Malabimba

• angličtina Malabimba: The Malicious Whore (více)
všechny plakáty
Pornografický / Horor
Itálie, 1979, 87 min (Alternativní 100 min)

Andrea Caroli je už několik let vdovcem. Ve snaze konfrontovat ducha své zemřelé ženy iniciuje spiritistickou seanci, při níž je omylem vyvolán démon velmi zkažené hraběnky Lukrecie, který nepozorovaně vstoupí do Andreovy dcery Bimby. Šestnáctiletá dívka je od toho okamžiku naprosto sexuálně nezdrženlivá, vyvolává skandály odhalováním na večírcích, u večeře vulgárně napadá členy rodiny, jiné špehuje při intimních hrátkách a po nocích nezřízeně masturbuje. Lukrecie v jejím čistém těle má ovšem spadeno na ještě vyšší cíle. (dopitak)

dopitak

Jaká prosím vás atmosféra? Záběry se vzdychající čůzou, která se hladí po spoďárech nebo v pubickém ochlupení, a osvětlovač k tomu hodí pár stmívaček nebo nedej satane "blesků", ještě dobrou atmosféru nedělají. Ten začátek je vyloženě zcestný a dalo se v příběhu klidně obejít bez něj, takhle hned úvod zazdí naděje na dobrý film. Na nakrátko střiženou Katell Laennec (ve filmu jí ve skutečnosti už bylo 18) se ještě dá koukat docela dobře, horší je to s Patriziou Webley a jejími "číslo šest ještě žije" a také zkažená jeptiška v podání Mariangely Giordano patří spíše do kategorie wtf. Pochválím místy dobrou hudbu (dobově italsky sladká) a pěkné záběry v exteriérech. Mimochodem, kdo se koukal pozorně, tak ví, že vykouřený kvadruplegik byl Bimbin strýček Adolfo, nikoliv děda! Bonusové materiály na disku obsahují nepoužité scény (celkem 30 minut!), nabídku editované anebo plné verze (hardcore je ve filmu tak 50%, a nespojitost s filmem mě nijak neurážela) a trailer. ()

Paldini

Má další návštěva do tenat erotického hororu. Souhlasím s obsáhlým dwiho komentářem. Jen bych doplnil, že hardcore scény jsou v tomto filmu celkem rušivé, protože vypadají, že jsou vystříhány z úplně jiného filmu. Vypadá to, že tvůrci si nebyli jisti, zda chtějí točit jen erotický film nebo porno. Hororová atmosféra je snad jen v pěti prvních minutách, kdy duch hledá svou oběť. Škoda. No a nakonec mi vadil mírně androgynní zjev představitelky hlavní role. ()

kaylin

„Malabimba“ není snímek, který vás dostane svým příběhem. Scénář je celkem jednoduchý. Je to film, který vás dostane svou úchylností, jenž je na docela příjemném stupni. Za mě rozhodně stupeň, který už je mnohem dál než nějaké soft, což se mi velmi líbilo. A ženy jsou zde skutečně krásné, přirozené a ukážou hodně, ať už skutečně anebo jsou to jejich „dvojnice“. ()

giallo

Krásný italský prvoplánový trash, nic víc nic míň. Pokud bude divák s tímto nadlehem k filmu přistupovat, může si ho užít....Jinak se ale při očekávání variace na Vymítače ďábla ošklivě spálí. A bude ho zatracovat jako většina zdejší uživatelů. Pro mě šlo o krásnou poklesou atmosferickou podívanou, kterou uměli natočit jen italové. Pro milovníky trashe doporučuji o dvě třídy lepší remake od Mario Bianchiho La Bimba di Satana. Za 3,5*. PS:Souhlasím s ostatními, že hadcore scény by zasloužily vynechat, zbytečně film rušily. PS2: Za zmínku stojí, že v originále i remaku si zahrála úlohu jeptišky krásná Mariangela Giordano. ()

Radka_86

No tak zhlédnuta uncut verze, což snad ani nebylo zapotřebí neboť hard sexuální scény jak níže zmiňují ostatní opravdu do filmu nezapadaly, asi fakt byly z úplně jiného filmu čehož si všimnul i takový laik a amatér jako já....Atmosféra byla dobrá, androgynní vzhled tý mladý posednutý cácory se zálibou ve voyeurismu mě nijak neodpuzoval, náhodou mi přišla docela sexy i když její masturbační scény s plyšákem mi spíše způsobily bezesnou noc...Incestní felace to už bylo trošku moc ale budiž, film měl a má šokovat přesto jsem se neubránila jedné věci - nudě...Bohužel, místy jsem se fakt nudila....proto 2*. ()

• Dějištěm filmu je hrad Piccolomini z 15. století v italském městě Balsorano. (peaceman)