Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

tron

„Len hmla a tma. To je všetko, čo o tebe viem,“ prenesie v jednej chvíli sympaťák Keenen Ivory Wayans (ktorého evidentne škrelo, že jeho bráško Damon hral v Poslednom skautovi a tak si na konto tiež jedno buddy movie pripísal) a my podvedome tušíme, že človek, ku ktorému smeruje toto temné vyhlásenie, bude mať vrkoč a ovládať aikido. Bleskový muž je ďalší typický film Stevena Seagala. Alebo nie?! Nuž... ani nie. Prekvapení? Snáď príjemne. Jasné, je to seagalovka, ale v prvom rade buddy movie. Už to je samo osebe originálne, pretože Seagal bol doteraz samotárskym hráčom, ktorý sám kosil drogové mafie, skorumpovaných fízlov a iných magorov. Občas mal parťáka, ale bol to alebo zradca, alebo ho zastrelili v úvodnej scéne. Bleskový muž je však plnohodnotná buddy movie ako z učebnice. Aby toho nebolo málo, navyše ide zároveň o jemnú kombináciu so serial killer (!). Avšak už po niekoľkých rituálnych vraždách sa zase ocitneme v známom svete drsnej ruskej mafie a hrdiel podrezaných nabrúsenými kreditkami. Tak či onak, kombinácia seagalovky, buddy movie a serial killer je v mnohom super. Nečudo, že ide o jednu z najlepších seagaloviek. Kino Považan NMnV 1996 ()

B!shop

Opet Seagal a opet jsem nic necekal, ale tentokrat jsem byl mile prekvapen. Na Seagala celkem netypickej pribeh, zadny unesli(zabily) mu pritele (pribuznyho) a Seagal je vsechny vymlati, ale takova prumerna detektivka s peknejma vrazdama. Hodne filmu pomohlo, ze Seagal vsechno nedela sam, ale ma partaka a rek bych, ze film vic tahne prave Keenen Ivory Wayans nez Seagal. V Seagalove podani nepusobi hlasky, kerejch tu je celkem dost, nic moc, ale kdyz je dela Wayans tak sou cool a par je opravdu vtipnejch. Co se tyce souboju tak tech tu je celkem dost, docela krvavejch, ale me zklamali. Souboje jsou vyreseny stylem zaber na Seagalovo hlavu, zaber na padouchovo hlavu, zaber na Seagalovo ruce, zaber na padoucha jak leti nekam do hajzlu - to vse zrychlene a hraje k nim naprosto dementni hudba. Zadny, ze by se nejak zmenila, proste hraje furt ta sama jako pred bitkou a navic nejsou slyset zadny udery. Ale opet tu sou nejaky typicky znaky Seagalovek, ktery naserou. Seagal je opet bejvalej clen specialni jednotky, vi vsechno nejlip a dela budhisticky sracky. Celkove na Seagala sice nadprumer, ale v zanru kriminalek jen prumer, ale myslim, ze Seagal muze bejt rad i za ty 3*. ()

Lateef

Snímku, který je plný rituálních vražd a jeleního penisu, strašně podráží nohy příšerný (resp. žádný) zvuk, špatné záběry a občas podivné souboje. Za to je tu spousta dobrých hlášek a slušně fungující ústřední dvojice. Nerad koukám na tenhle film, právě kvůli tomu otřesnému zvuku. Žádná aikidó technika mě nezaujala. 50% 45 miliónů dolarů(rozpočet)/36,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Enšpígl

Když člověk zabíjí jiné lidi, je označen slůvkem vrah. Když vrah zabijí ve městě, kde je policajt Steven Seagal, už to není vrah, ale sebevrah. Steven Seagal vyšetřuje v Los Angeles tak zapáleně že přidělá práci úředníkům na magistrátu hlavního města Kalifornie - Los Angeles, ti totiž musí na rychlo začít schánět obrovský nezastavěný pozemek na vybudování nového hřbitova. Na branách největšího hřbitova v USA pak bude nápis : "Na tento hřbitov dodává mrtvoly výhradně a pouze Steven Seagal" . ()

Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Main Title (02:27) ,2. Emergency (01:22) ,3. In The School (00:52) ,4. Run This Number (00:30) ,5. We're On Our Way (00:30) ,6. Punishment And Purification (00:30) ,7. I Gotta Tell My Kids (00:49) ,8. Christopher Maynard / Bless Me Father (04:03) ,9. Deverell Industries (01:31) ,10. The Ambush (01:24) ,11. Got It Come On (00:19) ,12. Our Lady Of Angels (00:49) ,13. I'm Trying To Help (00:49) ,14. You Are Persistent (00:49) ,15. The Meeting (00:49) ,16. Finale (02:51) ()

• Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)
  • Když ukazuje detektiv Cole (Steven Seagal) detektivu Campbellovi (Keenen Ivory Wayans) před kinem důkazní materiál, nemá na sobě Cole žádné rukavice, ale když si je v dalším střihu Campbell prohlíží, Cole drží důkazy v černých rukavicích. (korbitch22)