Reklama

Reklama

Siódmy pokój

  • Maďarsko A hetedik szoba (více)
všechny plakáty

Recenze (5)

Aky 

všechny recenze uživatele

Smutný, lehce rozvláčně vyprávěný příběh osobité filozofky, která, ač neskrývala své židovství, přestoupila ke katolicismu, což ji neuchránilo (a snad nemělo uchránit) před transportem do koncentráku. ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Sonda do života sv. Edity Steinovej, nemecko- židovskej filozofky, konvertitky a rehoľníčky, ktorá zahynula v koncentračnom tábore v roku 1942. Je mi ľúto, ale nie som nadšená ani scenárom, ani réžiou, ani výberom herečky. Čakala som viac. Škoda, táto vzácna žena, svätica a mučeníčka, by si iste zaslúžila ešte lepšie spracovanie. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nedávno som videl horor Mníška, ktorý stál za prd, a teraz som videl ďalší horor o mníške, ktorý ale hororom byť nemal. Polovicu času strávite pozorovaním nejakých filozofických blábolov a potom príde zase koncentrák. Ako životopisný film dosť neúspech. ()

Aslan 

všechny recenze uživatele

Životopisný príbeh mojej obľúbenej svätice, sv. Terézie Benedikty. Bola židovkou, konvertikou, filozofkou, rehoľníčkou, ženou a nakoniec úplnou obetou Bohu. Jej diela, sú zdrojom inšpirácie a duchovného bádania. Ďakujem Bohu za jej rozmanitý a pestrý život a autorom, že sa ho snažili priblížiť ľudom. Názov siedmy izba, vychádza zo spirituality sv. Terézie z Avilly ()

sestrad 

všechny recenze uživatele

Čtyři hvězdičky, přestože mám k tomu filmu vícero výhrad: Maia Morgenstern je pro mě v té roli tvrdší než bylo třeba, i když chápu, že to mělo dát vyniknout dramatičnosti doby (třicátá a čtyřicátá léta v Polsku a Německu) a životního příběhu. "Sedmá komnata" má evokovat sedmero životních etap duchovního zrání (nejen) téhle výjimečné ženy, filozofky židovského původu (byla žačkou a spolupracovnicí Edmonda Husserla), která se inspirovala životem španělské barokní mystičky Terezie Avilské a konvertovala ke katolictví. Později vstoupila do jednoho z dosud nejpřísnějších řeholních řádů, ke karmelitkám. Kdo rád story o nelidském utrpení žen v klášterech, tak scény z kláštera mu je asi potvrdí, i když záměr byl tuším spíš ukázat, jaká to musela asi být dřina pro jednu z prvních evropských docentek filozofie přijmout za své důsledky téhle vlastní životní volby. A taky, že jít po vlastní duchovní cestě se vším všudy občas prostě není legrace. ()

Reklama

Reklama