Bára Best Basic Beat Live

(koncert)
všechny plakáty
Hudební
Česko, 1994, 41 min

Nejznámější písničky Báry Basikové. V roce 1994 Česká televize zachytila živě koncert, v němž zpěvačka účinkuje se svou tehdejší skupinou Basic Beat pod vedením M. Němce. Obsahuje jak skladby z minulého období z tvůrčí dílny obou kapelníků, s nimiž dosud spolupracovala – "Doba ledová", "Villa Ada" (scat beze slov), "Dívčí válka", "Souměrná", tak i nový hit "Soumrak bohů", a svou osobitou interpretací ozvláštní i starší skladby "Pane, vy jste vdova", nebo "Eloise" (z repertoáru K. Gotta)... Zpěvačka a spisovatelka Bára Basiková se narodila v Praze 17. února 1963. Její kariéra populární zpěvačky začala v osmdesátých letech minulého století ve spolupráci se dvěma skupinami – Precedens Martina Němce a Stromboli Michala Pavlíčka. Byla to éra tzv. nové vlny a hudebních experimentů v naší rockové hudbě. První LP deska se jmenovala "Doba ledová". V roce 1994 se Bára Basiková proslavila rolí Magdalény v ikonickém zpracování muzikálu A. L. Webbera Jesus Christ Superstar. V 19 letech napsala svůj první román. (Česká televize)

mol1111

Vizuálně je to takové roztomile devadesátkovské (ten bubeník!), hudba barvou spíš ještě post osmdesátky. Bára každopádně pěvecky na vrcholu, kapela šlape co to jde, stopáž rozumná, takže zážitek maximální. ()