Krtek a karneval

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Československo, 1976, 6 min

Zdeněk Miler

Vadim Petrov

neboli: Krtek a léčba šokem! Chudák pes spadne na dno prázdné fontány a nemůže ven. Pláče tam a pláče... Na co ten hrozný krtek nepřijde? Než hledat žebřík vyděsí ho tak, že pes vyskočí sám! :)(19.11.2003)

Každý diel má svoje čaro, takisto ako Pat a Mat, je toto proste symbol môjho detstva. Krtko si pomaličky nachádza, aj keď tým svojím spôsobom, aj iných kamarátov. 80%.(16.1.2007)

• Jezinka.Jezinka

Měl Krtek plán B pro případ, že by Pes dostal infarkt? Nemluvě o tom, že jsem nikdy nepochopila pomoc pronásledovateli v okamžiku, kdy ten někam spadl.(19.8.2019)

Krtko si utahuje ze zmateného buldoka, pro kterého jsou všechny vzdálenosti asi desetkrát delší, a později při couvání spadne do zdánlivě gigantické kašny. Po neúspěšném pokusu o záchranu lanem, jehož se bez palců chytil, stačilo ho pořádně vyděsit, aby sám vyskočil... Nakonec se tomu z plna hrdla zasmál, až se za břicho popadal. Oceňuji spoustu nechtěně vtipných momentů.(13.1.2013)

On Krteček umí bejt pěkně škodolibej, když má na to náladu :-) Ale vždycky to nakonec napraví...(16.7.2005)

• - Krtek zkouší vytáhnout psa z kašny na žlutých mašlích, které se ale přetrhnou. Poté vhodí do kašny masku, ale mašle v ní nejsou. O chvíli později vidíme na dně kašny masku a červené mašle. (sikky)

• - Pes, který honí krtka, vběhne za krtkem do lampionu, kterému chybí dno. O chvíli později se snaží dostat ven z lampionu se dnem. (sikky)