• otík
  ***

  Nekonfliktní komedie o konfliktech mezi dětmi, dlouhou dobu vzdáleným otcem a jeho novou ženou. Krása Sophie Loren jakoby byla v tomto filmu pěstí na oko, těžko věřit, že by se taková krasotinka snížila ke starání se o domácnost a tři děti. Cary Grant oproti tomu uvěřitelný, ale také těžko věřit, že by si místo příjemné a dlouho mu známé blondýnky vybral horkokrevnou Italku. Jinak zcela neškodná, místy slušně vtipná klasická americká komedie přelomu 50. let.(26.7.2012)

 • gogo76
  ****

  "V Amerike sa v manželskej posteli spí občas, v Taliansku vždycky..." G. Grant a S. Loren boli veľmi dobrá voľba. Tak príjemný romantický film som nevidel už veľmi dávno a nízke hodnotenie ma dosť prekvapuje. Napriek tomu, že dnes hollywood chrlí romantiku ako na bežiacom páse je z nej často cítiť komerčnosť a vypočítavosť, ale tu som si užil romantiku v tej najčistejšej podobe, tak ako si ju predstavujem. Podobnosť s klasikou Prázdniny v Ríme možno nie je náhodná. Objektívne štyri hviezdy, ale ak by som mal hodnotiť iba v rámci žánru, tak by som dal plný aj počet. 80%.(28.10.2012)

 • NinadeL
  **

  Sophia a Cary tvoří hodně zvláštní pár. Ale tak celkově ta první léta v kariéře Lorenové jsou zkrátka plná filmů, které mi hlava nebere. Ona vzešla odnikud, neměla žádné kořeny, vzdělání, herecké schopnosti, ale vypadala jinak a uplatnila se tak skvěle v době, kdy se hledal nový typ filmových hrdinek. Stala se součastní proudu takových odlišných tváří jako byla Audrey Hepburn a pomohla tak prosadit zcela jiné vnímání filmové krásy. Což by nebyl zas až takový problém, kdyby tahle vlna pominula stejně rychle jako jakékoli jiné módní trendy, ale historie tomu chtěla, že se právě tahle poválečná generace udržela na pomyslném vrcholu až dodnes. Což se mi příčí jako nic jiného.(8.10.2012)

 • Hollohlaway
  ***

  Kupodivu naprosto plochá a bezkrevná Sophia? Nechápu. On tedy scénář není nic extra, je to dost zkratkovité a děj skáče kupředu jako kamzík, chování dětí i dospělých je občas dost divné. I Cary se v tom moc nenašel, i když pár dobrých scén se najde. V podstatě to náladu sice má ,ale celý film divně kolísá, rozhodně jsou lepší dílka.(29.9.2017)

 • Gemini
  ****

  Film z těch, jaké se dnes už netočí. V tomto případě dodávám, že téměř výhradně "bohužel už netočí". Je to klasická dobovka, vymazlená pokud jde o kostýmy a obraz, a pokud se smíříte s tím, že tehdy prostě bylo normální, že šarmatní téměř pětapadesátník sdílel ušlechtilé city s pětadvacítkou, a její otec tomu nadšeně aplaudoval, sejdete se s překvapivě věrohodným scénářem sbližování a vzdalování polovičních sirotků s otcem a "novou maminkou". Je tu toho bohužel trochu moc najednou, takže je to krapítek chameleónské a vyřešené příliš zkratkovitě (a to to má skoro dvě hodiny) a nevěrohodně, tj. tak, jak si to nejenom tehdejší publikum žádalo. Ale jsou tu skutečně luxusní humorné scény...tedy, je jich tu pár. Rozhodně mě to potěšilo, ale žádnou historickou událost jsem v Hausbótu neviděl. 70%, i když "bing beng bong" je zlo:)(28.8.2011)

 • - Očekávalo se, že hlavní roli Cinziu Zaccardi bude hrát herečka Betsy Drake, tehdejší Grantova manželka. Avšak se zhoršením jejich manželství byla obsazena Sophia Loren, která byla tehdy středem hercova zájmu a ten se tak zasloužil o přeobsazaní role. (aniiicka)

 • - Cary Grant (Tom Winters) měl být v této době do Sophie Loren (Cinzia Zaccardi) velice zamilovaný a dle biografií herců a dobových zvěstí ji dokonce rok před tímto filmem (při natáčení dalšího jejich společného snímku Pýcha a vášeň (1957)) požádal o ruku. Avšak Sophia Loren milovala a rozhodla se neopusit svého objevitele a pozdějšíhoji celoživotního partnera - italského producenta Carla Pontiho, kterého si nedlouho poté vzala. Režisér filmu Romance na řece Melville Shavelson uvedl, že napětí, které mezi herečkou a hercem panovalo společně s neustálou pozorností médií, ztěžovalo práci na snímku. (aniiicka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace