Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cestovní kancelář World Wind Tour vám hrdě přestavuje 2 000 let britské historie během jediného odpoledne. Prosím, nezívejte, mohli byste zmeškat několik století!

Charlie Cartwright se živí jako průvodce oblíbeného programu „9 evropských zemí autobusem za 18 dní“, a tuhle práci si náramně užívá, vše se tak krásně opakuje, jen dívku má v každém městě a pokaždé jinou. Právě doprovází turnus číslo 225 a vypadá to, že podivnější skupině zatracených Yankeeů ještě nevelel. Tak kupříkladu, na palubě autobusu se nachází rodinka, co se vydala do Evropy s dcerou, které se doma příliš zapalovala lýtka; válečný veterán, jenž si výletem připomíná místa, která jako seržant v roce 1945 údajně osvobozoval; amatérský paparazzi, jenž by rád dostal do postele každou, kterou vyfotil; Američan s italskými kořeny, odhodlávající se navštívit své benátské příbuzné; krásná nákupčí módní konfekce z Minneapolisu, jež si tu rozmýšlí svatbu s poněkud nudným přítelem Georgem. Ten naštěstí zůstal doma ve Státech a sukničkář Charlie tak může v nočním Soho předvést svůj vrcholný pivní trik. Čas se ale neúprosně krátí… (dopitak)

(více)

Recenze (35)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Účastníci zájezdu, natočení 37 let před Vejdělkem - místo Jadranu se zde jezdí po celé Evropě a místo Jitky Kocurové je zde krajně nesympatický Ian McShane. Když jsem se o existenci tohoto filmu dozvěděl, moje první reakce byla něco ve smyslu och, co to je zase za kokotinu, navíc s tak úchylným názvem, ale když jsem si ho pustil, překvapeně jsem zjistil, že se na to dá docela koukat. Hrozný český dabing, ve kterém to odvysílala ČT2, se sice vydatně snažil mi celkový dojem z filmu zhnusit, ale nakonec musím říct, že se mi to celkem líbilo (ačkoli jsem si během sledování vzpomněl na svou kritiku, kterou jsem psal už kdysi k filmu Svéráz národního lovu - že nemám rád filmy, jejichž humor je založen na utahování si z národních stereotypů). Zvolené evropské lokace, kterými postavy projíždějí, mě více než potěšily, a na Suzanne Pleshette, o kterou se celou dobu pokouší průvodce zájezdu, se velmi dobře kouká, takže za mě asi nakonec spokojenost. Vittorio De Sica v epizodní roli ševce potěšil, naopak Anitu Ekberg uvedenou v titulcích jsem tam nějak nepostřehl. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Průvodcovské vademecum aneb If it's Tuesday, this must be Belgium, If it's Wednesday, this must be Rome, If it's Thursday, this must be Montreux, I feel I never wanna go home. 1) Má teenagerovská duše s okouzlením sledovala, tuším, že v televizi, jak američtí turisté putují po exotických nedostupných krajinách vzdálených tehdejšímu středoškolákovi podobně jako Mare Anguis na Měsíci a neměla ani tušení, že dlouhá léta budu vzpomínat na tento film jako na svou první inspiraci, která mě přivede k mikrofonu zájezdového autokaru do celoživotní role baviče, organizátora a průvodce._____ 2) Jednu účastnici podobného zájezdu jsem v osmdesátých létech potkal na Dvořákově nábřeží vedle právnické fakulty v Praze. Dáma zaujatě třímala v ruce cosi, z čeho se vyklubala mapa Moskvy a rozechvěle, jak to jen starší dámy umí, v ní hledala. Nabídl jsem své služby. Dáma se napřímila, rozhlédla se po panoramatu Hradu a Vltavy a pravila: Would you be so kind as to tell me where is here the Kremlin? Připomenul jsem jí, že je dosud v Praze, načež dáma vytáhla objemný itinerář cesty, zahloubala se do něj a po chvíli radostně vyjekla: Wow, yeah, you are right. In Moscow we are on Thursday. Zřejmě nejsem sám, kdo se zmíněným filmem nechal inspirovat..._____ 3) Při opakovaném shlédnutí po létech jsem s údivem zjistil, že prvotní okouzlení vyprchalo, a že se při filmu vlastně nudím, a to navzdory vcelku věrnému zobrazení některých aspektů průvodcovské práce i okouzlující atmosféře tehdejší západní Evropy._____ 4) If this is London, why ain't it raining? The sun is shining on Saint Paul's Dome. If this is real, then I must be dreaming. Can't wait to tell the folks back home. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Je to jako rozkošné puzzle, které jste si zakoupili, přestože neradi skládáte, ale které před vašima očima někdo jiný, velmi precizně kousek po kousku sestavuje, a vy radostí tleskáte, jak to do sebe báječně zapadá. Roztomilá romantická komedie, skvěle sestříhaná, s naprosto přirozeně plynoucím časem a hereckými výkony. Všechna ta evropská centra vtipně glosovaná „našimi“ turisty, organizovanými sympatickým sukničkářem Ianem McShanem, který vytrvale balí krásnou Suzanne Pleshette. (Taky jste mu celou dobu fandili?) Viděno v originále, ale zdá se že český dabing pro TV Prima (1997) je taky velmi dobrý. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Tento snímek se může směle řadit vedle komedie, dobrodružného filmu a romantiky také mezi subžánr road movie. Hodně se tu cestuje, scény se odehrávají v atraktivním evropském prostředí, romantické dějové linie dokáží zaujmout, některé vtipy jsou zdařilé a celkově se jedná o příjemnou oddechovku. Pěkný průměr, fajnová jednohubka za 3*. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

If it's tuesday, this must be Belgium... Velice příjemný a nostalgický snímek (nostalgický i pro mě, byť jsem v roce 1969 nebyla ještě ani na houbách), který mi pěkně sedl do 'letního' deštivého večera. Jednotliví účastníci zájezdu a jejich pohnutky k cestování vás pobaví i dojmou, ale nejlepší je stejně asi průvodce, který si musel vytvořit obranný systém proti zbláznění se z cestovní rutiny... Nevím, co film přinesl zásadního v době vzniku, ale v dnešní době je to velmi osvěžující a milé. I think I wanna never go home... (mimochodem, dobrý song, navyšuje hodnocení na 4,5*). ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama