Pat a Mat: Střecha

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1990, 8 min

Lubomír Beneš

Daždivé počasie poodhalí premokanie strechy u Pata. Ten sa preto rozhodne privolať si na pomoc kamaráta Mata. Spoločne sa idú pozrieť na strechu ako ten problém vypadá a následne sa ho snažia čo najlepšie vyriešiť. (pravo)

Davies182

Jsem šikovnej asi jako oni, ale nikdo se mi nezasměje. A i když to nikdy nepochopím, tak pro mě vždy bude Pat a Mat tím nejlepším z Československé krátkometrážní tvorby. Kdybych měl spočítat, kolikrát šlo v tomhle dílu o život! ()

Jamal

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

WANDRWALL

Asi by nikdo z vás nechtěl, aby mu tihle dva dělali střechu. když ji dělají pro sebe, tak ať si ji dělají jak chtějí. Ale já bych takové řemeslníky nechtěl potkávat. A musím! ()

Cimr

Tohle mě zmátlo. Po skončení jsem si sám nebyl jistý, čím bych tu díru ve střeše zaplácnul. Zkuste se zamyslet. Je vůbec nějaké jiné řešení než to, které vymysleli naši dva povedení sousedi? ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Paity

Dobrá střecha je základ. To si řekli i tihle dva "šikulové" a dostáli své pověsti nejlepších zmatkářů a nešiků. ()

Elgin

Mate niekto problem so strechou? Zidany problem firma P&T vyriesi vsetky vase starosti. Potom uz urcite nebudete vediet kde Vam hlava stoji. Chcel by som tymto hodnotit cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

lubospoti

Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Přestože jsou novější díly o fous slabší než ty nejstarší, tak jsou pořád hodně zábavné. A to zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. A konkrétně tato epizoda se kvalitou hodně přiblížila těm úplně nejstarším dílům. ()