poster

Jean-Marc aneb Život v manželství

 • Francie

  La vie conjugale (Jean Marc)

 • Francie

  Jean-Marc ou La vie conjugale

 • Itálie

  La vita coniugale

Drama

Francie / Itálie / Západní Německo, 1963, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Radko
  ***

  Druhá časť dvojdielnej série o jednom manželstve raz z pohľadu ženy a druhýkrát z pohľadu muža trošíčku stráca dych za prvou časťou, možno preto, že ženský pohľad na vec bol v tomto prípade sympatickejší. V každom prípade je však výsledkom zaujímava konfrontačná štúdia, ako vnímajú ten istý vzťah obaja jeho aktéri. Zo zhliadnutého som mal pocit, že na obidvoch stranách prevládal príklon k vonkajším osobám a vzťahom čím neostalo miesto na komunikáciu medzi partnermi. To vždy vedie k odcudzeniu.(26.7.2004)

 • borsalino
  ****

  Po shlédnutí druhého pohledu na stejný příběh pěkně vyplavalo, jak jsou světy mužů a žen v jednom svazku rozdílné, až je s podivem, kolik lidí je aktuálně sezdaných :)(22.7.2015)

 • anderson

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 (český okruh) = 4.7.1985, réžia českého znenia = (ČST Brno) (17.2.2011)(17.2.2011)

 • 5150
  ****

  André Cayatte natočil příběh nejprve pohledem ženy (FRANCOISE ...), ale mě se líbil daleko více příběh z pohledu muže... stopáž pouze 95 min.(5.10.2006)

 • Jiří K.
  *****

  Jsem unešen tímto dílem, to je přesně má krevní skupina! JE TO REALITA. Sám vím o čem to je - něco podobného jsem zažil se svou poslední známostí. Nepatetické vyprávění muže o rozpolcenosti a rozhodování, zda dát přednost honosnému životu v pařížské smetánce vedle své mladé atraktivní ženy s nervy napnutými a odhánějící jejich nápadníky, před klidnou ušlechtilejší práci pro ardénskou mládež...bez manželky. Pro zlé jazyky: Dopadl jsem skoro stejně.(28.7.2004)

 • loco
  *****

  po deseti letech pracneho hledani se mi tento dvojsnimek podarilo konecne sehnat, tudiz jsem si jej dovolil nahrat na ULOZ.TO... prilozene titulky jsou strojovym prekladem ze spanelstiny do anglictiny (tudiz kapku na hovno, ale da se tomu rozumet)(16.3.2016)

 • e(l)a
  *****

  Sám o sobě hezký, však ničím zvláštní film. Nicméně společně s prvním dílem tvoří výjimečné dílo. Je zvláštní pozorovat stejný příběh různýma očima. Někdy nám téměř přijde, že sledujeme úplně jinou dějovou linii - jak moc se někdy může lišit náš pohled od pohledu našich nejbližších... Je skutečně vina pouze na jedné straně? Nebo jde mnohdy jen o řadu nedorozumění, za která nikdo nemůže? A jak se s určitou situací vypořádává žena? Jak muž? Je to zvláštní takto sledovat stejné situace z ženského a mužského pohledu.(3.4.2009)