Krtek a zelená hvězda

Československo, 1969, 8 min

Zdeněk Miler

Ivan Masník

Miloš Vacek

...a je tu jaro, zvířátka se probouzejí a dělají jarní úklid ...taky krtek uklízí! S nenadálým nálezem - zelenou hvězdou má ale pořádné starosti! Při pokusu pověsit ji zpátky na nebe se málem zmrzačí, pak to zkouší jako Jack se stonkem fazole (ačkoli sází dub) :-)) A pak přijde ponaučení - že nemá veřit ptákům! :-))(19.11.2003)

Spolu s krtkem o Vánocích můj nej :)(16.6.2011)

• MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. **(12.12.2012)

Jeden z nejoblíbenějších večerníčků na kterém jsem vyrostla(27.1.2009)

90%(9.10.2007)

Jak se mu tedy vzala hvězda v noře, to by mne tedy zajímalo... :) 80%(27.2.2012)

Jeden z mých méně oblíbených krtečkových večerníčků. Přišel mi prostě takový nedodělaný. Krteček byl nepochybně roztomilý, ale stejně je to dějově trochu nepovedené.(23.2.2005)

No páni...to se dá pochopit různě! Pokud něco vykopete v zemi a svítí to zeleně, tak to může být jedině radioaktivní odpad. A na oblohu s ním!!! To je báječné řešení ukládání radioaktivního odpadu - do vesmíru s ním :) Ale pozor, aby Krtek neskončil tak, že si v noci nebude muset svítit na chcaní, ehm pardon na čůrání...(11.2.2004)

Do lesa přišla obleva, a tak zvířátka dělají jarní úklid, přičemž krtek narazí ve své noře na zářivou zelenou hvězdu, kterou by rád vrátil tam, kam patří, v čemž mu brání jak straka, tak i fakt, že nejde hvězdu jen tak vrátit. Naštěstí mu ale helfne měsíc. Tento díl obsahuje nejednu nelogičnost (hvězda v noře, žebřík ze žaludu a měsíc na zemi), ale což - má to být pro děti.(24.9.2016)

Krteček je trošku labilní, v beznaději snadno propadá v pláč :( Nápad se zasazením žaludu, ze kterého bleskurychle vyroste dubový žebřík až do koruny stromu, je perfektní!(10.12.2006)

Divná hvězda a ještě v zemi.(19.4.2009)

Deti sa tu z toho vedia naučiť, že straky majú radi nablýskané veci, že drahokamy len tak neumiestnite na oblohu, teda až do chvíle, kedy vietor odvanie hviezdu a krtko s pomocou Mesiaca tam ten drahokam nevloží. Je to rozprávka, preto tu je tých motívov podobných tejto srande ešte viac, takých, aby si krtko mohol rýchlo zatlieskať.(19.3.2016)

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši.(6.1.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších krtků! Takhle má vypadat pohádka.(18.11.2010)

Jeden z mých nejoblíbenějších krtečků. Tenhle díl jsem měla ráda už jako malá a nic se od té doby nezměnilo :)(23.11.2007)

Krteček je symbol mého dětství, ať jsem se na něj podíval v televizi, ať jsem si ho prohlížel v knížkách, a nebo ať jsem se s ním bavil s kamarády ve školce.. Kouzelný krtek, takřka bez chyby.. 90%(29.1.2012)

Čirá poezie.(1.2.2015)

Vzpominky na detstvi XXX.(31.10.2011)

Legendární krtek a jeho trampoty. 85%(12.12.2012)

Nejprve nás krtek nechá nahlédnout do tajů krtčího počítání. Potom využije znalosti Jacka a fazole a vyzraje na straku rychle a do libovolné výšky rostoucím dubem. Měsíc mu pak sice zařídí místo pro hvězdu, otázkou však je, zda ta uvolněná nedopadla "taky" na Zemi a nevzbudila stejnou snahu, jako měl krtek, u někoho dalšího. Tím by se totiž spustil začarovaný kruh, a měsíc by si tedy na sebe dost neuváženě upletl bič. (Bez těchto poznámek jde o mimořádně poetický díl.)(21.7.2009)

<< předchozí 1 2