Karlos80

Dokumentární drama o mafii od její počátků až po současnost (samozřejmě myšlen tím rok '70) od USA až po Sicíliii. Tohle není klasický film v tom pravém slova smyslu, všechno je to ale natočené v úžasné realistické formě, tak že se nebude nudit, uvidíte tu různé příběhy ze života známých mafiánů (Luciano, Costello, Genovese a další) a prostřihy mezi těmito zfilmovanými příběhy o klasický dokumentární film (zde použité sekvence z filmů "Salvatore Giuliano" a "Paisa") a jednu věrně rekonstruovanou, skutečnou novinářskou zprávu, viz http://en.wikipedia.org/wiki/Michele_Pantaleone. Všechny ty známé mafiánské praktiky a metody (stále stejná strategie) obávaný nástroj teroru a síly, surové násilí, prorůstání organizovaného zločinu do politiky, to vše tu uvidíte a to vše vás naprosto odrovná. Je to opravdu síla, lepší film jsem v tomto zaměření doposud neviděl. Nádherný začátek cca 5. minut. Klasika taliánské poliziesco kinematografie. ()

shantim

Giuseppe Ferrara se nezapře. Prakticky všechny jeho snímky jsou velmi silně politicky angažované a jejich témata jsou vždy spojena s vážnými společenskými problémy. Tedy hlavně těmi v Itálii. Snímek Sasso in bocca se zabývá fenoménem mafie, organizovaného zločinu a politiky. Film není žádnou kriminálkou nebo thrillerem, ale naprosto bravurní dramatickou sondou do beznadějného světa ovládaného zločinci a politiky. 81% hvězdiček ()