Malabimba

Andrea Bianchi

Piero Regnoli

Franco Villa

• dwi

Pod celkem poetickým názvem Malabimba se ukrývá otevřený erotický horor o posednutí mladé dívky perverzním duchem (v uncut verzi okořeněný několika hardcore scénami). Šestnáctiletá Bimba žije se svým otcem a příbuznými na zámku v relativním klidu do té doby, než je při spiritistické seanci vyvolán duch Lukrécie. Ten se snaží zmocnit duše jeptišky-opatrovnice, avšak po neúspěšném prvotním pokusu se zahnízďuje v těle Bimby, která se pod vlivem démona mění na permanentně nadrženou hříšnici. Jistá inspirace Friedkinovým Vymítačem ďábla je tu zřejmá hned v několika situacích (ať už téma posednutí mladé dívky zkaženým démonem, scéna oslavy rodiny, při níž se Bimba vysvlékne a začne sprostě nadávat či závěrečné rozuzlení). Oproti této fenomenální klasice však Andrea Bianchi rozehrává lacině prvoplánový příběh, v němž nevytváří pražádnou atmosféru napětí, zato se s náležitou péčí věnuje různým erotickým scénám (od voyeuristických scén, při nichž Bimba sleduje různé sexuální hrátky na zámku, přes masturbace s plyšáky až k nejskandálnější scéně celého filmu – orálnímu sexu s vlastním dědou). Tyto a různé další perverzity v podstatě vyplňují drtivou část snímku, tudíž očekávat jakési psychologické prokreslení postav či propracovanější děj, je naprosto zbytečné.(20.8.2004)

• Paldini

Má další návštěva do tenat erotického hororu. Souhlasím s obsáhlým dwiho komentářem. Jen bych doplnil, že hardcore scény jsou v tomto filmu celkem rušivé, protože vypadají, že jsou vystříhány z úplně jiného filmu. Vypadá to, že tvůrci si nebyli jisti, zda chtějí točit jen erotický film nebo porno. Hororová atmosféra je snad jen v pěti prvních minutách, kdy duch hledá svou oběť. Škoda. No a nakonec mi vadil mírně androgynní zjev představitelky hlavní role.(12.7.2005)

Krásný italský prvoplánový trash, nic víc nic míň. Pokud bude divák s tímto nadlehem k filmu přistupovat, může si ho užít....Jinak se ale při očekávání variace na Vymítače ďábla ošklivě spálí. A bude ho zatracovat jako většina zdejší uživatelů. Pro mě šlo o krásnou poklesou atmosferickou podívanou, kterou uměli natočit jen italové. Pro milovníky trashe doporučuji o dvě třídy lepší remake od Mario Bianchiho La Bimba di Satana. Za 3,5*. PS:Souhlasím s ostatními, že hadcore scény by zasloužily vynechat, zbytečně film rušily. PS2: Za zmínku stojí, že v originále i remaku si zahrála úlohu jeptišky krásná Mariangela Giordano.(29.4.2014)

• dopitak

Jaká prosím vás atmosféra? Záběry se vzdychající čůzou, která se hladí po spoďárech nebo v pubickém ochlupení, a osvětlovač k tomu hodí pár stmívaček nebo nedej satane "blesků", ještě dobrou atmosféru nedělají. Ten začátek je vyloženě zcestný a dalo se v příběhu klidně obejít bez něj, takhle hned úvod zazdí naděje na dobrý film. Na nakrátko střiženou Katell Laennec (ve filmu jí ve skutečnosti už bylo 18) se ještě dá koukat docela dobře, horší je to s Patriziou Webley a jejími "číslo šest ještě žije" a také zkažená jeptiška v podání Mariangely Giordano patří spíše do kategorie wtf. Pochválím místy dobrou hudbu (dobově italsky sladká) a pěkné záběry v exteriérech. Mimochodem, kdo se koukal pozorně, tak ví, že vykouřený kvadruplegik byl Bimbin strýček Adolfo, nikoliv děda! Bonusové materiály na disku obsahují nepoužité scény (celkem 30 minut!), nabídku editované anebo plné verze (hardcore je ve filmu tak 50%, a nespojitost s filmem mě nijak neurážela) a trailer.(24.2.2014)

• Vishnar

Příběh o mladé dívce posedlé duchem. Máme zde nepohyblivého strýčka, neposednou jeptišku a dívku, která si hodlá užít úplně s každým. Divák si může vybrat, zda se koukne na slušnější nebo uncut verzi. Já měl v rukou uncut - i když vlastně se o uncut přímo nejedná - jestli jsem to dobře pochopil z filmu o filmu, tak tvůrci vůbec hardcore scény netočili a nějak se jim nelíbilo, že se do filmu poté vložily. Nějak extra rušivé to nebylo, ale bylo poznat, že jsou navíc. Pravdou je, že La Bimba di Satana mě bavila víc.(23.1.2017)

• Radka_86

No tak zhlédnuta uncut verze, což snad ani nebylo zapotřebí neboť hard sexuální scény jak níže zmiňují ostatní opravdu do filmu nezapadaly, asi fakt byly z úplně jiného filmu čehož si všimnul i takový laik a amatér jako já....Atmosféra byla dobrá, androgynní vzhled tý mladý posednutý cácory se zálibou ve voyeurismu mě nijak neodpuzoval, náhodou mi přišla docela sexy i když její masturbační scény s plyšákem mi spíše způsobily bezesnou noc...Incestní felace to už bylo trošku moc ale budiž, film měl a má šokovat přesto jsem se neubránila jedné věci - nudě...Bohužel, místy jsem se fakt nudila....proto 2*.(16.7.2013)

Začátek naprosto super, škoda, že to v jeho duchu nepokračuje i dál. Jako by se Italové rozhodli natočit si vlastního Vymítače ďábla (fakt je tam scéna, kdy jste přesvědčeni, že se ta holka na večírku už už vychčije na koberec) ale po třech dnech natáčení si řekli, že raději natočí jen eroťák s pornoscénami. Ale jo, i tak je to zajímavé. Erotická zvířena je zde výstavní (a jsme stále ještě v sedmdesátkách, takže hola hej, bobři, alelujá), erotické scény podmanivě a nápaditě natočené (plyšová zvířáta, geniální zrcadlo). A navíc zde nadrženým ďáblem posedlá neteř (no, podle toho zvuku, který projevy démona doprovází ji posedl nejspíše Darth Vader) ukouří svého strýčka k smrti. No kde jste tohle viděli naposledy? Jako horror to s nějvětší pravděpodobností nakonec zklame, ale erotický film je to prostě parádní. Jeden z nejlepších (italských) co jsem dosud viděl.(5.3.2018)

• corpsy

Posadnutosť človeka nadprirodzeným zlom hrala v hororovom žánri 70. rokov prim. Od roku 1973 sa mnoho svetových tvorcov snažilo nadviazať na spektakulárny úspech EXORCISTU všemožnými prostriedkami. Väčšina z nich neuspela. Tak ako tí, ktorí majú na svedomí MALABIMBU, soft horor, s viacmenej tvrdými sexuálnymi scénami, ktoré reprezentujú väčšinu minutáže, na úkor strašidelnosti a nepríjemnej zimomriavkovej atmosfére, ktorá obklopovala nedosiahnuteľný Friedkinov originál. A ku tomu všetkému nuda. Ak však obľubujete vintage porn, pridajte si aspoň jednu hviezdičku.(18.1.2014)

„Malabimba“ není snímek, který vás dostane svým příběhem. Scénář je celkem jednoduchý. Je to film, který vás dostane svou úchylností, jenž je na docela příjemném stupni. Za mě rozhodně stupeň, který už je mnohem dál než nějaké soft, což se mi velmi líbilo. A ženy jsou zde skutečně krásné, přirozené a ukážou hodně, ať už skutečně anebo jsou to jejich „dvojnice“.(6.11.2017)

• sedm.1

Určitě tomuto filmu nemohu upřít poměrně fungující atmosféru,které je dosaženo ale spíše než tvůrčím umem prostředím a samotným dějem,ovšem tím u výčtu pozitiv končím.Jinak tu totiž nefunguje vůbec nic jiného.Ani hororové prvky,ani erotické výjevy,prostě jde jen o ukázku velmi laciné primitivní duchařské pohádky pro dospělé,která měla v době vzniku zřejmně v první řadě šokovat,ovšem nevím jak tenkrát,ale nyní je spíš už jen k smíchu.Navíc mě vyloženě otrávillo,že těch pár hardcore scén bylo použito z úplně jiných filmů,a to mi nikdo nevymluví a zapůsobilo to na mě doslova urážlivě a především rušivě.Výběr herců byl pak samozřejmně podřízen kvalitě produkce,takže ikdyž nejde vyloženě o bandu naprostých nul,nikdo výraznější,či snad zapamatováníhodný se tu prostě neobjevil.Malabimba je zkrátka typ filmu,který mohl kdysi vyvolat jakousi diskusy,přinést něco nevšedního,něco překvapivého a pro velku část obecenstva určitě i šokujícího,ale pořád šlo i tenkrát jen o underground určený jen pro hrstku příznivců.Nicméně myslím,že jeho zpracování a celkové vyznění muselo již dříve své obecenstvo spíše nudit a jen stěží se mu podařilo někoho ohromit.(27.5.2011)