Reklama

Reklama

Krtek a kamarádi

  • Slovensko Krtko a kamaráti
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Česko, 1995, 6 min

Režie:

Zdeněk Miler

Hudba:

Vadim Petrov

Obsahy(1)

Krteček se snaží získat myšku, zajíce a ježka za své kamarády sbíráním borůvek a třešní. Zvířátka však myslí zpočátku jen sama na sebe, ale později zjistí, že to pravé kamarádství je ve společném kolektivu. (Havelinka)

Recenze (23)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Zvířátka Krtkovi seberou třešně a další čerstvé ovoce, co posbíral a v převleku za žebráka, když se pokouší probudit v nich soucit, ho vyženou od svých prahů. Až jeho slzy v nich zažehnou (herdek, to je dobrý paradox, velká škoda tím plýtvat na Krtka) jiskru slušnosti. Rozhodnou se Krtka podarovat ořechy (takže jim to prozření trvá dlouho, vezmeme-li v potaz nejméně čtyřměsíční časový odstup sklizně třešní a ořechů). Nakonec ty ořechy snědí družně pospolu. Krtkovi kamarádi jsou vychytralé sobecké bestie. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl jsem nikdy moc nepobral, ale Krtka mi bylo vždy strašně líto, za tak povedené "kamarády"... 80% ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Kamarádi se prý poznají nejlépe v nouzi. Krtek je mezi obyvateli lesa populární díky snaze je zabavit, pomoci jim, a tak má kamarádů habaděj. Musí si mezi nimi ale taky vybírat, jinak by se ukamarádoval. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

I když se někdy kamarádi mohou chovat jako na baterky, je důležité nějaké mít, o čemž se tentokrát přesvědčí krtek a jeho zvířecí parta. Pospolitost a odpuštění vítězí nad sobectvím a lakomstvím. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Tu sa jeho kamaráti spamätali, no čo v prípade, ak by to neurobili? To tu už doriešené nie je, ale inak je to milá priateľská rozprávka. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

mrx.friend 

všechny recenze uživatele

Hmm, takže spíš Krtek a "kamarádi" (opravdu v uvozovkách)...doufam, že se všichni přetláskali, až z toho měli fešnou srajdu... :-/ a ježek tu blekotá, jako když k nám za mala chodíval Mikuláš s čertem... ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Jaká je cena a smysl přátelství? Krtek to ví a snaží se předat to zvířátkům. Někdy to ale přehání. ()

h0n24 

všechny recenze uživatele

Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš. Teda. Vlastně úplně špatně. Prachy jsou krásná věc, ale kamarády... ()

Paity 

všechny recenze uživatele

To pravé přátelství je ve společném kolektivu.... no uff to je věta z anotace ke Krtkovi. :D Každopádně i přátelé Krtek má a nedá na ně dopustit. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Krteček je jeden z našich nejkrásnějších animovaných seriálů. Jeho kvalita se ukazuje postupem času, když člověk vidí jak baví další a další generace dětí (a nejen dětí)... Sice je většina epizod natočených po roce 1990 kvalitativně slabších, ale konkrétně tato velmi zdárně navazuje příběhem i poetikou na ty starší klasické díly. ()

Reklama

Reklama