Fridge

Velká Británie, 1996, 20 min

Peter Mullan

Gary Lewis

Colin Monie

ja ako latentný klaustrofobik som dokázal základnú zápletku tejto sociálnej minidrámy naozaj precítiť(1.8.2010)

atmosféra skotského zapadákova plná násilí, křiku a beznaděje je vystižena opravdu výborně a hlavně depresivně. Černobílá forma ještě tuto náladu zvýrazňuje a tak si její intenzitu můžete užít téměř na vlastní kůži. Špatné to není, ale jednou mi to stačilo a náladu si kazit nechci - takže jen 3*. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.4.2013)

Ve Skotsku by chtěl žít každý...(15.12.2012)

Nadprůměrný krátkometrážní snímek. Že by ten kluk našel uvnitř té staré lednice kousek bezpečí, to se nedá říct, navíc když v ní byl zavřen nedobrovolně. Bylo zajímavé sledovat, jak ti "hodní" lidé se mu snažili pomoct, ale téměř nikoho jiného to nezajímalo. Že by vize budoucnosti? Snad ne. Temná atmosféra plná křiku a sprostých nadávek (to mě opravdu potěšilo) je vykreslena věrohodně i díky černobílé barvě.(28.3.2018)