Reklama

Reklama

Hazardní hráč

  • Česko Biliárový král (více)
Trailer

Vyhrát dokáže jen ten, kdo si dovede poručit... „Rychlý“ Eddie Felson (P. Newman) je ostřílený profesionál poolu, který spolu s parťákem Charliem (M. McCormick) denně obráží zakouřené kulečníkové herny, aby obral o peníze nezkušené hráče, kteří se s ním nechají bláhově vtáhnout do hry. Jednoho dne ale Eddie při své aroganci vyzve neporaženého krále Minnesotu (J. Gleason). Z několikahodinové přehlídky výtečných šťouchů se nakonec stane zkouška charakterů, v níž Eddie selže. Sražen na kolena nachází útěchu u své nové lásky Sarah Packardové (P. Laurieová), s níž sdílejí podobně rozervaný osud spolu se slabostí k alkoholu. Příčí se jí však prostředí a lidé mezi kterými se pohybuje. To vrcholí, když mu další klamání v herně přivodí zlámané palce a Sarah se o něj musí starat. I přesto ale Eddie nemyslí na nic jiného než znovu vyzvat Minnesotu. Na odvetu bude ale potřebovat nemalé peníze… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (152)

packa 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, snad někdy v době těsně po sametové revoluci, jsem díky tomuto snímku objevil kouzlo kulečníku. Dnes sice dávám jednoznačně přednost karambolu (má vrozená skromnost mi brání pochlubit se, že brutálně drtím všechny znojemské šachisty, nikdo mě ještě neporazil :-) , ale na tento superfilm dodnes nedám dopustit. Paul Newman nemá chybu! O čtvrt století později natočené volné pokračování se Martinu Scorsesemu zdaleka tak nepovedlo. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Vyborny Newman a G. C. Scott v dramatu o hazardu, kulecniku, lasce a alkoholu. Skoda, ze Rossen zvolil rozvlacne tempo a film vice nesestrihal, protoze tech hluchym mist je dost (hlavne sceny s Piper Laurie, ktera me brzy zacala unavovat). Uvodni zapas s Minnesotou taky nepusobil uplne verohodne. Atmosferu to ale melo a clovek pri sledovani dostal chut si taky poradne stouchnout do kouli. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Řekni těm svým chlapům, aby mě radši rovnou zabili, protože jestli mě jenom zmrzačí, dám se rychle do kupy a přísahám, že tě zabiju! Tvrdit, že je „Hazardní hráč“ filmem o kulečníku je to samé, jako považovat „Zuřícího býka“ za film o boxu. Je to příběh o jedné bouřlivé duši, která se snaží drápat k nebesům, ovšem cesta je příliš příkrá a bolestivá. Paul Newman v jedné ze svých nejlepších rolí nepředvádí žádného prvoplánového hrdinu, ale komplikovaného bouřliváka, který se musí zasloužit o to, aby mu divák držel palce. Ostatní herci se svých rolí rovněž zhostili s grácií a film nejen díky nim, ale i zásluhou černobílé kamery působí hodně civilně a nečesaně. I přes své poklidné tempo dechberoucí podívaná. 100%. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

The Hustler som mal z predpubertálnych rokov zafixovaný ako poriadny veľký chlapácky film s veľkým frajerom na čele. Samozrejme je to trochu inak, film je o životnom stroskotancovi, či lepšie povedané, osamelej lodi na vode, ktorá náhodou stretla inú osamelú loď, lenže namiesto zakotvenia stále plávajú bezcieľne na rieke. The Hustler je depresívny a veľmi komorný film s pomalým tempom (mne ale pripadá oveľa viac cool, ako dnešný zbesilý strih) a skvelo napísanými a zahranými postavami. Svet biliardu je pochmúrny, plný pokrivených charakterov, ktoré sa pohybujú po zavšivených pajzloch. Z tohoto hľadiska nepovažujem Biliardového kráľa za športový film, pretože tie zobrazený šport glorifikujú. Možno je to predstaviteľ amerického realizmu, každopádne je to ale taký malý, televíziami zabudnutý klenot americkej drámy. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Tradiční role Paula Newmana z počátku jeho kariéry. Outsider, smolař a bohém, který když se dostane na úplné dno, dokáže se kvůli své nezlomné vůli postavit zpět na nohy a bojovat. O svůj život, o svou čest, o naději na lepší zítřky. Biliárový král je klasika. Newman hraje prvotřídně, film doprovází hezká jazzová hudba a závěrečná scéna snímku je jako taková třešnička na dortu. Viděl jsem Hustlera s původním českým dabingem a musím říct, že to filmu dodává určité kouzlo, protože například Newmanova partnera Charlieho, dabuje legendární český herec, pan Rudolf Hrušínský. A Luděk Munzar jako Newmanův dabér - to už k sobě dnes také neodmyslitelně patří. Biliárový král si z potemnělé herny zaslouženě odnáší všech pět hvězd. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Film vznikol na motívy románu "The Hustler" od Waltera Tevisa. (Sticks)
  • Roli Sarah měla hrát Kim Novak. (Kulmon)
  • Paul Newman se během natáčení s Jackiem Gleasonem vsadil o 50 amerických dolarů, že jej v biliáru porazí. Když pak Gleason s přehledem vyhrál, Newman mu částku vyplatil v desetnících. (Mikino00)

Reklama

Reklama