Glimmer Man

Bleskový muž

Sám proti zlu

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

Parádní akční filmek který je podle mě jeden z nejlepších S. Seagala. Jsou zde pěkné Seagalovi likvidace padouchů za doprovodu parádních hlášek, kterých je zde opravdu hodně. Příběh je jednoduchej, ale nenudí. Seagalův filmový parťák zde působí asi jako Willisův parťák v posledním skautovi, což je taky dobře. Prostě na filmu nevidím nic, proč bych mu měl dát menží hodnocení než 100% :)(14.4.2013)

Neuveriteľný šok, ako Seagalovi pomohlo pridanie rovnocenného parťáka a thrillerového scenára so skutočným dejom namiesto lacne odovodneného mlátenia. Je to seagalovka, ale mnohá pridaná hodnota z nej robí aj naozajstný film, ktorý sa medzi inými drsnými vyšetrovaniami brutálnych vrážd rozhodne nestráca.(9.9.2013)

Bol som naozaj milo prekvapený. Seagal mi tu nevyznel tak hrozne a naivne, ako v jeho iných filmoch. Naozaj mi tu bol sympatický, ale aj celkovo herecké obsadenie vo filme bolo veľmi dobré. Boli tu aj nejaké pokusy o vtip, čo som videl u Seagala asi prvý raz a hneď to oživilo celý priebeh. Úvod bol trošku kŕčovitý, ale záver bol fakt skvelý, najmä prestrelka pred koncom. A dokonca som videl prvý raz, že Seagalovi tiekla krv, čo ma naozaj prekvapilo, ale samozrejme v dobrom. No fakt by ma zaujímalo: Ako to ten chlap robí, že nosí to isté "pyžamo" celý film? Ale aj tak, podľa mňa najlepší Seagalov film.(13.1.2008)

První slabší film a pomalu se blížící Stevenův konec.Jak režisérsky tak herecky nadprůměrný film,jen škoda náboženského tématu a velmi směšného záporáka,jinak dvoika Segal/Wayans si skvěle padla do noty a co se týče hlášek,jsme na samém vrcholu Stevenova smyslu pro humor!Není tohle z jelena?Za dobu co jsem tě potkal sem byl zmlácenej,postřelenej,skoro upálenej a vyhozenej z okna...nevolej mi,nepiš mi,neposílej mi kytky..když uvidm poštovního holuba...zkopnu ho dolů!!! :-DDDD(3.4.2011)

Posledný film v ktorom sa Seagalovi ešte chcelo chodiť, behať rozprávať, kopať a dokonca aj náznakovo hrať. Takisto posledný film v ktorom jeho hmotnosť nepresiahla hmotnosť priemerného dospelého hrocha. Akčné béčko so všetkými ingredienciami, miestami podarenými hláškami..skrátka na Seagala "výnimočne pozerateľné":)(14.1.2008)

• - Vo viacerých záberoch vo filme je zreteľne vidieť pohybujúci sa závesný mikrofón nad hercami. (Piri)

• - Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)

• - V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Butcher of Blaviken)