Alej zatracení

Damnation Alley

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 1977, 91 min

• mosnak

Mnozí mi říkali; "...mysli to na,že ten film je fakt starý a že na efekty nemůžeš koukat!" "OK"; řekl jsem si. Takže když odstraním efekty,které opravdu byly katastrofální - vyšel mi stejně odpad jako prase! Dementní česk dabing, ještě horší scénář, hrůzné výkony herců atd. Mohl napsat vše co mě při tomto filmu nepříjemně překvapilo,ale to bych tu musel sedět asi ještě hodinu. Truck byl dobrej,ale ty kecy..."byl navržen tak aby - mohl plavat, mohl se zahrabat, mohl fungovat bez kol, opravit se dá lehce....atd". Prostě dokonalý vůz! 0%(19.10.2011)

• Ombak▼Penari

Z filmu podle předlohy mého oblíbeného spisovatele Rogera Zelaznyho mi v paměti zůstal jen fajnový transportér a debilní scéna se žravými šváby. Jinak už vím prd co tam bylo dál, jen si pamatuji, že mi to proti knize přišlo dokonale stupidní a nepovedené. I zapomenutelnost ale vypovídá o kvalitách...(9.2.2016)

• Tommassi3

"Umí se ten vůz zakopat sám ?? Nechce se mi totiž vylízat ven !!" ;) Tak tento maximálně bizarní postapokalyptický snímek plný paradoxních souvislostí talentovanému režisérovi Jacku Smightovi de facto zničil kariéru, stal se totiž dokonalým, ba přímo učebnicovým propadákem.. Studio Fox tehdy plánovalo dva velké projekty, Damnation Alley a Star Wars: Nová naděje, od něhož se však nic nečekalo, a Damnation Alley tak dostal nálepku jasné priority, přičemž jistě není třeba sáhodlouze rozebírat, jak to nakonec s oběma snímky dopadlo !! ;) Musíme však zmínit podstatné skutečnosti, díky nimž Alej zatracení tak strašně propadla, a označit Studio Fox jako hlavního viníka, protože zde jednak potvrdilo svůj pověstný nedostatek předvídavosti a pak také snímek zabilo svými nekonečnými zásahy do scénáře Lukase Hellera, který si plánoval velmi temný konec, a byl tak nahrazen Alanem Sharpem, který dal scénáři konečnou podobu, kdy se včetně tupého happyendu naprosto odklonil od předlohy Rogera Zelaznyho, který se samozřejmě ještě před uvedením do kin od projektu distancoval a později dokonce prohlásil, že tento film opravdu nenávidí !! Inu, není se skutečně čemu divit, protože naprosto idiotský scénář plný hloupých dialogů, dějových nesrovnalostí či opravdu nedůstojně a trapně natočený bombový útok z úvodu filmu, maximálně holý jakéhokoli napětí, nedávají příliš prostoru celkem slušnému hereckému obsazení v čele s Georgem "Hannibalem" Peppardem z legendárního seriálu A-Team či Jan-Michaelem Vincentem z Airwolfa, a tak zaujme pouze mladičký charismatický Jackie Earle Haley v roli sirotka Billyho, tradičně skvělý soundtrack Jerryho Goldsmitha, parádní futuristické vozidlo Landmaster s dvanácti rotačními koly a především pak geniální poarmagedonovská atmosféra, tentokrát však rozuměj obloha, na níž se tvůrci maximálně vyřádili, snímek totiž strávil téměř 10 měsíců v postprodukci, premiéra tak musela být odložena.. Důvod byl jediný, většina triků totiž i přes na svoji dobu nezvykle vysoký rozpočet 17 milionů dolarů působila směšně, všechny původní plány byly takřka neproveditelné, a tvůrci tak zatlačili do popředí právě tyto prvky, díky nimž Damnation Alley snese alespoň označení slabý bizarní průměr.. [ Dabing 1/10 ] Naprosto nechutná fušeřina FTV Prima ve Studiu soukromé brněnské televize.(31.8.2013)

• majo25

Post-apokalyptické B-éčko, v ktorom sa takmer nič nedeje, a vlastne to ani nemá žiadný príbeh či žiadne vyvrcholenie zápletky. Po celosvetovom výbuchu atómových bomb ide partička z letectva USA púštnou krajinou na supervozidle Landmaster, a zahrajú si v Las vegas, stretnú pár radioáktívnych megašvábov, majú malý incident s miestnymi buranmi, potom príde superzáplava a vualá nájdu dalších ludí a je tu koniec :) Ináč cesta začína asi Kalifornii, potom prejdú do Las Vegas, cez Salt lake City, príde záplava, a hup a už sú v štáte New York - super nie :) Hl. postavu hraje velitel zo seriálu A-tím, ostatní herci sú nezaujímaví. Hodnotenie: 40%(5.3.2014)

• YURAyura

1/10 Zacatek me docela zaskocil - ten film mel celkem ambice, ktere ale vzaly za sve se zbytkem civilizace - chudaci amici sejmuli jenom 40% {ruskych} raket - tomu rikam kritika do vlastnich rad. Ani transporter omotoany gumou nebo radskorpioni ci ghulove nebyli kuul ;[[ Fallout zkratka vypada jinak a nekonci happyendem - bleee - sem cekal, ze na konci ccesty je nekdo zmasi - ne tak krute jako svabi ;]] ale jistym zpusobem hodne huste. A chybeli tam mutanti - aspon, ze navsteva kasina se konala, ale ruku na srdce - za ty vety pronasene pred kamerou by se nemuslela stydet ani komunisticka chvlika poesie. Misty to optavdu nemelo hlavu ani patu...(15.11.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rogera Zelaznyho. (Hans.)