Reklama

Reklama

Alej zatracení

Trailer

Obsahy(1)

Po jaderném výbuchu se dva týmy vojenských specialistů vydávají ve zvláštních vozidlech hledat zbytky přeživších obyvatel USA. Jejich misi ztěžuje fakt, že po explozi na zemi nic nefunguje a na posádky útočí zmutovaní tvorové. Nakonec se jeden z týmů dostane k větší skupině zachráněných obyvatel a pokouší se znovu nastolit pořádek na zdevastované Zemi. Nejznámějším jménem filmu pro české diváky je jistě Jan Michael Vincent díky jinému filmu Muž v kamionu, ale v Aleji Prokletých je jednoznačně zastíněn George Peppardem. (Robbi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

dobytek 

všechny recenze uživatele

POZOR !!! komentář obsahuje spoilery !!! I když ten film je taková kundovina, že je to asi fuck...Mam rád post-apokalyptický filmy, ale tohle fakt nestálo za nic. Ten film si už moc nepamatuju, ale jestli se nepletu, tak na začátku se díky výbuchu atomovejch bomb během války nějak vychýlí zemská osa, což způsobí, že všude je poušť, různý zmutovaný zvířata a celkově to vypadá asi jako v Šílenym Maxovi 2. V průběhu celýho filmu pak několik postav jezdí touto krajinou v podivnym vozidle, občas se k nim přidá něko další, občas někdo zemře, ale celkem nic zajímavýho se neděje. Na konci filmu se zemská osa vrátí do původní polohy (mam pocit, že se to stalo jen tak samo od sebe) a tim film končí. Na celym filmu bylo zajímavý snad akorát to vozidlo Landmaster. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tohle post-apo má skvělý úvod, v němž vidíme rozpoutání nukleární války, parádní Goldsmithovu hudbu (kvůli níž jsem se vlastně na Alej zatracení díval) a pak jednu dvě zajímavé scény, které stojí za pozornost. Většinu zbylého času ale nudí, a to hodně. Filmu ovšem dost ubralo i české znění (obzvlášť scéna, kdy si hrdinové začnou zpívat), které jsem si zařadil mezi nejohavnější dabingové počiny všech dob, a televizní ořez. Je možné, že originál obraz a zvuk s titulky bych ohodnotil lépe. Takhle to jsou dvě podprůměrné hvězdy. ()

Reklama

YURAyura 

všechny recenze uživatele

1/10 Zacatek me docela zaskocil - ten film mel celkem ambice, ktere ale vzaly za sve se zbytkem civilizace - chudaci amici sejmuli jenom 40% {ruskych} raket - tomu rikam kritika do vlastnich rad. Ani transporter omotoany gumou nebo radskorpioni ci ghulove nebyli kuul ;[[ Fallout zkratka vypada jinak a nekonci happyendem - bleee - sem cekal, ze na konci ccesty je nekdo zmasi - ne tak krute jako svabi ;]] ale jistym zpusobem hodne huste. A chybeli tam mutanti - aspon, ze navsteva kasina se konala, ale ruku na srdce - za ty vety pronasene pred kamerou by se nemuslela stydet ani komunisticka chvlika poesie. Misty to optavdu nemelo hlavu ani patu... ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Pověsti o tom, jak "Damnation Alley" je velký kult a efekty nadupané sci-fi, které pouze chřadne ve stínu "Hvězdných válek", které ve stejném roce uvedlo do kin stejné studio, jsou hodně zavádějící. Naopak v porovnání s o pár měsíců novějším snímkem se plně ukazuje tvůrčí bravura George Lucase a revolučnost jeho speciálních efektů. Pokud lze věřit zdrojům na IMDB, pak dokonce "Hvězdné války" byly levnější než "Damnation Alley", kde zřejmě velká část peněz šla do výroby plně funkčních futuristických automobilů, které ale film vůbec nedokáže zužitkovat coby atrakci, a o důmyslnosti jejich konstrukce se dozvíme pouze z bonusových rozhovorů, ale ne z filmu samotného. Vedle spíše ubohých a svou naivitou úsměvných optických efektů, jež se omezují na přebarvování nebe v celkových záběrech, pak osudové úskalí snímku představuje tuctový scénář a jeho nedramatická realizace do epizodních sekvencí, které jsou ale v základu zaměnitelné a nemají žádný smysl v celku příběhu. Když k tomu ještě připočteme postavy postrádající jakoukoli osobnost opravdu se nelze divit, že "Damnation Alley" se svými zastaralými efekty oproti "Hvězdným válkám" neobstála. O to víc ale překvapí hrstka zarytých vyznavačů, kteří na tento film nedají dopustit. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Umí se ten vůz zakopat sám ?? Nechce se mi totiž vylízat ven !!" ;) Tak tento maximálně bizarní postapokalyptický snímek plný paradoxních souvislostí talentovanému režisérovi Jacku Smightovi de facto zničil kariéru, stal se totiž dokonalým, ba přímo učebnicovým propadákem.. Studio Fox tehdy plánovalo dva velké projekty, Damnation Alley a Star Wars: Nová naděje, od něhož se však nic nečekalo, a Damnation Alley tak dostal nálepku jasné priority, přičemž jistě není třeba sáhodlouze rozebírat, jak to nakonec s oběma snímky dopadlo !! ;) Musíme však zmínit podstatné skutečnosti, díky nimž Alej zatracení tak strašně propadla, a označit Studio Fox jako hlavního viníka, protože zde jednak potvrdilo svůj pověstný nedostatek předvídavosti a pak také snímek zabilo svými nekonečnými zásahy do scénáře Lukase Hellera, který si plánoval velmi temný konec, a byl tak nahrazen Alanem Sharpem, který dal scénáři konečnou podobu, kdy se včetně tupého happyendu naprosto odklonil od předlohy Rogera Zelaznyho, který se samozřejmě ještě před uvedením do kin od projektu distancoval a později dokonce prohlásil, že tento film opravdu nenávidí !! Inu, není se skutečně čemu divit, protože naprosto idiotský scénář plný hloupých dialogů, dějových nesrovnalostí či opravdu nedůstojně a trapně natočený bombový útok z úvodu filmu, maximálně holý jakéhokoli napětí, nedávají příliš prostoru celkem slušnému hereckému obsazení v čele s Georgem "Hannibalem" Peppardem z legendárního seriálu A-Team či Jan-Michaelem Vincentem z Airwolfa, a tak zaujme pouze mladičký charismatický Jackie Earle Haley v roli sirotka Billyho, tradičně skvělý soundtrack Jerryho Goldsmitha, parádní futuristické vozidlo Landmaster s dvanácti rotačními koly a především pak geniální poarmagedonovská atmosféra, tentokrát však rozuměj obloha, na níž se tvůrci maximálně vyřádili, snímek totiž strávil téměř 10 měsíců v postprodukci, premiéra tak musela být odložena.. Důvod byl jediný, většina triků totiž i přes na svoji dobu nezvykle vysoký rozpočet 17 milionů dolarů působila směšně, všechny původní plány byly takřka neproveditelné, a tvůrci tak zatlačili do popředí právě tyto prvky, díky nimž Damnation Alley snese alespoň označení slabý bizarní průměr.. [ Dabing 1/10 ] Naprosto nechutná fušeřina FTV Prima ve Studiu soukromé brněnské televize. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rogera Zelaznyho. (Hans.)

Reklama

Reklama