Krtek a zelená hvězda

• Československo Krtek a zelená hvězda (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1969, 8 min

Krteček najde zářící zelenou hvězdu a s pomocí ostatních zvířátek se ji marně snaží dostat zpět na noční oblohu. Podlá straka mu ji na chvíli ukořistí, ale Krtek její hnízdo rychle dobude díky dubovému žebříku, který mu ve vteřince vyrostl. V slzách ale propadá beznaději, že se znovuzískanou hvězdičkou stejně nic nedokáže. Naštěstí mu pomůže měsíček a zaveze ho až k nebi, kde má hvězda své místo. (mau)

Paity

Tohle už teda nebylo moc originální, je spousta pohádek a večerníčků, kde pořád padá nějaká hvězda z nebe a někdo se jí tam všemožně snaží dostat zpět. Tentokrát je to Krtek. ()

LachtanShows

Párminutovku s hvězdou jsme taky asi neměli zcela oblíbenou, trochu se mi ztrácí ve stínu těch mnohem zapamatováníhodnějších epizod. ()

JoSte

Nejvtipnější moment byl patrně když ptáčci přilétli na pomoc, vyhodili straku z jejího hnízda a ještě se jí vydali se zabijáckým pohledem pronásledovat. ()

ostravak30

Tak toto je jeden z nejpoetičtějších příběhů Krtka. Vedle reálných problémů jako je znečišťování lesa a boj s lidmi obecně jde zde o nadpřirozené síly, kdy měsíc sjede dolů, aby pomohl hvězdu umístit zpět tam, kam patří. Jak ale budete dítěti rozmlouvat snahu, když před spaním uvidí padat hvězdu netuším. Ještě dodám, že Krtkův pláč je snad nejusedavěji nadabovaným pláčem v historii všech animáků. ()

Johanita

Krtka miluju a nědám na něj dopustit... no tenhle příběh patří k mým nějoblíbenějším. Příběhy (zejména ty starší a původnější) tohohle "chlapíka" se nebudu bát pustit svému synovi a vždycky si je užiju spolu s ním. Animované příběhy plné něhy a nějakého toho ponaučení, ve kterých je naprostá absence násilí nebo agrese, tak těch spíš ubývá než přibývá. Krtek je moje volba "number one" a nesmí chybět v naší dětské filmotéce. ()

Kontryhelka

Krásný díl, opět za pět hvězdiček. Ta naparáděná straka byla srandovní. Děj tuctový, ale milý. Každý díl koukatelný. I postavičky krásně nakreslené, žádné moderní mazanice. Poctivá práce.Krteček dětsky naivní, radost mu udělá každá maličkost. Nadchne se pro věc. ()

Libb

slabé, slabé... nebýt toho, že než jsem to viděl jsem slyšel ženu číst knížku, vůbec bych nechytal souvislosti. Ale dceru to asi bavilo ()

Bradley

Hodnotit skvělého Krtečka nemá smysl, protože o této kultovní Milerově postavičce bylo řečeno a napsáno již dost. Jen tomuto dílu bych vytknul hudbu, která je sice tradičně hezká a milá, ale bohužel do značné míry (možná nevědomky) okopírovaná ze závěrečných scén filmu Fantomas se zlobí. ()