poster

Ve jménu cti (TV film)

 • USA

  In Pursuit of Honor

Drama / Western

USA, 1995, 111 min

Režie:

Ken Olin

Scénář:

Dennis Lynton Clark

Hudba:

John Debney

Scénografie:

Stewart Burnside

Kostýmy:

Anna Baulch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • farmnf
  ****

  Měl jsem dobrou ruku, když jsem na nedělní odpoledne vybral toto. Je to sice snímek americký s úlisným Johnsonem v hlavní roli, ale snímek televizní. Přitom náklady na natočení mohly být velice slušné. Navíc český dabing je vyroben pradávno a dělali ho ještě profíci jako Přeučil. Hned na začátku zjistíte, že příběh není o koních ale o vadách americké demokracie. Pro ty, co maj modrou knížku je to sonda do debility armády, pro ty co tam sloužili, to nebude nic nového. I já dostal na západním okruhu rozkaz, zastřel vojáka ze svého pluku, jak to uvidíte zde. Vždy po shlédnutí nějaké hollywoodské píčoviny se to v mých komentářích nadávkami jen blýská, tentokrát jsem nenasrán a tento nenápadný snímeček mohu doporučit. Podrobnosti o této smutné skutečné aféře se dočtete v angličtině zde http://www.militaryhistoryonline.com/20thcentury/articles/macarthurandthecavalry.aspx(13.5.2012)

 • Kimon
  ****

  Láska ke koním patří mezi jednu z nejhlubších, které člověk zvířatům může dát. Jakoby kůň byl víc než "jen" zvířetem, vždyť lásku člověka cítí a pozná, kdy je v boji zraněn a neopustí ho. A k dovršení právě člověku mnohokrát v boji zachránil život svou rychlostí či vlastním tělem. A člověk mu to oplácí někdy láskou a někdy ovšem sprostou a bezcitnou likvidací výstřelem z kulometů. To tehdy, když chladný a bezcitný generál a ministerstvo obrany usoudí, že přišel čas změnit vybavení armády a koně nahradit ocelovými tanky. Prý "živit koně se už nevyplácí a je to drahé". Tak se jednoduše rozhodneme nemilosrdně stovky koní postřílet, aniž bychom uvážili, že ty koně nejsou jen obyčejná věc, kterou hravě po tom, kdy už ji nepotřebujeme, jednoduše vyhodíme. V tomto duchu se odehrává krásný, ale i drsný příběh dle skutečné události z roku 1934 v USA. Příběh plný lásky ke koním, plný lidské hrdosti, ale plný i hloupých a nedomyšlených rozhodnutí "zelených vojenských mozků". Prostě příběh takový, jak ho napsal sám život. Lidé, kteří se dokáží zachovat v takových situacích stejně, jako se zachovala ona hrstka vojáků, která hnala stádo koní napříč Spojenými státy 2000 mil jen proto, aby zachránila jejich životy, mají mou úctu.(31.12.2008)

 • liborzel
  *****

  Pro nás milovníky zvířat dost drastický film.Jelikož je to podle skutečnosti,tak je to jen další důkaz o nechutných praktikách armády USA,když se jim něco nebo někdo stane nepohodlným.Nejvyšší velení debilních zelených mozků bez kousku cti a úcty k jiným-ať už lidem nebo zvířatům.Naštěstí se i zde najde dost čestných a odvážných lidí,kteří se vzepřou naprosto idiotským rozkazům "velkého" Douglase MacArthura a řady jeho podřízených důstojníků.I přes ty drastické záběry jsem viděl velice působivý snímek o velké úctě hrstky lidí ke koním-ke svým druhům v boji.Takoví chlapi nebo ženy (nechci zapomenout na krásnou plukovníkovu dceru) mají moji úctu a hluboký obdiv.Není toho moc,co by se dalo filmu vytknout-takže velmi dobrý film.Něco jako historický dokument.A navíc-hóóóódně krásných koní.(22.1.2012)

 • Rodin
  *****

  Snad to ode mě není příliš přemrštěné, ale v tomto konkrétním případě jsem byl dokonce ochoten pominout i jistou míru patosu, který každý z takto laděných amerických filmů pronásleduje, jako hovínko na textilii. Kromě toho je tady mnoho gumáckých postav, jimž zelené uvažování snad opravdu zatemnilo mozek, nicméně jsou tak jednoznačně blbé a necitlivé, až to působí poněkud směšně. Celkové vyznění filmu je však velmi silné a vyzdvihnu ještě Dona Johnsona, který je ve své roli zcela uvěřitelný a podal ji parádně.(13.5.2010)

 • Panthea
  ****

  Krásný film, na který bych se mohla dívat pořád, protože kůň je pro mě krásné zvíře, objekt krásy a dokonalosti přírody. A vidět, že mezi námi člověky jsou i tací, co jsou ochotni něco obětovat pro čest a správnou věc, to je to, co obzvláště v dnešní době potřebujeme myslím slyšet a vidět více než kdy jindy. Jinak by už zbyla jen lhostejnost a beznaděj, že zkaženost je všude a nedá se s tím už ale vůbec nic dělat. Na ten film dlouho nezapomenu, což se o spoustě jiných říct nedá. Podle skutečného příběhu.(30.5.2012)

 • - Přestože ve filmu nechybí velmi dramatické a drastické scény se záběry masakrování koní, v jeho závěru je vysloveně uvedeno, že během natáčení nedošlo k poranění žádných zvířat. (ceskyhonza)

 • - Ve scéně, kdy je nezbytné několik vyčerpaných a poraněných koní utratit, Don Johnson před každým výstřelem znovu nabíjí svoji armádní samonabíjecí pistoli .45 Colt 1911, což je samozřejmě nesmysl - zbavil by se tak vždy nového náboje zbraní automaticky podaného do komory po předešlém výstřelu. (ceskyhonza)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace