poster

Explicitní důkaz

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2001, 17 min

Režie:

Marek Dobeš

Kamera:

Diviš Marek

Producenti:

Marek Dobeš

Střih:

Václav Vokál
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MontyBrogan
  **

  O čo lepšie tu boli herecké výkony, na pomery Pionierov hororu, o to slabší námet a hlavne prekvapivo slabá pointa. Ak sa to vôbec dá za pointu pokladať. Povedal by som, že film skončil práve vtedy, keď sa začínal rozbiehať a získavať si väčšiu pozornosť diváka. A to mal zvrátenosťou záľuby hlavného hrdinu našliapnuté na celkom obstojné psycho. No koniec bol vyslovene nepostačujúci, až sa mi nechce veriť, že s ním boli spokojní hoci aj tvorcovia. P.S.: Tak teraz čítam, že film do vyššie spomínaného cyklu hororových poviedok pôvodne ani nemal patriť. To síce čiastočne vysvetľuje jeho nedostatok hororovosti, ale celkovú vlažnosť neospravedlňuje.(4.5.2014)

 • Xeelee
  ***

  [Pionýři hororu] Osmdesátkový retro z roku 2001 s můrami a videopůjčovnami plnými VHS. Víte jak takový můry cestujou až z dalekýho Bulharska? Nakonec jsme se jednoho explicitního důkazu opravdu dočkali :-) | ► Explicitní důkaz(15.3.2014)

 • Iroquaise
  ***

  líbí se mi zvuk, je pěkně prokreslenej ( otevírání kožený brašny)..... trochu mi vadí literární doslovnsot ( "Promiň, tebe už mám. Udělej místo důležitějším phalaendám"...vnitřní život postavy vedený skrze monologické promluvy...jinak ten motýl by asi měl být spíš "phalaena"...ale to je celkem šumák)............. literárně doslovný jsou i dialogy...... moc se mi nelíbí postsynchrony u ženský postavy...je to plošší, než hereckej projev, kterej vidim v obraze......v jinejch momentech to zas nesedí z hlediska emocionální intenzity ( ex post mě to nutí pochybovat i o tom, jestli je to vůbec hlas tý herečky...což je blbost)....... jinak se mi to ale herecky líbí......Jašków mě baví obecně....... pěkná závěrečná pointa...docela pěknej, slušně natočenej, uceleně odvyprávěnej filmek...... akorát hororový to moc neni...taková lehce bizarní vztahová anekdota ( rozložená do větší šířky cestou dilogickejch pasáží)...která nabývá na ceně skrz dobu svýho vzniku (videokazety atd. )(27.3.2014)

 • Tom_Lachtan
  **

  Retro vložka Pionýrů hororu? Jako taková funguje, jen škoda, že to není ani v nejmenším horor (to filmu samotnému nijak nevyčítám, jenom trošku nechápu jeho zařazení do antologie). Celé to působí o deset let starší, než ve skutečnosti je, dialogy jsou divné a záběry s hudbou neskutečně zestárli, dokonce i ten Jašków v hlavní roli potřeboval pár let, aby dorostl do charismatického herce (jinými slovy, nijak zvlášť tu nevyniká). Během psaní tohoto komentáře nebyla zraněna žádná Bulharská můra.(1.3.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Marek Dobeš natočil celkem zajímavý snímek o trampotách jednoho „podpantofláka“ a jeho vášni. Moc sice nechápu, proč byl přiřazen do sbírky PIONÝŘI HORORU, když se o horor nejedná, ale jinak jsem byl spokojený. Herecké výkony obou protagonistů určitě zajímavé, styl natáčení (kamery) taky. Celkem se divím, že Explicitní důkaz pustil jeho autor do „oběhu“ až takhle pozdě a schovával jej v šuplíku…(5.3.2014)