Pat a Mat: Kuťáci

Lubomír Beneš

Jiří Kubíček

Jiří Šafář

Luboš Fišer

Zacatek obrovskeho kultu techto dvou kutilu je jednoduse genialni; genialne jednoduchy. Kdo si je okamzite nezamiluje bud nema smysl pro humor nebo se mu stalo neco velmi zleho pri vlastnim kutilstvi a diky tomu nema pro tyhle dva koumaky pochopeni. Zkratka a dobre Pat a Mat je dle meho nazoru vrchol ceske animovane tvorby a nic a nikdo je zatim neprekonal a nejspise ani neprekona.(12.3.2005)

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +doplněné o moc pěkné polské vyprávění, to u nás nemáme, zábavné, odlišné od pozdějších -slabší hudba, slabší zpracování/// Hned zmíním, že jsem to viděl v polském vydání. Ale je tomu docela rozumět, takže je to zajímavé. Trošku zvláštní, že poláci u toho mají mluvený komentář, ale je docela trefný. Jinak tady to začalo a jak víme, začalo to dobře. Což mě těší, zrodil se totiž kult a jeden z nej večerníčků./// Celkem 79%///(4.4.2008)

Pat a Mat je vlastně taková česká obdoba k Americkému Tomovi s Jerrym a Sovětskému Jen počkej zajíci a dovolím si tvrdit, že nadmíru vydařená. Dnes už kultovní je rovněž hudební doprovod, bez něhož by to skutečně bylo o polovinu slabší. První díl jsem samozřejmě viděl a už ten je skvěle podchycený. Je to jednoduché a v jednoduchosti tkví krása.(9.10.2005)

Je-li špatně vycentrovaná vodovodní baterie, tak je potřeba posunout dřez. Dojde-li posunutím dřezu k přerušení odpadových trubek, tak je potřeba vyvrtat díru v podlaze, kterou proteče odpad k sousedovi o patro níž. K vysušení mokrého souseda je nejlepším přístrojem vrtačka. Pečené kuře letící z pekáče do oblak někdy nelze zastavit ani vypnutím digestoře. Rozpůlit vejce pilou nebo sekáčkem je těžší, než to vypadá. Čekat s obědem na vylíhnutí kuřete z vejce se poněkud protáhne. Taková ponaučení jsem si odnesl z prvního dílu seriálu A je to!(21.3.2010)

• WANDRWALL

Oč se Přemek Podlaha roky snažil, tohle Ti dva zkazí za pár minut! Dětem bych zakázal sledování takového kutilství. Malé děti napodobováním se učí a proto potom mohou klidně zdemolovat celou domácnost. Vliv podobných drsných filmečnů začal právě v této době pronikat i do kreslených filmů zdejší provinience. Kam se na ně hrabou Americké a Asijské drsňárny. jen se podívejme na nebezpečné hodnocení tohoto dílu! Nyní je to 92 procent těch, co hodnotí tuhle hrůzu KLADNĚ! K tomu není co dodávat.(17.6.2010)

• - Jedná se o první snímek, ve kterém se dvojice kutilů objevila. Film je zároveň pilotním projektem k pozdějšímu seriálu. (Olík)