Krtek a zápalky

Československo, 1974

Zdeněk Miler

Zdenka Hajdová

Vadim Petrov

Krteček zrovna není pyroman a zápalky jdou použít i jinak než k rozdělání ohně..(6.5.2005)

Krtek tu poletuje jako David Copperfield v show Ohně vášně! Omylem si totiž škrtne ty své zápalky zabodané do země! :-)) Jinak se ale chová docela rozumně a nevytváří z nich Eiffelovku jako pan Pignon z Blbce k večeři, ale z kaštanů a sirek staví nábytek! Abych ho však nepřeceňovala, s koleginí myší se tak dlouho přetahuje o mrkev přes slupku, až si ji celou nastrouhají! :-)(18.11.2003)

• MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. **(12.12.2012)

- - - 70% - - -(10.10.2008)

Jeden z nejoblíbenějších večerníčků na kterém jsem vyrostla(27.1.2009)

90%(9.10.2007)

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální.(2.4.2012)

Dětem (a blbcům) sirky do rukou nepatří. Pro Krtka to však neplatí. Ani by mne snad nenapadlo tolik krásných způsobů, jak si s krabičkou sirek vyhrát... 100%(24.2.2012)

Co na tom, že sirky a krabička od nich slouží k zapálení ohně, když je krtek a myška umí využít na sto jiných a často velice netradičních způsobů. O to větší překvapení nastane, když skutečně dojde k zapálení sirek.(28.9.2016)

Hezké upotřebení zápalek. Pozor dokáží i hořet.(19.4.2009)

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši.(6.1.2009)

Toto je obzvlášť krásný díl :)(29.10.2009)

Legendární krtek a jeho trampoty. 85%(12.12.2012)

Vzpominky na detstvi XXVI.(31.10.2011)

Krtek hýří nápady. Zapaluje homemade ikea nábytek, společně s Myškou strouhají mrkev...(11.6.2013)

Jeden z těch pro jemnější dušičky, s recyklovaným principem ze Žvýkačky, Lízátka apod. – tisic a jeden způsob použití neznámé věci –, ale tentokrát si vystačíme bez hysterického fňukání a „dramatického oblouku“, jenom s fantazií a nazelenalým lesním šerem.(26.3.2015)

Krtek - pyroman.(22.11.2010)

Kde jsou ty doby, kdy jsme taky tvořili z kaštanů... nebo jedli strouhanou mrkev? :)(16.10.2009)

"Krtečku, kolikrát jsem si říkala, aby sis nehrál s nebezpečnými věcmi jako jsou zápalky. To nepatří do ruky dítěte," řekla Krtečkova maminka, když ho načapala za domem, jak se snaží spálit hromadu suchého listí.(2.5.2012)

Krtko a myš se nejspíš stářím zmenšují... Představte si, že se oba vešli do nepromokavé krabičky od sirek, které hoří celé hodiny!(15.10.2009)

<< předchozí 1 2