Hazardní hráč

Robert Rossen's The Hustler

Hazardný hráč

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1961, 134 min

Film, jemuž škodí o něco delší stopáž a s tím spojená zbytečně roztahaná druhá půlka, ve které se toho často zase až tak moc zajímavého neděje. Pro fanoušky typické hospodské zábavy je Hustler určitě zajímavým filmem, kterému dominuje skvělý herec a možná i stejně tak dobrý hráč poolu - Paul Newman. 70%(14.3.2008)

Biliárového krále jsem viděl už hodně dávno a natrvalo mě zůstal v paměti. Když jsem si ho ted znovu pustil, už vím proč. Bezpochyby jeden z nejlepších Newmanových filmů, proti kterému je Barva peněz slaboučkým odvarem. Milostná zápletka je tady tím nejopravdovějším a nejsilnějším tématem, bez kterého by poolový maraton nestál za pozornost. Jako u většiny Newmanových příběhů se před námi rozehrává překrásné drama o lidských charakterech, které mě vždy tvrdě zasáhne. Brilantní(6.8.2007)

Tradiční role Paula Newmana z počátku jeho kariéry. Outsider, smolař a bohém, který když se dostane na úplné dno, dokáže se kvůli své nezlomné vůli postavit zpět na nohy a bojovat. O svůj život, o svou čest, o naději na lepší zítřky. Biliárový král je klasika. Newman hraje prvotřídně, film doprovází hezká jazzová hudba a závěrečná scéna snímku je jako taková třešnička na dortu. Viděl jsem Hustlera s původním českým dabingem a musím říct, že to filmu dodává určité kouzlo, protože například Newmanova partnera Charlieho, dabuje legendární český herec, pan Rudolf Hrušínský. A Luděk Munzar jako Newmanův dabér - to už k sobě dnes také neodmyslitelně patří. Biliárový král si z potemnělé herny zaslouženě odnáší všech pět hvězd.(12.10.2010)

Řekni těm svým chlapům, aby mě radši rovnou zabili, protože jestli mě jenom zmrzačí, dám se rychle do kupy a přísahám, že tě zabiju! Tvrdit, že je „Hazardní hráč“ filmem o kulečníku je to samé, jako považovat „Zuřícího býka“ za film o boxu. Je to příběh o jedné bouřlivé duši, která se snaží drápat k nebesům, ovšem cesta je příliš příkrá a bolestivá. Paul Newman v jedné ze svých nejlepších rolí nepředvádí žádného prvoplánového hrdinu, ale komplikovaného bouřliváka, který se musí zasloužit o to, aby mu divák držel palce. Ostatní herci se svých rolí rovněž zhostili s grácií a film nejen díky jim, ale i zásluhou černobílé kamery působí hodně civilně a nečesaně. I přes své poklidné tempo dechberoucí podívaná. 100%.(4.3.2011)

• Martin741

No jak tak pozeram, tak obcas idem proti prudu, lebo tuna zase miestne dementaly su namako z Pala Novomuza /Kocka na Rozpalene Plechove Strese, Long Hot Summer/ a ja ho mam furt na haku. Jo, a furt odmietam byt namako z neho. Tematika kulecniku je fajn, ale hovno sa tam dohromady deje, respektive dejova linia prakticky nejestvuje. Tempo je pomale, nuda dostala neprirodzene vela priestoru a reziser Robert Rossen je mne neznamy. 30 %(18.4.2015)

• Paul Newman

• - Režisér Robert Rossen bol v mladosti biliardový hráč. Napísal dokonca aj hru s názvom Corner Pocket, ktorá však nebola úspešná. (Georgei)

• - Filmový debut Williama Diella. (Kulmon)

• - Boxer Jake LaMotta, o němž pojednává film Zuřící býk, hraje ve filmu barmana. (Kulmon)