Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Takový způsob života si Anička rozhodně nevysnila. Na přítele Jindru není spoleh, matka využívá její péče a ani hospoda, kterou Anička vede s Jindrou a kamarádkou Hankou, příliš nevydělává. Po sérii zklamání však přichází nečekaná zpráva o tom, že po zesnulém otci Anička zdědila byt v Praze. Rozhodne se tak začít jinde a odznova. Stěhuje se do bytu po otci a po peripetiích s hledáním nové práce se dostává k místu v poslanecké kantýně. Seznamuje se s kolegy Vencou, Zdenou, popudlivou nadřízenou Šustrovou a také s novinářem Krčkou, který ji uvádí do prostředí kšeftů, politikaření a zákulisních her. (prima+)

(více)

Recenze (25)

Bozvav 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První, rozjezdový díl hezky vykresluje výchozí pozici Aničky, která dostala tvrdou životní lekci, že každý dobrý skutek, bývá "po zásluze" potrestán a vybavena touto cennou zkušeností se stěhuje do Prahy, aby zde zahájila kariéru. Psychologicky dobře prokreslená povaha, kterou hraje Eva Podzimková velmi uvěřitelně. Skvěle obsazené, technicky dotažené , vizuálně přitažlivé. Za scénářem stojí profíci a i když známe důsledek, je zajímavé pozorovat příčinu. Za mne zatím napsrostá spokojenost a překvapení, že Prima má i seriál, který není úplně blbý, nebo sotva průměrný. 90%. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Návrat Evy Podzimkové a hned v hlavní roli děvy, která se z vesnice dostane do Prahy, aby stoupala ve společenském žebříčku i přes mrtvoly. První díl působí jako reakce Primy na Voyo projekty Novy a její snahu o quality tv ( Guru, Roubal, Jitřní záře ) a musím uznat, že první díl vypadá kvalitou jako snad nejlepší seriál Primy všech dob ( když přehlédnu mou srdeční záležitost s Matáskem Polda (2016)). Zaujalo - nabušené obsazení, zajímavý námět, na Primu technicky nadprůměrné, tak uvidíme. ()

Reklama

Anianna 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobře vykreslená postava. Mladá holka využije skutečnosti, že zdědí byt, a stěhuje se do Prahy. Výborně zahrané, autentické. Líbí se mi nejen Podzimková, taky Gajdošíková nebo Krausová. I Žilková se snaží. Ženské postavy herecky vedou. Baťek v roli průvodce, vypravěče, hybatele děje, nepůsobí autenticky.  Takový had, co mění kůži, a je pro mě nečitelný... Příběh má spád,. Uvidíme, jak si seriál povede dál. ()

tsatsiki 

všechny recenze uživatele

Zajímavě se nám to rozjíždí.První díl byl hodně vztahový,čekal jsem spíš nějaké příběhy z politiky, když to psal Klima, ale třeba se dočkáme v dalších dílech.Herecky to bylo všechno zahrané dobře, natočené to bylo též dobře, jen na to, jak to Prima propagoval, všude byla knížka tohoto seriálu, tak zas tak mimořádné to nebylo.Za mě 60%. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na první pohled je z toho patrný Klímův rukopis, jakožto zkušeného novinářského mazáka. Takže tu máme sice jakože fiktivní jména, ale za každým si docela snadno dosadíte nějakou reálnou osobu. Podzimková zas po delším čase v roli, která vypadá velmi solidně napsaná a s potenciálně hodně zajímavým vývojem, i ve vztahu k relaitě, kdy kdo ví, tak prostě ví, jak se to bude cca vyvíjet. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (1)

  • V čase 31:30 jde vidět, jak si hlavní postava Anny Malé (Eva Josefíková) píše na notebooku svůj životopis, ve kterém je hned na první pohled několik chyb. I když byla její postava narozená v roce 1992, tak na základní školu začala chodit již v roce 1996, přičemž údajně byla délka tohoto studia jen 5 let, tj. do roku 2001. Následně je kompletně vynechána zmínka dalšího stupně studia (středoškolského) a pokračuje se od stejného roku ve vyšším odborném vzdělávání, což je pochopitelně nesmysl. Navíc je v onom životopise rovněž uvedeno, že vzdělání na této VOŠ bylo dokončeno s titulem DiS. Když ale ve 4. epizodě předává Anna Malá svou vizitku novináři Ivanu Krčkovi (Pavel Batěk), tak je tam před jejím jménem uveden jen titul Bc. (SidneyP)

Reklama

Reklama