Reklama

Reklama

Luther: Pád z nebes

  • Velká Británie Luther: The Fallen Sun (více)
Trailer 1

VOD (1)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (159)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Byl jsem rád, že se Luther vrací. Vždycky jsem rád, když se Luther vrátí. A i tenhle, poprvé ve formě celovečerního filmu a poprvé s hlavičkou Netflixu ve své první polovině vypadal, že se povede. Nakonec to sice tak dobré jako seriál nebylo, ale o zklamání rozhodně mluvit nemůžu. Stopáž je asi trochu přepálená, na druhou stranu se tady toho ale bohužel děje tolik, že by to vystačilo na celou další sérii. Luther zešedivěl a definitivně zbondovatěl a Idris Elba si to zase hrozně užívá a já mu to žeru. Bavil mě i Andy Serkis a jeho mimořádně slizký záporák. První polovina je vynikající, druhá se naopak občas až vražedně vleče, aby akční finále celkové tempo zase trochu vyrovnalo. Celkově jsem se dobře bavil, na druhou stranu jsem občas měl pocit, že se tady dějí strašně nevysvětlitelné věci á la pozdější série Sherlocka. U případných dalších filmů samozřejmě nebudu chybět, ale kdyby nic dalšího nebylo, asi by se vůbec nic nestalo. 65 %. ()

halogenka 

všechny recenze uživatele

Luther nikdy nebyl nejak propracovana postava, byl jenom jednim z piliru serialu, tema dalsima byli jeho sidekickove a kriminalni pripady. Film se ale z nejakeho zahadneho duvodu rozhodne dva pilire zborit, postavit Luthera do cela samotneho a zduraznit naprostou vytezenost teto postavy. Navazal tak na 4. a 5. sezonu serialu, ktere uz mlatily jenom prazdnou slamu. Kriminalni zapletka je tu trapne prekombinovana a dost stupidni, postavam chybi jakakoli motivace a hemzi se to tu nonsensy. Upocena snaha o barevne akcenty v obraze je jak z filmarskeho slabikare a misty pusobi az sprtacky. Touha zakotvit nekde mezi Bondem a Sherlockem zkratka tvurcum tezce nevysla. Neni to ani dost chytre, ani dost akcni. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Takže to vezmeme popořadě. To že Andy Serkis je skvělý záporák, víme už od Pána prstenů, ale tady nijak neoslnil. Idris Elba se Bondem stát nemůže, a pokud má Barbara Broccoli špetku rozumu, tak se jím nikdy nestane. Pád z nebes je na poměry kriminálek docela krutý, jenže na laťku nastavenou seriálem je naopak spíš vyměklý. Chybí i jeho typická nálehávost a drtivost, protože dvě hodiny na jeden případ jsou zkrátka moc. Konec se mi moc nepozdával. To se nad Lutherem radši doopravdy měla zavřít voda. ()

Dejvecd 

všechny recenze uživatele

Jamie Payne natočil film, ktorý v niektorých momentoch vyzerá vizuálne fakt fantasticky (a v iných zas úplne hrozne) a aj má predispozície byť fakt fantastický. Či už je to tým, že hlavnou hviezdou je skvelý Idris Elba, alebo tým, že záporáka, ktorý manipuluje ľuďmi skrz špinu, ktorú na nich našiel na internete hrá úžasný Andy Serkis, ktorý sa do role sociopata neskutočne hodí. Avšak, bohužiaľ tento zdĺhavý film je scenáristicky ničím viac ako nudou, ktorá má nezaujímavé postavy, nemá žiadne poriadne zvraty a celkový príbeh pôsobí ako strašne obyčajná zívačka, videná tak milionkrát, ktorá nepredáva žiadne emócie a aj napriek tomu, že celkový film je docela nuda, tak aj tak dokáže pôsobiť neuveriteľne odfláknuto, kedy každá zaujímavá dejová kľučka je rýchlo spláchnutá do záchoda. A to je škoda pretože Serkis hrá fakt veľmi dobre. 4/10 ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Na úvod musím určitě zmínit fakt, že o existenci seriálu Luther samozřejmě vím, nicméně jsem z něj neviděl ani minutu, a tak jsem do tohoto celovečeráku šel se zásadní nejistotou, jak moc bude film provázaný se seriálem, což se ovšem ve výsledku naštěstí ukázalo jako marná obava, takže film Luther si lze skutečně naplno užít i bez jakékoliv znalosti původního seriálu. Nyní již ale tedy přímo k samotnému filmu a myslím, že to nedopadlo nějak vyloženě špatně, o velkolepý zážitek se ale také nejedná. Především Edris Elba je každopádně pro podobné postavy ale doslova zrozen, nekompromisní drsňák, co se s ničím a nikým nesere, který si jde za svým přes mrtvoly, jo, prostě jeho výkon a postava detektiv Luthera mě tu moc bavili a jednoznačně patří k pilířům celého filmu. Se zápletkou je to pak ale už těžší, jelikož se sem tam sice objeví nějaká ta výraznější scéna, nějaký ten zábavný a překvapivý zvrat, chvilkami nabídne i napětí, na druhou stranu je toho všeho ale poměrně málo, se záživností je to tudíž jak na houpačce, postupná gradace na mě pak zapůsobila dost kostrbatým dojmem, vyšetřování též nefunguje dvakrát přesvědčivě, no a pointa je prostě fakt taková béčková, nehledě na to, když se nad tím zamyslím jako nad celkem, tak po nějaké výraznější originalitě, či tvůrčím osobitějším stylu zpracování by divák pátral též marně, takže žádný zázrak. Nevím, jak to jinak bylo v seriálu, ovšem zde mě překvapila i absence nějaké větší akce na jakýkoliv způsob, a co se ještě týče ústředního záporáka, v rozpačitém podání Andyho Serkise, no nevím, asi i v tomto ohledu to chtělo asi výraznějšího chlapíka. Luther: Pád z nebes lze tak považovat za průměrný žánrový přírůstek, se svými klady i zápory, takže obligátní neurazí, nenadchne, osobně se přiznám, že jsem ale čekal asi víc. ()

Galerie (134)

Zajímavosti (4)

  • Väzenie, v ktorom sa Luther (Idris Elba) nachádza na začiatku filmu, je väznica HM Dorchester, ktorá bola zatvorená v roku 2014 a prešla niekoľkými veľkými prestavbami, aby bola pripravená práve na tento film. (Arsenal83)
  • Tento film dostal pozoruhodné povolenie natáčať na Piccadilly Circus dlhšie ako to bolo umožnené ktorejkoľvek inej produkcii. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v Londýne a podmorské scény sa robili v Lite Studios v Bruseli, Belgicko (v najväčšej a najhlbšej nádrži v Európe). (Arsenal83)

Reklama

Reklama