Krtek a autíčko

• Československo Krtko a autíčko (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný
Československo, 1963, 15 min

Krtek jednoho dne s podivením zjistí, že si to kolem jeho hromádky šinou hlučné velké stroje, v kterých se vozí dokonce psi nebo husy. Ihned zatouží také po něčem takovém... (Pohrobek)

petaspur

Krtek při soustředěném pozorování městského provozu nabyde dojmu, že bez auta není tím správným frajerem. Po marném pokusu získat vozidlo, jehož řidič by měl mít velikost nejméně 20 krtečků, přistihne krtek nezletilého fracka při důkladné demolici autíčka na klíček. Pro černého hrdinu však není problém nechat fáro vyservisovat, vyrazit do víru velkoměsta a pořádně si zamachrovat před myšičkou. ()

Big Bear

U filmů se často stává, že další díl či pokračování těží z úspěchu prvního a není už tak kvalitní... To ale neplatí o krtečkovi. Za pozornost zde stojí zejména fakt, že myška ještě není kamarádkou a je značně škodolibá! Také tenhle animák byť kreslenou formou zachytil krásnou módu automobilového designu šedesátých let. Velké chromované chladiče, vystouplé blatníky a ,,ploutve'', specifické volanty i nezbytné kapsy na dveřích :-). 5 ozubených koleček. * * * * * ()

berg.12

Pro mě asi nejlepší Krteček, i když celkově nepatřil mezi moje nejoblíbenější večerníčky. Byl na mě jako malého moc poetický, málo akce, příběhy o tom, jak dával někomu dárky nebo udělal radost Myšce, mě tenkrát prostě nebraly. Na takového "Rákosníčka" v mých očích třeba nikdy neměl a doufám, že se za to na mě ani mimozemšťani zlobit nebudou. ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

kinej

Krteček je prostě nepřekonatelný. Zdeněk Miler vytvořil nejen nádherné postavičky, ale i celý jejich úžasný svět. Květiny, stromy, domy, auta, na to vše nahlížíme osobitou a nezaměnitelnou optikou autora. Malé dítě snad ani nemůže docenit estetickou nádheru předváděných obrázků. Můj oblíbený díl je právě Krtek a autíčko, kde se prohánějí nádherně nakreslené vozy mezi vysokými věžáky, za jejichž design by se nemusel stydět ani Ladislav Sutnar. Navíc mi přijde, nevím proč, že děj tohoto dílu se díky zobrazenému pokroku se zákonitě nemohl odehrávat v žádné tehdejší socialistické zemi, ale naopak "smrdí západem." ()

• Krtkovo autíčko na klíček je hodně podobné Fordu Thunderbird, který se v Americe vyráběl od roku 1955 a měla ho například herečka Marilyn Monroe. (raininface)