Krtek a vlaštovka

• Slovensko Krtko a lastovička
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Česko, 2000, 6 min

Krteček najde nemocnou vlaštovku a postará se o ni. Zůstane u něj celou zimu, než se připojí k vlaštovkám, které přiletěly nazpět z teplých krajů. (mau)

Jezinka.Jezinka

Pták klesl směrem dolů, asi infarkt, je tu s pomocnou rukou ptákům vždy nápomocný krteček. V tomto díle zjistíme, že krtek bydlí v bezprostředním sousedství Dobšínské ledové jeskyně. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Jé, vlaštovky! Jé, jedna spadla! Pojď, pomůžu ti. Ale ne! Už je zima. Vyleť tedy touto jeskyní (WTF?). Počkáme do jara. Jé, kytka od vlaštovky! Tuli tuli. Konec... 50% ()

Stanislaus

Poslední záchvěv starého krtka v nejnovějších epizodách aneb Krtek coby zachránce dalšího opeřence - tentokrát to však není orel, nýbrž vlašťovka. ()

bouncer

Novější díly mi připadají trošičku hloupější než ty původní, přesto je to pořád ten parádní krteček... ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

lubospoti

Krteček je jeden z našich nejkrásnějších animovaných seriálů. Jeho kvalita se ukazuje postupem času, když člověk vidí jak baví další a další generace dětí (a nejen dětí)... Sice je většina epizod natočených po roce 1990 kvalitativně slabších, ale konkrétně tato velmi zdárně navazuje příběhem i poetikou na ty starší klasické díly. ()

Grafito

Kde je doba, kdy měl krtek noru v ní peříčko a na tom spal.. dneska má v noře multifunkční vybavení pro resuscitaci vlaštovek, samozřejmě s klimatizovanou obr jeskyní, aby opeřenec přes zimu nezapoměl lítat.. uff uff.. proč takový kraviny.. ()