Alej zatracení

Roger Zelazny (kniha)

Lukas Heller, Alan Sharp

Paul Maslansky

Scénografie:

E. Preston Ames, Norman Rockett (set dekoratér)
  • mosnak

Mnozí mi říkali; "...mysli to na,že ten film je fakt starý a že na efekty nemůžeš koukat!" "OK"; řekl jsem si. Takže když odstraním efekty,které opravdu byly katastrofální - vyšel mi stejně odpad jako prase! Dementní česk dabing, ještě horší scénář, hrůzné výkony herců atd. Mohl napsat vše co mě při tomto filmu nepříjemně překvapilo,ale to bych tu musel sedět asi ještě hodinu. Truck byl dobrej,ale ty kecy..."byl navržen tak aby - mohl plavat, mohl se zahrabat, mohl fungovat bez kol, opravit se dá lehce....atd". Prostě dokonalý vůz! 0%(19.10.2011)

43% značí velkou kravinu, ale na hodnocení sci-fi se na ČSFD nedá spolehnout. Damnation Alley je pohodové, dobrodružné postapo, kde se nedá hledat nějaké velká logika (kde je radiace?), ani to není strhující jízda. Ale taky to není sračka nebo zoufalá nuda. Zkrátka zlatý střed - po jaderné válce s skupina lidí se vydá na cestu přes Státy do komunity, kde čekají šanci na nový život. Cestou potkají pár problémů, někdo umře, někdo se přidá, to vše s obstojnými efekty (obloha, vozítko, radškorpioni jak z Fallouta). Závěr je snad až příliš happy, ale to mě rozhodne nevadí.(4.1.2016)

• blackJag

Slabota. Efekty z velké části obstarává mizerná zadní projekce a neumětelské dodělávky záběrů (oblohy), střih má těžkou hlavu z návazností a závěr je tak těžce přeidealizován, že předávkování cukrovou vatou je oproti tomu dietním snem anorektika. Filmu nepřidal ani ukrutně zfušovaný český dabing. 35%(20.10.2013)

• OG_Swifty

PostApo z druhy pulky sedmdesatek, dneska uz kvalitativne totalne na dne spolu se sympatickym soubojem titanu... Pribeh je pritom docela fajn - jedna se o road movie napric nuklearni valkou zdevastovanym USA. Na zapadnim pobrezi radej radskorpioni a radroachi presne jako tomu bylo i v prvnim Falloutu a na vychode roste zelena trava (coz je samozrejme picovina, kdyz z pocatku filmu na cely uzemi dopadaj jaderny hlavice, vcetne zminovanyho vychodu). No kazdopadne hlavni roli si podelili manicka Vincent a starnouci Peppard, kterej ale mel knira a prisel mi mega. Zbytek hercu jsou takovy nic moc, za zminku mozna stoji asi vterinovy cameo Murrayho Hamiltona z Celisti, jinak asi nic. Jak uz jsem naznacil v uvodu, technicky zpracovani je na dnesni pomery mega shit a hned prvni akcni scena s radskorpionama muze narocnejsi divaky odradit, nicmene Landmaster(y) je (jsou) docela cool i dneska. Z tech par akci ve filmu bych asi vyzdvihnul jen to Salt Lake City, kde svabi sezerou Winfielda. Ve finale tomu dam podprumer, protoze v ramci dnesnich meritek uz je to fakt slabota.(31.8.2018)

• dobytek

POZOR !!! komentář obsahuje spoilery !!! I když ten film je taková kundovina, že je to asi fuck...Mam rád post-apokalyptický filmy, ale tohle fakt nestálo za nic. Ten film si už moc nepamatuju, ale jestli se nepletu, tak na začátku se díky výbuchu atomovejch bomb během války nějak vychýlí zemská osa, což způsobí, že všude je poušť, různý zmutovaný zvířata a celkově to vypadá asi jako v Šílenym Maxovi 2. V průběhu celýho filmu pak několik postav jezdí touto krajinou v podivnym vozidle, občas se k nim přidá něko další, občas někdo zemře, ale celkem nic zajímavýho se neděje. Na konci filmu se zemská osa vrátí do původní polohy (mam pocit, že se to stalo jen tak samo od sebe) a tim film končí. Na celym filmu bylo zajímavý snad akorát to vozidlo Landmaster.(2.5.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rogera Zelaznyho. (Hans.)