Perné dny

• Japonsko Hard Days (více)

Tenhle zoufalý polda už má problémů nad hlavu, doufá ale, že ujetí od nehody mu projde. Jenže je tady svědek, co má jeho číslo. (Netflix)

xxmurphyxx

Ťažko hodnotiť...Je to remake rovnomenného originálu z Kóreje z roku 2014, ktorý si viac menej do teraz pamätám, čo svedčí o slušnej kvalite filmu, hlavne čo do originality zápletky a jej postupného rozmotávania. Je to remake skoro 1:1, aj keď úplný koniec mi už rokmi vyfučal z hlavy, takže je možné, že Japonci si ho pozmenili svojím potrebám, ale hlavná kostra príbehu, postavy a zásadné pasáže sú čisté ctrl c, ctrl v. To ale neznamená, že film je zbytočný a nevie si obhájiť svoju existenciu. Jedná sa o veľmi vydarený remake a určite dopadol ďaleko lepšie, ako keby sa to ho chytili lúzri z holého údu. To by tam zas behalo stádo polo dementných negrov, do každej pasáže by jebal rap a kostra príbehu by bola ohlodaná na kosť, aby to aj ten najväčší pablb pochopil. Réžia, kamera, hudba...všetko tu je na vysokej úrovni a zvlášť musím pochváliť parádny casting, kde vynikajú hlavne obe hlavné postavy. Kto nevidel originál, smelo odporúčam tento remake. Kto videl originál, a rozmýšľa, či sa oplatí pozrieť prakticky znovu to isté, odporúčam tiež. Film má totiž svoju vlastnú identitu, za ktorú sa nemusí hanbiť. Kto má rád jednoducho kvalitné filmy s poriadne vystavaným príbehom, alebo si len myslí, že má na hovno deň, znovu smelo odporúčam. Najväčšiu zásluhu na kvalite filmu má ale rozhodne popiči scenár, ktorý je made in Korea a preto, aj keď sa rozhodujem medzi tri a štyri, zaokrúhlim smerom dole na mega silné tri, tri a pol a Kórejcom nechám za štyri. ()

papadoce

Veľmi zvláštny film. Vo viacerých recenziách čítam, že sa jedná o remake. Neviem, pôvodný film som nevidel, ale tento mi príde veľmi špatne natočený. Japončina znie hrozne smiešne, na druhej strane, rád pozerám filmy v pôvodnom znení. Filmu velí celkom zaujímavá zápletka a v podstate by to celé aj mohlo fungovať, nebyť otrasných, aleže totálne otrasných hereckých výkonov. A to hovorím takmer o všetkých protagonistoch, no určite najmä o všetkých v hlavných úlohách. Úplne najviac mi nesedel hlavný predstaviteľ detektív Kudo. Miestami mi herecky doslova vadil. Navyše scenár mal v sebe diery ako ementál a ešte aj tá kamera Japoncom občas ušla. Mám za to, že Japonci asi nie sú moc vtipný národ, no niektoré scény tu hraničili s komédiou, resp. chápal som ich tak, že mali byť na odľahčenie, lenže v podstate tu vytŕčali ako päsť na oku. Akoby sem ani nepatrili. Snáď okrem nápadu a ťažkej basy počas hudobných doprovodov to nemá stránku, ktorá by nemala byť tvrdo skritizovaná. Slabé to bolo. Skvelý nápad v špatných rukách a na výsledku to setsakramensky vidieť. Ani neviem, či chcem vidieť originál. ()