Reklama

Reklama

Alej zatracení

Trailer

Obsahy(1)

Po jaderném výbuchu se dva týmy vojenských specialistů vydávají ve zvláštních vozidlech hledat zbytky přeživších obyvatel USA. Jejich misi ztěžuje fakt, že po explozi na zemi nic nefunguje a na posádky útočí zmutovaní tvorové. Nakonec se jeden z týmů dostane k větší skupině zachráněných obyvatel a pokouší se znovu nastolit pořádek na zdevastované Zemi. Nejznámějším jménem filmu pro české diváky je jistě Jan Michael Vincent díky jinému filmu Muž v kamionu, ale v Aleji Prokletých je jednoznačně zastíněn George Peppardem. (Robbi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

dobytek 

všechny recenze uživatele

POZOR !!! komentář obsahuje spoilery !!! I když ten film je taková kundovina, že je to asi fuck...Mam rád post-apokalyptický filmy, ale tohle fakt nestálo za nic. Ten film si už moc nepamatuju, ale jestli se nepletu, tak na začátku se díky výbuchu atomovejch bomb během války nějak vychýlí zemská osa, což způsobí, že všude je poušť, různý zmutovaný zvířata a celkově to vypadá asi jako v Šílenym Maxovi 2. V průběhu celýho filmu pak několik postav jezdí touto krajinou v podivnym vozidle, občas se k nim přidá něko další, občas někdo zemře, ale celkem nic zajímavýho se neděje. Na konci filmu se zemská osa vrátí do původní polohy (mam pocit, že se to stalo jen tak samo od sebe) a tim film končí. Na celym filmu bylo zajímavý snad akorát to vozidlo Landmaster. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Kamera je slušná a nápad sám o sobě není špatný. Postapo road movie mi vždycky bude znít jako zajímavý nápad, nicméně tady se to dost nepovedlo. Je to strašně nudné a strašně klidné - což je na postapo film hodně divné. Nedojde k žádnému zvratu, žádné nebezpečí, nic zajímavého, prostě sledujeme nudnou cestu vyprahlou krajinou, po které hlavní hrdina přibere několik přeživších. Je tam jedna smrt (a to k tomu všem celkem sympatické postavy), jinak nic aspoň trochu drsnějšího. A to je to prý thriller... Efekty už tu jsou zastaralé, ale to zas tolik neřeším. Spíš mi vadí, jak moc je to o ničem a není v tom žádná přidaná hodnota a ani žádná hlubší myšlenka. Není divu, že to tak zapadlo. Co mi to vlastně chtělo říct? Netuším. Slabé 2* ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Slabota. Efekty z velké části obstarává mizerná zadní projekce a neumětelské dodělávky záběrů (oblohy), střih má těžkou hlavu z návazností a závěr je tak těžce přeidealizován, že předávkování cukrovou vatou je oproti tomu dietním snem anorektika. Filmu nepřidal ani ukrutně zfušovaný český dabing. 35% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Umí se ten vůz zakopat sám ?? Nechce se mi totiž vylízat ven !!" ;) Tak tento maximálně bizarní postapokalyptický snímek plný paradoxních souvislostí talentovanému režisérovi Jacku Smightovi de facto zničil kariéru, stal se totiž dokonalým, ba přímo učebnicovým propadákem.. Studio Fox tehdy plánovalo dva velké projekty, Damnation Alley a Star Wars: Nová naděje, od něhož se však nic nečekalo, a Damnation Alley tak dostal nálepku jasné priority, přičemž jistě není třeba sáhodlouze rozebírat, jak to nakonec s oběma snímky dopadlo !! ;) Musíme však zmínit podstatné skutečnosti, díky nimž Alej zatracení tak strašně propadla, a označit Studio Fox jako hlavního viníka, protože zde jednak potvrdilo svůj pověstný nedostatek předvídavosti a pak také snímek zabilo svými nekonečnými zásahy do scénáře Lukase Hellera, který si plánoval velmi temný konec, a byl tak nahrazen Alanem Sharpem, který dal scénáři konečnou podobu, kdy se včetně tupého happyendu naprosto odklonil od předlohy Rogera Zelaznyho, který se samozřejmě ještě před uvedením do kin od projektu distancoval a později dokonce prohlásil, že tento film opravdu nenávidí !! Inu, není se skutečně čemu divit, protože naprosto idiotský scénář plný hloupých dialogů, dějových nesrovnalostí či opravdu nedůstojně a trapně natočený bombový útok z úvodu filmu, maximálně holý jakéhokoli napětí, nedávají příliš prostoru celkem slušnému hereckému obsazení v čele s Georgem "Hannibalem" Peppardem z legendárního seriálu A-Team či Jan-Michaelem Vincentem z Airwolfa, a tak zaujme pouze mladičký charismatický Jackie Earle Haley v roli sirotka Billyho, tradičně skvělý soundtrack Jerryho Goldsmitha, parádní futuristické vozidlo Landmaster s dvanácti rotačními koly a především pak geniální poarmagedonovská atmosféra, tentokrát však rozuměj obloha, na níž se tvůrci maximálně vyřádili, snímek totiž strávil téměř 10 měsíců v postprodukci, premiéra tak musela být odložena.. Důvod byl jediný, většina triků totiž i přes na svoji dobu nezvykle vysoký rozpočet 17 milionů dolarů působila směšně, všechny původní plány byly takřka neproveditelné, a tvůrci tak zatlačili do popředí právě tyto prvky, díky nimž Damnation Alley snese alespoň označení slabý bizarní průměr.. [ Dabing 1/10 ] Naprosto nechutná fušeřina FTV Prima ve Studiu soukromé brněnské televize. ()

mosnak odpad!

všechny recenze uživatele

Mnozí mi říkali; "...mysli to na,že ten film je fakt starý a že na efekty nemůžeš koukat!" "OK"; řekl jsem si. Takže když odstraním efekty,které opravdu byly katastrofální - vyšel mi stejně odpad jako prase! Dementní česk dabing, ještě horší scénář, hrůzné výkony herců atd. Mohl napsat vše co mě při tomto filmu nepříjemně překvapilo,ale to bych tu musel sedět asi ještě hodinu. Truck byl dobrej,ale ty kecy..."byl navržen tak aby - mohl plavat, mohl se zahrabat, mohl fungovat bez kol, opravit se dá lehce....atd". Prostě dokonalý vůz! 0% ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rogera Zelaznyho. (Hans.)

Reklama

Reklama