poster

Explicitní důkaz

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2001, 17 min

Režie:

Marek Dobeš

Kamera:

Diviš Marek

Producenti:

Marek Dobeš

Střih:

Václav Vokál
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xeelee
  ***

  [Pionýři hororu] Osmdesátkový retro z roku 2001 s můrami a videopůjčovnami plnými VHS. Víte jak takový můry cestujou až z dalekýho Bulharska? Nakonec jsme se jednoho explicitního důkazu opravdu dočkali :-) | ► Explicitní důkaz(15.3.2014)

 • Iroquaise
  ***

  líbí se mi zvuk, je pěkně prokreslenej ( otevírání kožený brašny)..... trochu mi vadí literární doslovnsot ( "Promiň, tebe už mám. Udělej místo důležitějším phalaendám"...vnitřní život postavy vedený skrze monologické promluvy...jinak ten motýl by asi měl být spíš "phalaena"...ale to je celkem šumák)............. literárně doslovný jsou i dialogy...... moc se mi nelíbí postsynchrony u ženský postavy...je to plošší, než hereckej projev, kterej vidim v obraze......v jinejch momentech to zas nesedí z hlediska emocionální intenzity ( ex post mě to nutí pochybovat i o tom, jestli je to vůbec hlas tý herečky...což je blbost)....... jinak se mi to ale herecky líbí......Jašków mě baví obecně....... pěkná závěrečná pointa...docela pěknej, slušně natočenej, uceleně odvyprávěnej filmek...... akorát hororový to moc neni...taková lehce bizarní vztahová anekdota ( rozložená do větší šířky cestou dilogickejch pasáží)...která nabývá na ceně skrz dobu svýho vzniku (videokazety atd. )(27.3.2014)

 • choze
  ***

  Pilot zamýšleného televizního povídkového cyklu Může to potkat i vás, kterýžto cyklus nebyl realizován (a film si po letech našel cestu do antologie PIONÝŘI HORORU). EXPLICITNÍ DůKAZ tím pádem není taková prudce zábavná blbina jako BYL JSEM MLADISTVÝM INTELEKTUÁLEM, ale jen lehounce strašidelná storka o chlapíkovi (Jašków) posedle pátrajícím po vzácné můře z Bulharska a nesetkávající se u své přítelkyně s pochopením. Bez vypravěčského úvodu bych se obešel (v PIONÝRECH ho film nemá), nechybí dobešovská videofilní vložka, hudba nic moc, dialogy se dají, pointa adekvátní a neodhadnutelná a Jašków dobrý.(2.10.2013)

 • Tom_Lachtan
  **

  Retro vložka Pionýrů hororu? Jako taková funguje, jen škoda, že to není ani v nejmenším horor (to filmu samotnému nijak nevyčítám, jenom trošku nechápu jeho zařazení do antologie). Celé to působí o deset let starší, než ve skutečnosti je, dialogy jsou divné a záběry s hudbou neskutečně zestárli, dokonce i ten Jašków v hlavní roli potřeboval pár let, aby dorostl do charismatického herce (jinými slovy, nijak zvlášť tu nevyniká). Během psaní tohoto komentáře nebyla zraněna žádná Bulharská můra.(1.3.2014)

 • kaylin
  **

  Nejstarší kousek, který se objevil v projektu „Pionýři hororu“. Natočen byl již v roce 2001 a uvolněn byl právě pro tento projekt. Robert Jašków je asi nejznámější obličej, který se v projektu objevil, alespoň pro průměrného českého diváka. „Explicitní důkaz“ je až moc dlouhá dramatizace televizního ražení, kde se čekání na pointu protahuje a následný výsledek není nijak ohromující, spíš ve vás vzbudí trochu i zklamání.(27.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace