Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tom Winters sa konečne rozhodne popri svojej politickej kariére vo Washingtone vytvoriť si plnohodnotný otcovský vzťah k svojim trom deťom, o ktoré sa po smrti ich matky starala teta Carolyn. Deti si však ťažko zvykajú na otcovu výchovu až do chvíle, keď si najmladší Robert privedie z úteku mladú Cinziu Zaccardi, dcéru talianskeho dirigenta. Cinzia si hneď získa detské srdiečka a Tom ju zamestná ako opatrovateľku detí, netušiac, že nevie ani variť, ani prať. Presťahujú sa do domu na rieke, kde sa vzťahy začínajú meniť... (wewerička)

(více)

Recenze (30)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Sophia a Cary tvoří hodně zvláštní pár. Ale tak celkově ta první léta v kariéře Lorenové jsou zkrátka plná filmů, které mi hlava nebere. Ona vzešla odnikud, neměla žádné kořeny, vzdělání, herecké schopnosti, ale vypadala jinak a uplatnila se tak skvěle v době, kdy se hledal nový typ filmových hrdinek. Stala se součastní proudu takových odlišných tváří jako byla Audrey Hepburn a pomohla tak prosadit zcela jiné vnímání filmové krásy. Což by nebyl zas až takový problém, kdyby tahle vlna pominula stejně rychle jako jakékoli jiné módní trendy, ale historie tomu chtěla, že se právě tahle poválečná generace udržela na pomyslném vrcholu až dodnes. Což se mi příčí jako nic jiného. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Na komedii jsem čekala víc srandy, spíš to neslo prvky tragikomedie. A to z pohledu problémů, které se prolínaly celým příběhem. O to, že si jeden musí dávat pozor na odbory, pusu i zadek a všemocnou vyšší třídu, která určuje společenské normy, vážně nestojím a zábavné to nevidím. Že je osamělý rodič zavalený prací, na rodinu kašle, a pak se to snaží narychlo násilně slepit, aniž o to rozmazlení frackové vůbec stojí, nestojím dvakrát tak. Vědomí toho, že jsou to problémy staré půl století a aktuálně spíš na vzestupu, mi přijde naopak hořce tragické. Herecké obsazení je tím pádem na vedlejší koleji, případně na hlavní spolu s pojízdným domečkem. :-) ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

"V Amerike sa v manželskej posteli spí občas, v Taliansku vždycky..." G. Grant a S. Loren boli veľmi dobrá voľba. Tak príjemný romantický film som nevidel už veľmi dávno a nízke hodnotenie ma dosť prekvapuje. Napriek tomu, že dnes hollywood chrlí romantiku ako na bežiacom páse je z nej často cítiť komerčnosť a vypočítavosť, ale tu som si užil romantiku v tej najčistejšej podobe, tak ako si ju predstavujem. Podobnosť s klasikou Prázdniny v Ríme možno nie je náhodná. Objektívne štyri hviezdy, ale ak by som mal hodnotiť iba v rámci žánru, tak by som dal plný aj počet. 80%. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Zřejmě bude na vině špatný dabing ČT 2011, ale tahle komedie s jinak skvělými Grantem a Loren mě za srdce nevzala. Moc prostoru pro děti, málo pro vztah dvou největších hvězd. A mimochodem, ten hausbót vypadal mnohem líp v dřevě než napatlaný na šedo-bílo. Všimněte si i nepochopitelných zadních projekcí u statických scén. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Film z těch, jaké se dnes už netočí. V tomto případě dodávám, že téměř výhradně "bohužel už netočí". Je to klasická dobovka, vymazlená pokud jde o kostýmy a obraz, a pokud se smíříte s tím, že tehdy prostě bylo normální, že šarmatní téměř pětapadesátník sdílel ušlechtilé city s pětadvacítkou, a její otec tomu nadšeně aplaudoval, sejdete se s překvapivě věrohodným scénářem sbližování a vzdalování polovičních sirotků s otcem a "novou maminkou". Je tu toho bohužel trochu moc najednou, takže je to krapítek chameleónské a vyřešené příliš zkratkovitě (a to to má skoro dvě hodiny) a nevěrohodně, tj. tak, jak si to nejenom tehdejší publikum žádalo. Ale jsou tu skutečně luxusní humorné scény...tedy, je jich tu pár. Rozhodně mě to potěšilo, ale žádnou historickou událost jsem v Hausbótu neviděl. 70%, i když "bing beng bong" je zlo:) ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Očekávalo se, že hlavní roli Cinziu Zaccardi bude hrát herečka Betsy Drake, tehdejší Grantova manželka. Avšak se zhoršením jejich manželství byla obsazena Sophia Loren, která byla tehdy středem hercova zájmu a ten se tak zasloužil o přeobsazaní role. (aniiicka)
  • Cary Grant (Tom Winters) měl být v této době do Sophie Loren (Cinzia Zaccardi) velice zamilovaný a dle biografií herců a dobových zvěstí ji dokonce rok před tímto filmem (při natáčení dalšího jejich společného snímku Pýcha a vášeň (1957)) požádal o ruku. Avšak Sophia Loren milovala a rozhodla se neopusit svého objevitele a pozdějšíhoji celoživotního partnera - italského producenta Carla Pontiho, kterého si nedlouho poté vzala. Režisér filmu Romance na řece Melville Shavelson uvedl, že napětí, které mezi herečkou a hercem panovalo společně s neustálou pozorností médií, ztěžovalo práci na snímku. (aniiicka)

Reklama

Reklama