Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

castor

Až jsem se obával, aby Stevenovi někdo při rvačce neserval ty korále z krku. Horší pro něj ale je, že jednou z obětí masového vraha je matka jeho dětí a že kolegové začínají podezírat i jeho samotného. Fíha, to je zápletka. Legraci nechejme stranou, protože kousek z roku 1996 představuje zřejmě poslední Seagalův solidní kus v béčkových vodách. Jen škoda, že se snaží brousit v temném tématu rituálních vražd, ale celkově je to spíš takové povídání o chlapíkovi, který má černé pásy z několika bojových umění, nejasnou minulost, párkrát vystřelí, ale náležitě temnou atmosféru jednoduše nedostaneme. Potěší dvě scény (rvačka s výbuchem plynu v bytě a takřka finální přestřelka v jiném bytě), několik hlášek a slušné tempo. ()

Enšpígl

Když člověk zabíjí jiné lidi, je označen slůvkem vrah. Když vrah zabijí ve městě, kde je policajt Steven Seagal, už to není vrah, ale sebevrah. Steven Seagal vyšetřuje v Los Angeles tak zapáleně že přidělá práci úředníkům na magistrátu hlavního města Kalifornie - Los Angeles, ti totiž musí na rychlo začít schánět obrovský nezastavěný pozemek na vybudování nového hřbitova. Na branách největšího hřbitova v USA pak bude nápis : "Na tento hřbitov dodává mrtvoly výhradně a pouze Steven Seagal" . ()

kinderman

Tenhle S. Seagal, napomádovaný „machr“ s koženým obličejem, který rád uděluje svým figurám „duchovní“ rozměr, mi připadal směšný od prvopočátku. Do Glimmer Mana jsem se pustil kvůli režisérovi J.Grayovi a byl odměněn legračním dílkem, v němž už je patrné, že při akčních scénách se spíše než titulní hrdina zapotil kameraman a posléze střihač. Nic to však nemění na faktu, že moje babička (87) nenechá na Stevena dopustit. ()

JASON_X

"Myslím, že je to Ruska, nejspíš Gruzínka". Milý Stevene, tak touhle retardovanou větou, kterou jsi chtěl ukázat jak jsi chytrej, sis parádně nasral do větráku. I když většině amerických diváků na tom asi nic divného, natož rozporuplného nepřijde. No nic. Ale vohoz jsi měl tentokrát parádní, takovou černou košili bych taky chtěl... Neměla ti ale náhodou v první řadě pomoct zakrýt rýsující se pupek? Znám to, takový finty s volnou košilí přes kalhoty totiž taky používám, když mi roste pupek. Ale nic ve zlým, jinak je tenhle tvůj biják pevně ukotvenej v kategorii A ("A" v žánru zvaném "seagalovka"). Líbil se mi i tvůj černej panter totiž partner totiž kolega, pěkně jste se k sobě hodili a vtipně jste spolu hláškovali. Některý gagy byly skoro stejně tak dobrý, jako gagy Chana a Tuckera v Rush Hour. Líbil se mi tvůj způsob buddhismu, kterej nevylučuje lámání rukou a nohou (samozřejmě pokud tak činíš nepřipoutaně). A na závěr jsi parádně zavěsil toho samolibýho homozabijáka Donalda, gratuluju. ()

petaspur

Detektiv Campbell prožívá nejhorší chvíle své policejní kariéry. Nemůže dopadnout sadistického vraha, který s oblibou oběti přitlouká na zeď a jeho nový parťák Cole ho přinejmenším znervózňuje. Cole se totiž tváří, že "ví, ale nepoví", důsledně mlží o své minulosti a protivníky umravnuje nabroušenou kreditní kartou. Colea zkrátka baví vysazovat mandibuly, lámat fibuly, drtit radius i vytvářet díry do crania. Do zvuku praskajících kostí Campbell suše hláškuje, což činí tuto kriminální taškařici velmi lehce stravitelnou. ()

• Po dokončení filmovania Warner Bros. vykonali dodatočné úpravy, aby z filmu spravili tradičnú "seagalovku" – zrýchlili tempo scén, vystrihli mnoho komediálnych scén medzi ústrednou dvojkou a tiež takmer všetky scény s detektívovou (Steven Seagal) manželkou. (Real Tom Hardy)