Drama / Životopisný

USA, 2000, 122 min

Naozaj výborný režisérsky počin, v tomto prípade režiséra aj herca v jednej osobe, a to E. Harrisa. V podobných príbehoch sa väčšinou vsádza na herecké výkony a ani tento nie je výnimkou. Herecké výkony sú špičkové, hudba výborne dokresľuje dej a preto aj scény maľovania obrazov nedokážu nudiť. Obrazy, či technika maľovania tohto maliara, nemusí sadnúť každému, ale určite je to zaujímavé, rovnako ako scéna s náhodne rozliatou farbou a následného "maľovania". Ako bonus beriem scénu na bicykly, kde sa Ed Harris vysype aj s bedňou piva. Dobre som sa na tom pobavil. Samotný záver už taký srandovný nie je. Z filmov o maliaroch, ktoré som doposiaľ videl, je Pollock zatiaľ najlepší. 80%.(3.1.2011)

Frida, Modigliani, Pollock...všechny filmy zaměřené na umělece v jakékoli době je dá se říct stejný... Klasičtí umělci, bu'd jsou to úchylové, nebo mají sifylis, nebo sex, drogy a chlast. Jsou prostě psychicky narušení, co je ale podstatou, že se divák musí dostat do umělcovy hlavy. Ed Harris se mi nelíbí. Není natolik přesvědčivý, i když je jeho umění geniální. Neumím se dostat do filmu. Ale některé scénky byli úžasné. Navíc konec, a celkově dech filmu je rpostě depresivní, takže za tři(18.12.2010)

Vyborne vzdani holdu Jacksonu Pollockovi. Jako snad kazdy genialni malir i Pollock bojoval predevsim sam se sebou a vuci okoli byl dost podivinsky, ostatne takovi lide me vzdy pritahovali. Ed Harris se role umelce ujal se cti a vlastne celemu filmu neni moc co vytknout. Skvele byly i zabery na Pollockova dila ci jeho samotnou malbu. V mych ocich jsem videl nadherny film o neobycejnem cloveku a umeni, ktere me vzdy vzrusovalo. Sam jsem v detstvi a mladi hodne maloval, a nebyt postizen tvurci krizi jiz v ranem veku, kdo vi, zda by v roce 2086 nekdo o mne taky nenatocil film:-)!(12.6.2012)

Snězte osm syrových vajec, půl kila třešní, misku teplých škvarků, 6 tatranek, kostku másla a zapijte to litrem zkyslého mléka. Poté uchopte husí brk, otevřete ústa a skloňte se nad malířské plátno. Možná to pírko ani nebudete potřebovat a za chvíli i z vás bude Jackson Pollock a pokud by něco, dej Bože, vyšlo i z druhé strany, klidně to pojmenujte „Brown Rhapsody No. 1“.. V životopisném snímku o snad nejznámějším představiteli malířského konceptu zvaného Action painting mírně pokulhává režisér Harris za Harrisem hercem (ten je, věren svých tradic, bezchybný). Kdo by řekl, že za ty nevzhledné cákance na plátno je někdo vůbec ochoten zaplatit - naposledy „No. 5, 1948“ za hubičku 140 miliónů dolarů..(29.8.2008)

Formálně precizní a obsahově bohatý portrét výjimečné osobnosti se všemi svými démony, žádný zidealizovaný kalkul Rona Howarda roztahující půlky oscarové porotě. Snímek všem, kteří nechodili do školy, polopoticky uvařil, nakrájel a předžvýkal genialitu Pollockova díla a spláchl jí oroseným půllitrem komplexní biografie od mladistvého neúspěchu po žoviální smrt. Ed Harris se chopil hned několika otěží a odvedl fenomenální práci, tleskám.(19.11.2012)

• - Ed Harris ve filmu obrazy sám maloval. (Vrata88)

• - Natáčení trvalo pouze 50 dnů s šestitýdenní pauzou. Ta nastala proto, aby Ed Harris mohl mít v závěru snímku svoje vlastní pravé vousy a aby mohl být o 14 kg těžší. (Vrata88)