Velkoměsto

(neoficiální název)
  • Indie Mahanagar (více)
všechny plakáty

Subratova žena Arati způsobí rozruch, když začne pracovat, aby uživila početnou rodinu. Zatímco její rozčílený tchán nemůže nikde ani zavadit o práci, Arati získá dosti dobře placené místo. Brzy to se kvůli křivdě pohádá s nadřízeným a dá výpověď. Třebaže tím rodinné spory utiší, problémy narůstají, neboť nezaměstnaný je i její muž. (Karlos80)

Rozjimatel

Nebol som síce až tak uchvátený ako pri Pather Panchali, ale v podstate je tu všetko to, čo aj v Rayovej prvotine, čiže hlboká ľudskosť a skvelo vyrozprávaný príbeh jednej rodiny, boriacej sa s existenčnými problémami. Možno tu je to všetko o štipku menej intenzívne, keďže aj tie problémy sú menej závažného charakteru. A ešte tá hudba je o trochu slabšia, predsa len, zložil si ju Ray sám a v tomto sa nemôže zrovnávať s takým majstrom ako Ravi Shankar. Opäť ma dojímala tá spolupatričnosť členov rodiny, ten ich nádherný vzťah, hoci trochu poznačený pre nás nepochopiteľnými tradíciami (pracujúca žena ako hanba pre celú rodinu). A oceňujem aj výborný humor, veľmi sa mi páčilo to neustále milé doberanie sa v rámci rodiny. ()