z vejce se poněkud protáhne. Taková ponaučení jsem si odnesl z prvního dílu seriálu A je to!(21.3.2010)

 • Kryšpín
  *****

  Napíšu komentář k prvnímu dílu, protože abych psal za všechny se mi zdá blbý. Pat a Mat jsou fakt super kuťáci, jedině díky nim mám super fantazii, ale ne tak dobrou jako oni. Pokaždý když něco zkazím a snažím se opravit, dopadnu jako oni a ostatní se smějou. Pracoval jsem ve skladě, kde mi jeden kámoš tyto dvě postavičky připoměl a od té doby jsme oba dva pracovali jako Pat a Mat. Oblíbili jsme si jejich, tvz. gesto a to jsme používali. Bohužel už je s tím konec, protože on se oženil a našel si jinou práci. Ale vrátím se k tomuto seriálu. Stalo se to kultem pro děti a díky jejich fantazii dokonce píšou po každé pohádce upozornění, že jsou to jen animované postavičky, kterým se nic nemůže stát a aby se je nepokoušeli napodobovat.(6.1.2004)

 • Tosim
  *****

  Já ten první díl viděl a bylo mi divný, proč se to tak divně jmenuje :-) Tyhlety neuvěřitelně vtipné příběhy o dvou kutilech (kdoví, zda v tom nemá prsty Přemek Podlaha ;-), kteří vždcky všechno zkazí (docela by mě zajímalo, zda to není spoiler ;-), vtvoření podle animací Vladimíra Jiránka, jsou opravdovým kultem...(4.12.2003)

 • - Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace