Krtek a zápalky

• Československo Krtko a zápalky
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1974, 7 min

Krteček nachází zápalky a s myškou je dokáží využít mnoha způsoby - z krabičky je postýlka, stoleček i lodička, sirky se dají spojit s kaštany třeba tak, aby vznikla židlička. A náhodou se jim podaří i zaškrtnout plamínky. (mau)

Radko

Veľmi príjemné jesenné krtkove a myškine kreatívne využívanie na zem spadnutých gaštanov a popri tom náhodne nájdených zápaliek. Obzvlášť potešiteľné je, že tvorcovia neskĺzli k lacnému detskému apelu na nebezpečnosť zápaliek, ktoré deťom do ruky nepatria. Takých upozornení a náučných audiovizuálnych upozornení v rôznych formách si totiž deti užijú až-až. Naopak, tu je využitie čarovnej zápalnej moci maličkých drevených pomocníkov so hnedo sírovou hlavičkou poskytnuté ako finálna odmena a meditácia za predošlé kreatívno-adrenalínové hry. ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Dětem (a blbcům) sirky do rukou nepatří. Pro Krtka to však neplatí. Ani by mne snad nenapadlo tolik krásných způsobů, jak si s krabičkou sirek vyhrát... 100% ()

Stanislaus

Co na tom, že sirky a krabička od nich slouží k zapálení ohně, když je krtek a myška umí využít na sto jiných a často velice netradičních způsobů. O to větší překvapení nastane, když skutečně dojde k zapálení sirek. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

LeoH

Jeden z těch pro jemnější dušičky, s recyklovaným principem ze Žvýkačky, Lízátka apod. – tisic a jeden způsob použití neznámé věci –, ale tentokrát si vystačíme bez hysterického fňukání a „dramatického oblouku“, jenom s fantazií a nazelenalým lesním šerem. ()

Paity

"Krtečku, kolikrát jsem si říkala, aby sis nehrál s nebezpečnými věcmi jako jsou zápalky. To nepatří do ruky dítěte," řekla Krtečkova maminka, když ho načapala za domem, jak se snaží spálit hromadu suchého listí. ()