Krtek ve snu

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1984, 29 min

Krtečka zaujme pán, který ovládá opravu píchnutého kola na autě pomocí dálkového ovládání. Nasedne k němu a nechá se odvést do jeho domu, kde využije dalšího z výdobytků techniky - stroje, který mu sám naservíruje jídlo. Pán usne u televize a zdá se mu o tom, jaký by byl svět bez elektřiny a benzínu do auta. Není bez energií schopen ničeho a tak ho až krtek zachrání před umrznutím tím, že rozdělá ohýnek na jeho koberci a postupně na něm společně oba spálí veškeré vybavení domu. S příchodem jara pak teprve oba poznají, čemu budou muset v ,,novém" světě čelit. (HawkeyeSaw)

Stanislaus

Krtek ve snu nabízí futuristickou, místy až mrazivou vizi doby, v níž je vše na dálkové ovládaní a zautomatizované. Když však dojde benzín, přestane téct voda a fungovat elektřina, vrací se vše do předtechnických časů. Tento Krtek obsahuje několik hodně bláznivých momentů, na druhé straně viditelně varuje před přetechnizovanou společností a poukazuje na závislost lidí na technice. Samotný závěr filmu je celkem dost depresivní. ()

3DD!3

Viděno teď po letech znovu s dcerkou a děsí mě ta mrazivá autenticita. Dystopická sci-fi podle Millera se musí odehrávat v Británii někdy po Brexitu. Došel benzín a Alexa se zbláznila. Energetická krize a tuhá zima vyhubí většinu populace a přežívá jediný člověk zachráněný krtečkem. Pointa a závěrečný krtkův smích jsou brutálně mrazivé. ()

Radko

Krása! Krtko v sne - nočnej more zautomatizovaného človeka. Diaľkové ovládanie i technika zlyhá a príroda ľuďom prerastie cez hlavy. Po zobudení nastáva idylka, no netrvá dlho. Tento diel sa atmosférou i vypointovaním vymyká z celej série. ()

Jezinka.Jezinka

Chlapík má super ovladač, který, nenalhávejme si nic, chceme všichni. Pak se ovšem něco pokazí, a není to ta plovoucí podlaha, kterou krtek vážně naruší, a úžasný, dálkově ovládaný život se náhle změní. Ještě že tu je krtek, který pomůže, přizve kamarády a deevoluce může začít, dřív, než dojde k Velkému vbuchu dojde k rozhřešení, které je opravdu laciné, jak padesátiletá štětka na okraji mého rodného města. Úplný závěr je úsměvný, ale v rámci druhé půlky je tolik blábolů, že bych slovy krtka řekla: "Hele." S poklepáním na čelo bych dodala už jen: "Jéje!" ()

kinej

Další z epizod, ejž rozhodně patří k tomu nejlepšímu z české animované tvorby. 30 minutové epizody krtka jsou díky zajímavějšímu ději nejnašlápnutější. Děj nemá chybu. Člověk bytostně závislý na technologiích se octne bez energie a následuje propad až na dno. Na pohádku dost oduševnělý námět. ()

juta

No tak to jsem se natlemil, když se tu objevil obtloustlý chlapík s ochlupeným pýnisem, který se tu takto objevuje více než jednou. S tím by v dnešní době měl pan Miler velké problémy a myslím, že by to bylo zakázaný. :D ()

Adam Bernau

Další Krtečkův zběsilý trip. Ve snu sice není tak epochální zářez do dějin kinematografie jako Ve městě, ale je to nášup. ()

HellFire

Tyhle 30-ti minutové příběhy Krtečka jsou nejlepší. Tentokráte sice není hlavním hrdinou Krteček, jako spíše člověk a jeho závislost na technologiích. Co si ale počne, když přestanou fungovat. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()