Reklama

Reklama

Krtek a zápalky

  • Československo Krtko a zápalky
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1974, 7 min

Obsahy(1)

Krteček nachází zápalky a s myškou je dokáží využít mnoha způsoby - z krabičky je postýlka, stoleček i lodička, sirky se dají spojit s kaštany třeba tak, aby vznikla židlička. A náhodou se jim podaří i zaškrtnout plamínky. (mau)

Recenze (29)

Radko 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemné jesenné krtkove a myškine kreatívne využívanie na zem spadnutých gaštanov a popri tom náhodne nájdených zápaliek. Obzvlášť potešiteľné je, že tvorcovia neskĺzli k lacnému detskému apelu na nebezpečnosť zápaliek, ktoré deťom do ruky nepatria. Takých upozornení a náučných audiovizuálnych upozornení v rôznych formách si totiž deti užijú až-až. Naopak, tu je využitie čarovnej zápalnej moci maličkých drevených pomocníkov so hnedo sírovou hlavičkou poskytnuté ako finálna odmena a meditácia za predošlé kreatívno-adrenalínové hry. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Dětem (a blbcům) sirky do rukou nepatří. Pro Krtka to však neplatí. Ani by mne snad nenapadlo tolik krásných způsobů, jak si s krabičkou sirek vyhrát... 100% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Co na tom, že sirky a krabička od nich slouží k zapálení ohně, když je krtek a myška umí využít na sto jiných a často velice netradičních způsobů. O to větší překvapení nastane, když skutečně dojde k zapálení sirek. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch pro jemnější dušičky, s recyklovaným principem ze Žvýkačky, Lízátka apod. – tisic a jeden způsob použití neznámé věci –, ale tentokrát si vystačíme bez hysterického fňukání a „dramatického oblouku“, jenom s fantazií a nazelenalým lesním šerem. ()

Paity 

všechny recenze uživatele

"Krtečku, kolikrát jsem si říkala, aby sis nehrál s nebezpečnými věcmi jako jsou zápalky. To nepatří do ruky dítěte," řekla Krtečkova maminka, když ho načapala za domem, jak se snaží spálit hromadu suchého listí. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Krteček je jeden z našich nejkrásnějších animovaných seriálů. Jeho kvalita se ukazuje postupem času, když člověk vidí jak baví další a další generace dětí (a nejen dětí)... A konkrétně tato epizoda je vůbec jedna z nejlepších. ()

Reklama

Reklama